Maminka.czRodina

Zapomeňte na „esemesky“. Tipy a nápady na originální vánoční přání!

14. 12. 2013
Zapomeňte na „esemesky“. Tipy a nápady na originální vánoční přání!
Předem mi dovolte říct, že ať už se rozhodnete poslat svým přátelům, známým či rodině jakékoli opravdové vánoční přání (tedy ne elektronické, ale klasické na papíře), bude to oceněno. A mnohem víc, než třeba před 10 lety.

S tímto na mysli, věřte, že jakákoli větší snaha než jen koupě pohledu v místní trafice a podškrábnutí nečitelným klikyhákem vaše přátele a příbuzné doslova ohromí. A nakonec třeba zjistíte, že každoroční otravná povinnost se dá proměnit v zábavu pro celou rodinu.

Přání k Vánocům: Jako každoročně nevíte, co napsat? Popřemýšleli jsme za vás

Vaše rodinné foto

Vhodné pro děti: čerstvě narozené či dokonce ještě nenarozené

Fotky samozřejmě fungují. Jsou osobní, nechávají adresáta nahlédnout do vašeho soukromí, přenášejí atmosféru, náladu, pocity… Pokud se nemůžete rozhodnout pro jednu fotku (ať už celé vaší rodiny, nebo jen dítěte/dětí, nebo snad foto vás s partnerem a vaším nenarozeným miminkem v bříšku), zvolte kombinaci tří nebo čtyř fotek ideálně tak, aby se z nich dala utvořit koláž ve tvaru obdélníku. V místním copycentru si je pak nechte zmenšit, utvořit požadovanou koláž a vytisknout na kvalitní papír. Většina copycenter vám nabídne i možnost potištění klasickými vánočními texty (Krásné prožití vánočních svátků, Šťastné a veselé,…) Nebo, pokud razíte heslo „v jednoduchosti je krása“, můžete se spokojit pouze s vaším podpisem. Ať tak či onak výsledek bude stát za to.

Otisky dlaní

Vhodné pro děti: čerstvě narozené

Pokud máte dětičky moc malé na to, aby něco lepily, stříhaly či kreslily, vystačíte si s červenou či zelenou temperou (či prstovou barvou). Potřete dlaň vašeho děťátka barvou a otiskněte na přání. Nebo se pomocí prstíku dítěte můžete pokusit něco nakreslit – srdíčko, vánoční věneček nebo stromeček,... Po zaschnutí barvy pak můžete zvolený motiv ještě dozdobit – přikreslit mašli, hvězdičku nebo přilepit stužku.

Rozstříhané staré pohlednice

Vhodné pro děti: od 1 roku

Využijte vánoční přání z minulého roku. Vystříhejte jednotlivé motivy – vánoční stromečky, sněhuláky, hvězdy, soby,… - a také slova a nechte děti vybrat, jaké se jim líbí. Vybrané motivy pak nalepte na přeloženou čtvrtku, na kterou před tím můžete, či nemusíte nalepit barevný papír. A dovnitř pak můžete napsat své přání.

Rozstříhaný vánoční papír, stužky a mašle

Vhodné pro děti: od 2 let

Když už jste u toho stříhání a lepení, staré pohlednice není to jediné, co můžete využít. Koukněte do skříně. Vsadíme se, že spolu s novými rolemi balicího papíru tam najdete i plno zbytků, které jsou moc malé na to, aby se daly ještě použít. Rozstříhejte i je. Všechny ty malé zvonečky, dárečky, stromečky a sněhové vločky můžete použít na výrobu vlastního přání. Nechte děti vybrat a rozložit obrázky na připravenou přeloženou čtvrtku (opět pokud chcete barevný podklad, polepte ji předtím barevným papírem). K získání trojrozměrného efektu můžete do nabídky zařadit i kousky ozdobných vánočních stužek a mašlí. A zatímco vy budete přemýšlet o nějakém inteligentním textu, co napsat dovnitř, děti vám můžou pomoct lepit.

Vánoční houbičky

Vhodné pro děti: od 3 let

Z obyčejných kuchyňských houbiček vystříhejte vánoční tvary – jednoduché stromečky, srdíčka, hvězdy,… Můžete si tvary předkreslit za pomoci vykrajovátek na perníčky. Děti si je pak mohou namáčet do barev a tiskat na připravené bílé či barevné čtvrtky. Dávejte jen pozor, aby nesmíchaly příliš mnoho barev, protože výsledek by pak mohl být blátivě hnědý.

Ozdobený vánoční stromek

Vhodné pro děti: od 4 let

Z bílého papíru vystřihněte velký vánoční stromek a ten nalepte na přední stranu vašeho přání. Pak poproste vašeho pomocníka, aby ho nazdobilo – vybarvilo, pokreslilo, polepilo ornamenty. A na zadní stranu pod vaše přání se můžete všichni podepsat.

Glitry a třpytky

Vhodné pro děti: od 5 let

Které dítě by nemilovalo kreslit se třpytkami? Vsadíme se, že speciálních stříbrných či zlatých glitrových fixů už jste doma vypatlali nepočítaně. Zkuste jednoduchý motiv, jakými jsou sněhové vločky. To váš malý umělec jistě zvládne. Jako podklad zvolte černý nebo modrý barevný papír, který předtím nalepíte na čtvrtku.
Tak spoustu zábavy při tvoření!

Témata: Rodina, Nápad, Balicí papír, Vánoční stromek, Vánoční přání, Barevný papír, Přání, Tip, Třpytka, Praní

Mohlo by vás zajímat
O druhé dítě se snažíme už osm let. Pořád se nevzdávám naděje
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Přiznání: Nenávidím mateřství. Dceru miluji, ale být matkou mě štve!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Něžné, dojemné i smutné. Prarodiče se poprvé vidí s vnoučaty
Těhotenství jim navždy změnilo tělo. Není se za co stydět, vzkazují tyhle matky!
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Úzkostné stavy se mohou projevovat různě. A co když je má celá rodina?

Horoskopy

Lev Moc dobře víte, že není všechno zlato, co se třpytí, a proto na sobě stále pilně makáte! Nadřízený je v…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Tibor, Diego

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu