Maminka.czlidl food piknik

Zábavný a gurmánský konec léta: To nejlepší z letošního F.O.O.D. pikniku

sim 11.  9.  2022
Poslední srpnovou neděli se konal v pražském parku Ladronka už dvanáctý ročník F.O.O.D. pikniku. I když se počasí zpočátku netvářilo úplně přívětivě, všichni příchozí si nakonec užili skvělou akci s bohatým programem, a hlavně výborným jídlem. Návštěvníky čekalo přes 100 stánků s rozmanitým jídlem, piknikové koše, podcastové studio, vaření na pódiu se známými kuchaři i program pro děti.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Celé odpoledne zpříjemňoval hostům moderátor akce, známý popularizátor české gastroturistiky Lukáš Hejlík. Byl skvělý, neúnavný a příchozí fanoušky dobré gastronomie si získal svou nekonečně dobrou náladou. Na pódiu se během dne povídalo, vařilo, peklo a vzdělávalo. Aleš Dvořák, létající sládek z národního pivovaru Budějovický Budvar, například s Lukášem Hejlíkem probral pivo od A do Z, což ocenila hlavně dospělá část publika. Losovala se i tombola Lidl Plus, nabitá spoustou hodnotných výher.

Ani letos nechyběly tradiční a oblíbené piknikové koše naplněné po okraj dobrotami a mnozí už netrpělivě čekali, až si je budou moci zakoupit. Byl to moc hezký pohled, jak spolu členové rodin i přátelé trávili pohodové nedělní odpoledne piknikováním na dece v trávě!

Velká pozornost byla věnována i udržitelnosti a omezení plýtvání. V zóně Lidlu si návštěvníci na kole vyšlapali smoothie z ovoce a zeleniny, která pocházela převážně z bedýnek „S Lidlem šetříme jídlem“, a lektorky ze Zachraň jídlo jim ukázaly, jak chutně zpracovat zbytky v kuchyni. Každý si také mohl zakoupit různobarevné kelímky, které šlo posléze použít ve všech stáncích a foodtrucích. 

Bohatý program a spoustu her si užili i nejmladší návštěvníci. Děti se mohly zúčastnit kuchařské akademie a zábavných soutěží, nechyběl fotokoutek nebo hrací zóna Mateřídoušky, Sluníčka a ABC a v zóně Lidlu se naučily připravit minipizzy.

Témata: Rodina, Kam s dětmi, jídlo, Časopis F.O.O.D., Vaření, léto, Výlety, lidl food piknik, koně, Lukáš Hejlík, Ladronka, Stánek, Bohatý program, Piknik, ABC, Sluníčko, Návštěvníci, Kuchař, Lidl, Studio, Piknikový koš, Budvar, Mateřídouška
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Řečové vady bývají důvodem k odkladu školní docházky, říká logoped. Které vadí?
Procházková Simona
Předškolák
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Největší těhotenská bříška ve své přirozenosti. Tyto mámy za ně sklidily obdiv i urážky. A to, světe div se, i od žen!
Mrázková Dita
Těhotenství
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy
Máma dvojčat a trojčat: Jsem unavená, chybí mi randění s mým mužem. S pěti dětmi je to sakra těžké, ale my se nedáme!
Mrázková Dita
Kuriozita
Když v 66 letech porodila první dítě, stala se nejstarší matkou na světě. Jak Adriana Iliescu (84 let) žije dnes a proč je na dceru hrdá?
Stöckbauerová Vanda
Zajímavosti
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví