Maminka.czZdraví

Zatočte s bradavicemi! Pomohou homeopatika

, Časopis Moje zdraví
30. 7. 2014
Zatočte s bradavicemi! Pomohou homeopatika
Některé bradavice zmizí samy, bez léčby, jiné přetrvávají měsíce i roky a po klasické léčbě se často vracejí. Každopádně umí být velmi úporné. Pokud už si s nimi nevíte rady, zkuste zapátrat po pomoci i v homeopatických lékárnách.

Bradavice je vlastně nezhoubný kožní novotvar způsobený virovou infekcí. Virus je přenosný dotekem a může proniknout do podkoží například malým poraněním. Příznivým prostředím pro vznik bradavic je kůže, která se potí, proto jsou jedním z nejčastějších míst jejich výskytu plosky nohou.

V souvislostech s imunitou

Thuya occidentalis je speciální lék na bradavice. Používáme ho k posílení imunitního systému nejen proto, aby bradavice vymizely, ale zvláště proto, aby se po vyléčení znovu nevrátily. Bradavice typické pro lék Thuya jsou jakéhokoli tvaru. Zvláště jsou to však měkké a masité bradavice připomínající květák nebo hnědé, ploché bradavice připomínající stařecké skvrny, někdy jsou to i bradavice na stopkách citlivé na dotek. Pacient také může trpět opary či polypy na genitáliích a v pochvě. Jeho obličej je mastný, jakoby naolejovaný. Zhoršení všech obtíží pociťuje v chladném a vlhkém počasí. Nezřídka má zdeformované, křehké a měkké nehty, častý je i výskyt bradavic po očkování. Celkově se jedná o zimomřivého člověka s uzavřenou povahou. Přípravek podáváme v ředění 15 CH, 1x denně 5 granulí. Je nutné jej podávat alespoň 2–3 měsíce, většinou souběžně s lékem vybraným podle typu bradavic.

Tvrdé a rohovité bradavice

Homeopatický lék Antimonium crudumje určený na bradavice, které jsou tvrdé a rohovité, často na ploskách nebo prstech nohou či rukou, tvarem bývají ploché. Povrch bradavic může být buď zcela hladký, nebo mírně rozbrázděný. Celkově má pacient suchou pokožku. Přípravek podáváme v ředění 15 CH, 2x denně 5 granulí.

Velké ploché útvary

Jiným lékem na bradavice je Calcarea carbonica. Jedná se o velké ploché bradavice na dolních končetinách. Přípravek je vhodný pro statné jedince s kulatým obličejem, čtvercovými zuby a rozvážným chováním. Je to výborný lék na bradavice i jiné kožní obtíže u dětí tohoto typu. Podáváme jej v ředění 15 CH, 2x denně 5 granulí.

Bradavice s tendencí krvácet

Lék Causticum působí na tvrdé, rohovité, popraskané bradavice s tendencí krvácet, které jsou časté na prstech rukou, pod nehty, na obličeji, očních víčkách a na nose. Pacient má velmi vyvinutý smysl pro spravedlnost, je citlivý a pečující. Obvykle se cítí hůře v chladném, suchém počasí, lépe se mu daří za deště. Přípravek podáváme v ředění 15 CH, 2x denně 5 granulí.

Žlutě zbarvené s rozbrázděným povrchem

Lék Nitricum acidum podáváme na velké, žlutě zbarvené, rozbrázděné bradavice s nerovným okrajem, snadno krvácející. Je vhodný také na měkké bradavice v obličeji, v koutcích úst či v okolí konečníku a intimních oblastí. Pacient má celkově sklon k tvorbě prasklin (např. pod nehty, v koutcích úst, kolem konečníku), které mohou krvácet nebo mokvat. Kůže je suchá, zejména na ploskách nohou, a má nažloutlou barvu. Přípravek podáváme v ředění 15 CH, 2x denně 5 granulí.

Tmavě hnědé bradavičky

Lék Sepia officinalis podáváme, jsou-li bradavice tmavě hnědé, malé, se zubatým okrajem. Mohou být zabarveny do červena, případně mohou mít barvu okolní pokožky a bývají lokalizované na ploskách nohou. Často se objevují v období hormonálních změn u žen, které trápí opary. Přípravek podáváme v ředění 15 CH, 2x denně 5 granulí.

Lokalita prstů a okolí nehtů

Lék Graphytes vyléčí zrohovatělé bradavice na prstech rukou v okolí nehtů. Praskliny v pokožce mohou produkovat medově žlutý, vazký a lepivý sekret. Přípravek je určen pro pacienta, který je statný až obézní, zpomalený a špatně se mu hojí jakékoli zranění – na kůži zůstávají tzv. keloidní jizvy. Podáváme jej v ředění 15 CH, 5 granulí 2x denně.
Kalium muriaticum je lékem na bradavice na dlaních, které se objevují po očkování. Podáváme jej v ředění 15 CH, 2x denně 5 granulí.

Případ z praxe

Léčila jsem pětiletou holčičku pro opakované katary dýchacích cest lékem Calcarea carbonica 15 CH, po 3 měsících na kontrole matka s údivem konstatovala, že kromě zlepšení celkového stavu zmizela bradavice, o které se při prvním vyšetření zapomněli zmínit. Tuto situaci jsem zažila v praxi opakovaně. Při posílení imunitního systému homeopatickým lékem se často vyléčí i kůže. Trpíte-li jiným typem bradavic nebo je-li vaše dosavadní léčba neúspěšná, vyhledejte lékaře-homeopata, který vybere léky cíleně po komplexním vyšetření.

(Článek vyšel v časopise Moje zdraví )

Témata: Zdraví, Časopis Moje zdraví, Homeopatický lék, První vyšetření, Intimní oblast, Dolní končetina, Nerovný okraj, Brada, Bradavice, Komplexní vyšetření

Mohlo by vás zajímat
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto
Už pěkně kope! Fanoušci zachytili pohyby miminka Meghan a Harryho
Lilia Khousnoutdinová: Synovu placentu jsem pohřbila pod ořech, na dceřině roste lípa
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Víte, kolik má vypít kojenec, batole a školák? Pozor na minerálky a džusy
S dcerou mluvím na rovinu, říct jen NE nestačí, říká Václav Noid Bárta

Horoskopy

Lev Stále jste v jednom kole, což vám plně vyhovuje. Pokud někdo potřebuje s něčím pomoci, jste mu po ruce.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Martina

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu