Maminka.czSlavní rodiče

Zákaz pití mléka, stání v koutě, zamykání dětí v pokoji... Slavní odkryli své poněkud netradiční výchovné metody!

Dita Mrázková 8.  2.  2023
Jejich rodiče jsou slavní a bohatí a svět si myslí, že i ony se topí v luxusu. Chyba lávky! Děti hollywoodských megastar to mnohdy nemají vůbec jednoduché. No jen považte, také byste svým milovaným dětem zakázali pít mléko nebo je zamykali v pokoji? A to není všechno...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jessica Alba
staví děti do kouta

Sexy herečka a trojnásobná máma se svěřila s výchovnou metodou připomínající dobu našich prababiček a také tak trochu film o rodině Homolků. Když její ratolesti ne a ne poslouchat, posílá je do kouta!
"Pokaždé, když zlobí, zavolám: 'Do kouta a nos ke zdi!' Mladší dcera to vydrží asi 15 sekund a pak řekne: 'Už jsem hotová.' Ta starší v koutě pobude i dvě minuty. Efekt to ale skutečně má!" pochvaluje si Jessica.

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: KOMUNIKACE S DĚTMI: ZAVEĎTE DOMA TĚCHTO 6 PRAVIDEL A BUDETE SI ROZUMĚT, ŘÍKÁ KOUČKA

Gordon Ramsay
káže vodu, pije víno?


Slavný šéfkuchař a táta pěti dětí, jehož majetek se odhaduje na 220 milionů dolarů, by svým dětem mohl dopřát pořádný luxus. Ale protože je podle svých slov nehodlá zkazit, jde jim vskutku zářným příkladem. Když rodina letí letadlem, zásadně cestuje ekonomickou třídou. Ovšem pozor, na "obyčejno" cestují pouze jeho potomci, táta s mámou sedí pěkně v business class. O nejmladšího benjamínka se tak zřejmě starají jeho dospělé sestry. To je motivace!

Klepněte pro větší obrázek

Kristen Bell
zamykala dceru v pokoji

Herečka a máma dvou dcer se přiznala k poněkud kontroverzní výchovné metodě.  Mladší z dcer zamykala v pokoji z důvodu, že před usnutím stěhovala nábytek a nenechala spát svou starší sestru. A aby toho nebylo málo, veřejně podpořila další hvězdný pár Ashtona Kutchera a Milu Kunis, kteří své děti myjí až v okamžiku, když začnou být cítit. "I my posíláme holky do koupelny, až ucítíme závan. To je pro nás teprve ten správný biologický impulz k tomu, že je potřeba se umýt," šokovala Kristen podruhé.

Klepněte pro větší obrázek

Gwyneth Paltrow
dovolila televizi, ale netradičně


I herečka, která má s frontmanem kapely Coldplay Chrisem Martinem dceru a syna, používala v jejich dětství poněkud netradiční výchovnou metodu. Děti sice nechala dívat se na televizi, ale nikdy v jejich rodném jazyce. Místo toho jim pouštěla pořady ve francouzštině a španělštině. Lepší způsob, jak děti naučit cizí řeč, asi neexistuje!

Klepněte pro větší obrázek

Julia Roberts & George Clooney: Nerozluční parťáci ve filmu i soukromí. Jak hercova dvojčata oslovují slavnou tetičku?

Julia Roberts
nenechala své děti dívat se na "zlou" mámu


Dnes už dospívající děti hollywoodské hvězdy svou mámu viděly zřejmě v každém z jejích filmů, vždycky tomu tak ale nebylo. Julia během tiskové konference k filmu Sněhurka, ve kterém hrála zlou královnu, prozradila, že své tři tehdy malé děti dívat se na pohádku nenechala. "Myslím, že jsou ještě malé na to, aby mě viděly v této roli. Ostatně, u nás doma máme přísný režim, co se týče sledování televize," nechala se slyšet herečka.

Klepněte pro větší obrázek
 

Kourtney Kardashian
nedovolí dětem používat mikrovlnku


Jedna ze sester slavného klanu "Kardashianek" má doma jedno pravidlo, přes které nejede vlak. Její tři děti nesmí používat mikrovlnnou troubu, protože jídlo v ní ohřáté pro ně může být podle Kourtney nebezpečné. Děti tak mohou používat jen toustovač, případně si jídlo ohřát na sporáku. Nakolik je pokrm z mikrovlnky nebezpečný pro jejich mámu, to už se u Kardashianů asi neřeší...

Klepněte pro větší obrázek


Madonna
zakázala doma televizi, mléko i zmrzlinu

Dvě vlastní, čtyři adoptované. Šestinásobná máma a ikona 80. let je pověstná přísnými výchovnými praktikami. Svým dětem nedovolila dívat se na televizi, číst časopisy s bulvárním obsahem, jíst zmrzlinu, a dokonce ani pít mléko. Svou dceru Lourdes dokonce nutila nosit pořád stejné oblečení, což byl prý trest za to, že všude nechávala špinavé prádlo. Ruku na srdce, u Madonny se nejde divit vůbec ničemu...

Klepněte pro větší obrázek

Jennifer Garner
děti přezdívají "dračice"

Jennifer, která má tři děti s hercem Benem Affleckem, musela po rozvodu zaujmout roli přísné mámy. Podle dětí má jejich maminka víc požadavků, než je zdrávo, a ony jí přezdívají "dračice". Ale herečka přistoupila i na jednu rodinnou tradici zvýhodňující právě děti – takzvaný den přitakávání. V praxi to znamená, že v daný den maminka souhlasí (v rozumných mezích) se vším, co její potomci žádají. Třeba zmrzlinu k snídani nebo spaní pod širákem!

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Děti, Láska a vztahy, Slavní rodiče, Slavné maminky, Rodina, Mateřství, Slavní tatínci, Výchova, Životy slavných, Rodina a vztahy, Sourozenci, Chování a vztahy, Děti slavných, Péče o dítě a jeho výchova, Rodičovství, Dospívání, Domácnost, Syn, Rodiče, Dcera, Matka, Celebrity, tatínek, herečka, zpěvačka, Televize na Heureka.cz