Maminka.czlidl food piknik

Zábavný a gurmánský konec léta: To nejlepší z letošního F.O.O.D. pikniku

sim 11.  9.  2022
Poslední srpnovou neděli se konal v pražském parku Ladronka už dvanáctý ročník F.O.O.D. pikniku. I když se počasí zpočátku netvářilo úplně přívětivě, všichni příchozí si nakonec užili skvělou akci s bohatým programem, a hlavně výborným jídlem. Návštěvníky čekalo přes 100 stánků s rozmanitým jídlem, piknikové koše, podcastové studio, vaření na pódiu se známými kuchaři i program pro děti.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Celé odpoledne zpříjemňoval hostům moderátor akce, známý popularizátor české gastroturistiky Lukáš Hejlík. Byl skvělý, neúnavný a příchozí fanoušky dobré gastronomie si získal svou nekonečně dobrou náladou. Na pódiu se během dne povídalo, vařilo, peklo a vzdělávalo. Aleš Dvořák, létající sládek z národního pivovaru Budějovický Budvar, například s Lukášem Hejlíkem probral pivo od A do Z, což ocenila hlavně dospělá část publika. Losovala se i tombola Lidl Plus, nabitá spoustou hodnotných výher.

Ani letos nechyběly tradiční a oblíbené piknikové koše naplněné po okraj dobrotami a mnozí už netrpělivě čekali, až si je budou moci zakoupit. Byl to moc hezký pohled, jak spolu členové rodin i přátelé trávili pohodové nedělní odpoledne piknikováním na dece v trávě!

Velká pozornost byla věnována i udržitelnosti a omezení plýtvání. V zóně Lidlu si návštěvníci na kole vyšlapali smoothie z ovoce a zeleniny, která pocházela převážně z bedýnek „S Lidlem šetříme jídlem“, a lektorky ze Zachraň jídlo jim ukázaly, jak chutně zpracovat zbytky v kuchyni. Každý si také mohl zakoupit různobarevné kelímky, které šlo posléze použít ve všech stáncích a foodtrucích. 

Bohatý program a spoustu her si užili i nejmladší návštěvníci. Děti se mohly zúčastnit kuchařské akademie a zábavných soutěží, nechyběl fotokoutek nebo hrací zóna Mateřídoušky, Sluníčka a ABC a v zóně Lidlu se naučily připravit minipizzy.

Témata: Časopis F.O.O.D., Rodina, Kam s dětmi, jídlo, Vaření, Výlety, léto, koně, udržitelnost, Lukáš Hejlík, lidl food piknik, Kuchař, Budvar, Piknikový koš, Piknik, Ladronka, Bohatý program, Návštěvníci, ABC, Stánek, Sluníčko, Studio, Lidl, Mateřídouška