Maminka.czRodiče

Zapomeňte na peníze v bance. Vyměňte je za zlato

Reklama
16. 11. 2020
Zapomeňte na peníze v bance. Vyměňte je za zlato
Divíte se, že máte uložené peníze v bance a chudnete? Bez investování to lepší nebude. Jenomže do čeho investovat v dnešní nejisté době?

Koronavirová pandemie zamávala i zaručenými investicemi. Akcie při první vlně hrozivě klesaly, zklamaly i tradičně doporučované nemovitosti. Zejména ti, kdo je zhodnocovali krátkodobými pronájmy, teď řeší problém. Necestuje se, lidé nejezdí na nákupy třeba do hlavního města, na pracovní cesty, a především přišli o příjmy z pronájmu turistům přes Airbnb. Jedna jistota však přece jen zůstala – jde o zlato.

​Tradičně silné zlato ještě posilnilo svoji pozici

Připadá vám divné ukládat si peníze (mnohdy ty elektronické, které nám ani neprojdou rukama), do zlata? Nemělo by. Přesně tohle je dnes doporučený způsob, jak zachovat hodnotu vydělaných peněz a v dnešní době je dokonce i slušně zhodnotit. Zlato je tradičně dobrým partnerem v dobách ekonomických, vojenských, politických a pandemických krizí. Teď se navíc dostalo do pozice lídra. Zatímco dříve se doporučovalo ve zlatě uchovávat do 10 % hodnoty majetku, dnes se jedná o 90 %.

Zlato má i další potenciál růstu své hodnoty. Nejde jen o vleklou pandemickou situaci. Odborníci tvrdí, že zásoby zlata se brzy vytěží a na dohled žádná kvalitní ložiska nejsou. Do deseti let tak cena zlata může stoupnout oproti dnešku o více než 100 %.

​Investovat do zlata není složité

Potřebujete pouze vědět, co je investiční zlato. Jde výhradně o zlaté investiční slitky a zlaté investiční mince. Takže šperky rozhodně nenakupujte. Správně vybrat a investovat vám pomohou ve specializované prodejně na investiční zlato v pražském Obecním domě. Společnost Zlaté mince má i svůj web Zlate-mince.cz. Zde můžete denně sledovat vývoj ceny zlata – jeho prodejní i nákupní cenu. Avšak důležitější je, že si přímo v e-shopu lze investiční zlato kdykoliv nakoupit. Je to zcela bezpečné, protože vám nakoupené zlato e-shop posílá vždy jako pojištěnou zásilku. Takže se vůbec nemusíte bát nakupovat online.

No a jaké investiční zlato je to správné? Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Z tohoto důvodu českému trhu dominují zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Zlaté investiční mince, které mají nejlepší jméno, jsou australské s „klokanem“, kanadské s javorovým listem a rakouské Wiener Philharmoniker.

Témata: Rodiče

Mohlo by vás zajímat
Hračky, které se nepovedly. Výběr z těch nejšílenějších
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
To se nedá jíst, stěžují si mámy v porodnicích. Co jste dostaly na talíř vy?
Markéta Konvičková má holčičku: Má svoji hlavu, už chtěla být s námi
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Holky a kluci vypadají v děloze stejně! Kdy se jejich pohlaví začne lišit?
Maminka roku: Miluši Smékalové bylo 23, když se rozhodla postarat se o sourozence
A co ty nohy? Pravda o protisměrných sedačkách pro starší děti
Rodičovský trik: Odkoukejte účinný způsob, jakým Kate a William mluví s dětmi

Horoskopy

Panna Je naprosto jasné, že patříte k největším pracantům zvěrokruhu, ale musíte si také odpočinout. V pátek…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: René, Henrieta, Renée

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné