Maminka.czNovorozenec

To už umím od narození! Věděli jste, že novorozenci mají také chodící reflex?

Veronika Vlachová 15.  8.  2017
Devět měsíců se vaše miminko vznáší jako astronaut a když se vyklube na svět, ohromuje vás svými dovednostmi. Které reflexy mu pomáhají přežít v novém prostředí?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Už na ultrazvuku kolem 14. týdne vás může potomek přesvědčit o své šikovnosti: Dělá nejrůznější grimasy, krabatí čelo nebo nacvičuje sání na vlastním palečku. Také se vyvíjí důležitý reflex – úchopový.

Jak se vyvíjí miminko v 1. měsíci: Budete překvapeni, co vše dokáže

Zkouší si ho na své první hračce, pupeční šňůře, kterou ve fázích bdění pronásleduje svýma ručičkama. Jinými slovy to znamená, že evoluční program probíhá podle plánu. Důvod je jasný, jakmile miminko opustí bezpečný prostor maminčiny dělohy, musí mít hned od prvních týdnů šanci na přežití. Které reflexy mu v tom pomáhají?

Témata: Časopis Maminka, Novorozenec, Miminko, Vývojové vady, Šev, První hra, Dýchací cesta, Podobný pohyb, Novorozenecké oddělení, Čerstvé miminko, Ručička, Nemocnice Mělník, Oddělení, TAK, Bulovka, 1. týden těhotenství, Plíce, Tělo matky, Bezpečný prostor, Horní končetina, První hračka, Návyková látka, Hledač, Hledací reflex, Narození