Maminka.czBolest hlavy

Zapomeňte na prášky. Bolest hlavy utišíte i přírodními recepty

kog 25.  7.  2018
Bolest hlavy dokáže slušně potrápit. Kdo z nás ji někdy nezažil? Ne vždy ale musíte hned sahat po tabletkách. Těhotné ženy nebo děti by ani neměly. Nepříjemné bolesti se ale mohou zbavit i přírodní cestou. Recepty z bylinek jsou účinné, levné a máte je vždy po ruce. Tady jsou.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Bolest hlavy může způsobit mnoho faktorů, jedním z nich je i únava způsobená dehydratací. Než tedy sáhnete po tišících lécích, zkuste se nejprve napít studené vody. Dalším dobrým pomocníkem je led – přiložením sáčku s ledem na čelo a šíji utlumíte pocit bolesti. 

V boji s nepříjemnou bolestí hlavy mohou pomoci také bylinky – třeba máta, bazalka, zázvor nebo heřmánek. Možná se budete divit, ale pomoci mohou také zelená jablka nebo skořice. Jak a kdy je použít? Poradíme vám v následujícím videu. 

Další tipy na domácí léčbu bolestí hlavy najdete TADY

Smíchem proti alergiím i bolestem: 6 skvělých účinků smíchu na zdraví
Aromaterapie: Může zpříjemnit těhotenství a usnadnit porod či kojení
10 příznaků nedostatku železa: Únava, bolesti hlavy i opakované infekce

 

Témata: Zdraví, Děti, Video, Praktické rady, Rodina, Bolest, Bolest hlavy, Domácí léčba, Mata, Studená voda, Recept, Tišící lék, Těhotná žena, Tabletka, Nepříjemná bolest, Následující video, Prášek, Přírodní recept, Přírodní cesta, Hlava, Bylinky, Zdraví na Heureka.cz