Maminka.czZdraví

Zánět středního ucha už nemusí budit vaše dítě ze spaní

Komerční článek
9. 4. 2018
Zánět středního ucha už nemusí budit vaše dítě ze spaní
Reklama pro veřejnost v ČR: Zánět středního ucha je jedno z nejčastějších infekčních onemocnění, které běžně způsobuje bakterie zvaná pneumokok. Bakterie se snadno šíří kašlem a dotykem. Často se nachází na sliznicích a nezpůsobuje problémy. Když ale pronikne do krevního oběhu, může napadnout vnitřní orgány a způsobit i zánět mozkových blan, otravu krve nebo zápal plic.

Jak se zánět projevuje?

Onemocnění velmi často předchází rýma a zánět nosohltanu. S odstupem 3 až 7 dnů se objevují rychle nastupující nespecifické příznaky jako například teplota, neklid, bolesti ucha a hlavy, výtok z ucha, závrať, kašel, rýma, apatie, nechutenství. V nejhorším případě může dítě trpět dlouhodobými následky v podobě přetrvávající nedoslýchavosti.

Klepněte pro větší obrázek

Kdy očkovat?

Je důležité proti pneumokokům chránit již nejmenší děti. Proto zdravotní pojišťovny hradí všechny dávky základního očkování, pokud byly aplikovány do sedmého měsíce věku a též přeočkování provedené do patnáctého měsíce věku. Očkování lze zahájit od 6 týdnů věku dítěte.* Pro více informací kontaktujte svého lékaře nebo navštivte: www.synflorix.cz

Klepněte pro větší obrázek

Jaké jsou příčiny?

Mezi rizikové faktory pro vznik středoušního zánětu patří například předčasný porod, nízká porodní hmotnost, rozštěp patra, zbytnělá nosní mandle, nesprávná technika smrkání, pobyt novorozence na jednotce intenzivní péče, starší sourozenci, chladné počasí, nekojení, pasivní kouření.

Jaké jsou možnosti prevence?

Očkování posiluje přirozený obranný systém těla tím, že organismu umožňuje vytvářet protilátky. Na českém trhu je dostupná mj. vakcína Synflorix, která pomáhá chránit před závažnými pneumokokovými infekcemi. Účinnost a bezpečnost Synflorixu je prověřena v rozsáhlých klinických studiích po celém světě i v České republice. Vakcína Synflorix je navíc bez doplatku.*

Klepněte pro větší obrázek

Podobně jako ostatní vakcíny ani vakcína Synflorix nebude chránit 100 % očkovaných osob.

Před použitím si pečlivě prostudujte příbalovou informaci dostupnou též na www.gskkompendium.cz

* Vakcína Synflorix je registrovaný léčivý přípravek vázaný na lékařský předpis. Přípravek je hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění, pokud všechny dávky základního očkování byly aplikovány do sedmého měsíce věku pojištěnce; hrazenou službou je též přeočkování provedené do patnáctého měsíce věku pojištěnce; hrazenou službou je dále i očkování provedené po uplynutí lhůt stanovených v tomto ustanovení, pokud došlo k odložení aplikace jedné nebo více dávek očkovacích látek z důvodu zdravotního stavu pojištěnce. Vakcína pomáhá chránit proti vybraným častým a nebezpečným typům pneumokoku. Očkování provádí lékař, vakcína se aplikuje do svalu formou injekce (obvykle do stehna nebo horní části paže).

Zeptejte se svého dětského lékaře. Případné nežádoucí účinky prosím nahlaste na cz.safety@gsk.com. Vakcinační akce MZDR59391/2017-18/OVZ pro vakcínu Synflorix je schválena Ministerstvem zdravotnictví ČR. CZ/SYN/0010/18a. Schváleno 4/2018.

GlaxoSmithKline s.r.o.
Hvězdova 1734/2c
140 00 Praha 4
Česká republika
Tel.: 222 001 111
e-mail: cz.info@gsk.com
www.gsk.cz

Témata: Děti, Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Školky, kde se nezavírá. Děti tam spí přes noc, rodiče musí pracovat
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto
Zázračná dýně: Vyžene roupy i tasemnice, léčí záněty močových cest!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu