Maminka.czlidl food piknik

Zakončete léto s dětmi kulinářským zážitkem! Letošní F.O.O.D. piknik rozhodně nesmíte minout

redakce 25.  8.  2022
Vezměte poslední srpnovou neděli rodinu či přátele a vyrazte si užít odpoledne do pražského parku Ladronka, kde proběhne F.O.O.D. piknik. Zakončete léto na pohodové akci plné dobrého jídla a skvělého programu!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kde a kdy se food piknik koná?

28. 8. 2022,
park Ladronka,
11.00–19.00 hodin

Přijďte hladoví, jídlo tu bude nabízet přes 100 stánků a food trucků. Z rozmanité nabídky si vybere každý – milovníci masa, vegetariáni i vegani. Děti i tentokrát ocení oblíbenou Školičku vaření Lidlu. A protože Lidl - generální partner F.O.O.D Pikniku - dlouhodobě směřuje k udržitelnosti a dbá na to, aby se neplýtvalo jídlem, ve své zóně si letos připravil také spoustu rozmanitých aktivit na podporu chytrého nakupování a šíření osvěty ohledně omezování potravinového odpadu.

S dětmi můžete projít informační tabule s praktickými tipy na správné skladování potravin, na místě bude i model ledničky, díky kterému se naučíte, kam jaké suroviny v ledničce patří a které potraviny do ní nepatří vůbec. Ve spolupráci s iniciativou Zachraň jídlo zde proběhnou také „záchranářské“ kulinářské workshopy, kde se naučíte připravit pesto ze zeleninových natí nebo omáčku chimichurri či třeba fermentovat zeleninu - workshopy startují v 11:00.

DĚTI SE NAUČÍ UPÉCT MINI PIZZU

Pokud už vašemu dítěti bylo 6 let, můžete ho přihlásit do Školičky vaření Lidlu na kurz
pečení mini pizzy. Kurzy jsou zdarma, začínají vždy v celou hodinu (v rozmezí od 12.00 do
17.00) a trvají 30 minut. Registrace probíhají v časech mezi 11.00 a 15.30 u hostesky před stanem Školičky vaření Lidlu – doporučujeme zaregistrovat si čas hned po příchodu na akci.

Další podrobnosti o programu letošního F.O.O.D. pikniku se dočtete ZDE na webu magazin.recepty.cz   

Klepněte pro větší obrázekRoman Paulus: Děti mě ve vaření inspirují každý den

Hvězdou F.O.O.D. pikniku bude špičkový kuchař Roman Paulus. Pro návštěvníky vybral
své oblíbené recepty z Kuchyně Lidlu a poskládal z nich pestré menu, které bude k
ochutnání v Lidl zóně.

Chtěl jste být kuchařem odmalička?

Určitě ano. Jednou jsem doma vařil s babičkou a zaujalo mě to. Později v dětství jsem se
dostal ke knihám Jaromíra Trejbala, prvorepublikového gastronoma a osobního kuchaře
Vlasty Buriana – byl to velikán, jeho příběh a silná osobnost mě zásadně ovlivnily a
nasměrovaly na dráhu kuchaře. Chtěl jsem jít do zahraničí a vařit jako on.

Jaká jídla rád vaříte ve volném čase?

Velice často vařím asijská jídla, ta mám rád. Třeba spolu s našimi dětmi často připravujeme letní závitky – na zažehnání menšího hladu během horkých letních dnů jsou taková jídla ideální. Děti navíc baví závitky rolovat, je to příjemně strávený společný čas.

Klepněte pro větší obrázek

Inspirují vás vaše děti při vaření?

Děti mě inspirují neustále. Ze zdravotních důvodů se doma snažíme vařit bezlepkově
a bez cukru. Možná to zní komplikovaně, ale v dnešní době to jde naštěstí úplně v pohodě. Omezit cukr bych doporučil všem, není skoro potřeba ho při vaření používat. Ač do dezertů je samozřejmě skvělý, tam hraje důležitou roli. Když člověk na nějakou dobu cukr vysadí, najednou zjistí, že mnohem víc vnímá dané jídlo, přirozenou chuť a sladkost jednotlivých surovin. Nedávno jsme doma vařili bramborové noky s jogurtem a jahodami – byl jsem příjemně překvapený, jak je bramborové těsto s bezlepkovou moukou krásně jemné.

Těšíte se na letošní srpnový F.O.O.D. piknik?

Určitě ano! Stejně jako loni tam budu na pódiu vařit své oblíbené recepty. Kuchařské show si užívám, líbí se mi, že se na jednom místě sejde tolik lidí, co mají stejně jako já rádi jídlo.Návštěvníci opět budou moct ochutnat, co na pódiu uvařím, během odpoledne pak ještě budu mít pod taktovkou přípravu jídel v Lidl zóně podle receptů z naší Kuchyně Lidlu.

Témata: Rodina, Naše tipy, Časopis F.O.O.D., jídlo, Vaření, mapa, udržitelnost, Školička, lidl food piknik, Kuchař, Mini, Děti, Vega, Ladronka, Piknik, Lidl, Nakupování, Kulinářský zážitek, Recept, Vlasta Burian, Kůl, Roman Paulus