Maminka.czZdraví

Zánět středního ucha už nemusí budit vaše dítě ze spaní

Komerční článek
9. 4. 2018
Zánět středního ucha už nemusí budit vaše dítě ze spaní
Reklama pro veřejnost v ČR: Zánět středního ucha je jedno z nejčastějších infekčních onemocnění, které běžně způsobuje bakterie zvaná pneumokok. Bakterie se snadno šíří kašlem a dotykem. Často se nachází na sliznicích a nezpůsobuje problémy. Když ale pronikne do krevního oběhu, může napadnout vnitřní orgány a způsobit i zánět mozkových blan, otravu krve nebo zápal plic.

Jak se zánět projevuje?

Onemocnění velmi často předchází rýma a zánět nosohltanu. S odstupem 3 až 7 dnů se objevují rychle nastupující nespecifické příznaky jako například teplota, neklid, bolesti ucha a hlavy, výtok z ucha, závrať, kašel, rýma, apatie, nechutenství. V nejhorším případě může dítě trpět dlouhodobými následky v podobě přetrvávající nedoslýchavosti.

Klepněte pro větší obrázek

Kdy očkovat?

Je důležité proti pneumokokům chránit již nejmenší děti. Proto zdravotní pojišťovny hradí všechny dávky základního očkování, pokud byly aplikovány do sedmého měsíce věku a též přeočkování provedené do patnáctého měsíce věku. Očkování lze zahájit od 6 týdnů věku dítěte.* Pro více informací kontaktujte svého lékaře nebo navštivte: www.synflorix.cz

Klepněte pro větší obrázek

Jaké jsou příčiny?

Mezi rizikové faktory pro vznik středoušního zánětu patří například předčasný porod, nízká porodní hmotnost, rozštěp patra, zbytnělá nosní mandle, nesprávná technika smrkání, pobyt novorozence na jednotce intenzivní péče, starší sourozenci, chladné počasí, nekojení, pasivní kouření.

Jaké jsou možnosti prevence?

Očkování posiluje přirozený obranný systém těla tím, že organismu umožňuje vytvářet protilátky. Na českém trhu je dostupná mj. vakcína Synflorix, která pomáhá chránit před závažnými pneumokokovými infekcemi. Účinnost a bezpečnost Synflorixu je prověřena v rozsáhlých klinických studiích po celém světě i v České republice. Vakcína Synflorix je navíc bez doplatku.*

Klepněte pro větší obrázek

Podobně jako ostatní vakcíny ani vakcína Synflorix nebude chránit 100 % očkovaných osob.

Před použitím si pečlivě prostudujte příbalovou informaci dostupnou též na www.gskkompendium.cz

* Vakcína Synflorix je registrovaný léčivý přípravek vázaný na lékařský předpis. Přípravek je hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění, pokud všechny dávky základního očkování byly aplikovány do sedmého měsíce věku pojištěnce; hrazenou službou je též přeočkování provedené do patnáctého měsíce věku pojištěnce; hrazenou službou je dále i očkování provedené po uplynutí lhůt stanovených v tomto ustanovení, pokud došlo k odložení aplikace jedné nebo více dávek očkovacích látek z důvodu zdravotního stavu pojištěnce. Vakcína pomáhá chránit proti vybraným častým a nebezpečným typům pneumokoku. Očkování provádí lékař, vakcína se aplikuje do svalu formou injekce (obvykle do stehna nebo horní části paže).

Zeptejte se svého dětského lékaře. Případné nežádoucí účinky prosím nahlaste na cz.safety@gsk.com. Vakcinační akce MZDR59391/2017-18/OVZ pro vakcínu Synflorix je schválena Ministerstvem zdravotnictví ČR. CZ/SYN/0010/18a. Schváleno 4/2018.

GlaxoSmithKline s.r.o.
Hvězdova 1734/2c
140 00 Praha 4
Česká republika
Tel.: 222 001 111
e-mail: cz.info@gsk.com
www.gsk.cz

Témata: Děti, Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Zpověď nešťastného manžela: Žena se mnou po narození dětí nechce spát
Mé dítě má mongolskou skvrnu! Je to nebezpečné?
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
Smí rodič líbat dítě na ústa? Mate ho tím a dráždí, tvrdí někteří odborníci
Jakub dceru rozmazluje, tak jsem to zakázala, říká Agáta Prachařová
Zavinovačka je skoro nutnost! Jak správně miminko zavinout?
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová
Starat se o dítě je mnohem těžší než vrcholově sportovat, tvrdí nová studie!
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět

Horoskopy

Rak Povšimli jste pohledné osůbky. Ve vaší blízkosti už je nějakou dobu, ale kvůli špatné náladě jste o ni…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patrik, Ella, Lev

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu