Maminka.czHoroskopy

Začíná čínský nový rok Dřevěného Draka. Jaké bude vaše dítě, které se v tomto roce narodí? Tohle můžete jako rodiče očekávat

aši 10.  2.  2024
Čínský nový rok začíná 10. února a potrvá do 28. ledna 2025. Bude pod nadvládou Dřevěného Draka. Drak je silný, aktivní a neuvěřitelně vytrvalý. Drak se těší v čínské kultuře vysoké úctě a tamní obyvatelé se považují za potomky čínského draka. Dřevěný Drak symbolizuje autoritu, důstojnost, čest, úspěch a štěstí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

I proto se dá očekávat, že rok Dřevěného Draka bude pozitivní a plný změn k lepšímu. Pokud očekáváte narození potomka, můžete se těšit na to, že bude obdařen následujícími vlastnostmi. Jaké to budou? A na co se jako rodiče musíte připravit?

VIDEO: Čínský horoskop 2024: Drak

Malí Dřevění Dráčci

Ať už čekáte Ryby, Berana nebo Lva, pokud se vaše miminko narodí mezi 10. únorem 2024 a 25. lednem 2025, „vylíhne“ se z něj "dračí mládě". Podle starověkého čínského zvěrokruhu je každému roku narození přiřazeno jedno ze 12 zvířat, z nichž každé určuje osobnost vašeho dítěte. Co je super na Drakovi? Je to jediné mýtické stvoření z celé zvířecí skupiny. Symbol Draka je mimořádný a děti, které se narodí v roce Draka, jsou předurčeny ke štěstí a úspěchu. I proto se asi v asijských zemích rodí během „dračích let“ více dětí než jindy.

Osobnostní rysy malých Draků

Děti narozené v roce Draka budou sebevědomé, ambiciózní, energické a dobrodružné. Taky se připravte, že budou impulzivní a tvrdohlavé. Protože Drak představuje štěstí, inteligenci, charisma, optimismus, zdraví a sílu, můžete si být jistí, že mnoho těchto úžasných vlastností bude mít i vaše dítko. Malí Dráčci budou přirozenými dobrodruhy a budou rádi riskovat. Budou s vámi rádi objevovat nové věci a cestování bude jejich vášní. Jako rodiče dávejte pozor, aby se nenechaly vaše děti strhnout zážitkem a nezpůsobily si úraz. Pro Dráčky není žádný strom příliš vysoký, žádný svah příliš strmý a žádný skok moc daleký. Musíte být vždy ve střehu.

Magnety, které milují společnost

Děti narozené v roce Draka mají magnetickou osobnost, což z nich dělá přirozené vůdce. Se svým šarmem a sociálními dovednostmi si snadno získají kohokoli. Protože si rády stanovují vysoké cíle, jako rodiče byste se měli snažit jejich odhodlání podporovat a pomoct jim, aby si dávaly realistické cíle. Protože milují společnost, očekávejte v budoucnu školní hry, mistrovské zápasy, třídní volby – protože Draci překypují ambicemi. Průzkumy ukazují, že děti narozené během "dračího roku" mají o 14 procent vyšší pravděpodobnost, že získají bakalářský titul, než děti narozené v jiném zvířecím roce.

Nejúspěšnější a nejtalentovanější děti zvěrokruhu. Kterým dětem se bude vždycky dařit a proč?

Styl učení malých Draků

Draci jsou nadané děti, které si na sebe kladou vysoké nároky. Je důležité, abyste jako rodiče také věděli, že bystrý a sebevědomý Drak očekává, že bude vynikat, a nebude rád, když ho na jeho cestě bude někdo „opravovat“. V takovém případě se projeví jeho "dračí divokost". Pokud se ho budete snažit uklidnit, říkejte mu, co by měl zkusit jiného, místo toho, co by neměl dělat. Ve škole občas budou tyto děti mít potíže v případě skupinových projektů, zvláště když ostatní děti nebudou sdílet jejich vášeň. Rada pro rodiče: připomeňte malému Drakovi, že ho skupina potřebuje. Váš Drak touží po respektu a nejvyšším skóre, ale taky se mu líbí role potřebného.

Malý Drak – vůdce smečky

Draci mají nepopiratelné kouzlo, které z nich dělá velké oblíbence. Připravte se na spoustu pozvánek na oslavy narozenin a později i na rande. Právě díky dostatku sebevědomí budou tyto děti s největší pravděpodobností těmi, které budou na pískovišti či hřišti dávat pozor na ostatní a budou je ochraňovat. Draci mají smysl pro spravedlnost, proto nikdy neodejdou z bitvy. Můžete se tedy připravit na časté telefonáty nebo e-maily z kanceláře ředitele školy. Drak je často vůdcem smečky a nabízí kamarádům motivaci i poctivost. Někdy bývají Draci ale brutálně upřímní. Rada pro rodiče: snažte se svému Drakovi vysvětlit, že nemusí sdílet každou myšlenku, která se mu vylíhne v hlavě – zvláště pokud by měla někoho ranit.

Jak přistupovat k výchově?

Jako rodiče buďte připraveni na občasné záchvaty vzteku, které malý Drak bude mít. Pomáhejte mu překonat emocionální problémy v klidu a bez křiku. Pamatujte, že Draci potřebují dostatek odpočinku, takže jim nastavte realistický plán s pravidelným spánkem. Myslete i na to, že Draci jdou do všeho po hlavě a s nadšením. Pokud náhodou nevyhrají a získají "jen" druhé místo, zaměřte se na chválu, nikoli na výsledek. A pozor, Draci potřebují konkrétní chválu. Místo abyste řekli „dobrá práce“, když vaše dítě staví epickou vesnici z lega, řekněte: „Wow. Podívej se, jak skvěle jsi vytvořil silnici uprostřed, aby se lidé a auta mohli pohybovat. Přesně tak vypadá skutečné město.“

Rodinný horoskop na rok 2024. Koho čeká úspěšné období, kdo se dočká přírůstku a koho čeká stěhování?
Témata: Horoskopy, Rodiče, Znamení podle horoskopu, kultura, Lev, Beran, drak, Děti, Lego, Potomek, Ryba