Maminka.czKam s dětmi

Závody dračích lodí na Vltavě se kvapem blíží

redakce 25.  5.  2013
Závody dračích lodí na Vltavě se kvapem blíží
4. ročník charitativního závodu dračích lodí pod záštitou Rotary klubu Prague International se uskuteční 1. června 2013.

Závod dračích lodí Rotary klubu Prague International je jednou z nejviditelnějších jarních charitativních akcí
v Praze. Letos proběhne již 4. ročník závodů, tentokrát na Smíchovské pláži. V roce 2012 se pro místní charitativní organizace podařilo vybrat 550.000,- Kč.

Jedním z charitativních partnerů bude i letos Nadace Naše dítě, která už 20. rokem pomáhá týraným, zneužívaným, handicapovaným, ohroženým a opuštěným dětem, které se ocitnou v obtížné životní situaci. „Moc si vážíme aktivit Rotary klubu Prague International ve prospěch dětí. Z loňského výtěžku jsme pomohli desítkám dětí, které se musejí poprat se svým handicapem nebo nepřízní osudu,“ děkuje Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě. Jedním z podpořených dětí byl i osmiletý Tomášek, který utrpěl popáleniny 3. stupně. Díky finančnímu příspěvku mohl strávit 10 dní rehabilitace u moře, která byla úspěšná a Tomášek se vyhnul jedné z mnoha operací.

Závody dračích lodí jsou unikátním spojením živé zábavy pro veřejnost, akcí pro rodiny s dětmi a příležitostí pro teambuilding zúčastněných firemních týmů. Výtěžek akce pak poslouží charitativním účelům. Závod každoročně přitahuje množství Pražanů a návštěvníků Prahy, kteří bouřlivě povzbuzují posádky dračích lodí. V letošním roce bude soutěžit více než třicet týmů, Rotary tým podpoří také skifař Václav Chalupa.

Pro rok 2013 jsou hlavními charitativními partnery organizace Nadace Naše dítě, která pomáhá dětem v obtížných životních situacích, a Život 90 pečující o seniory. Tak jako loni se závodu účastní i občanské sdružení Múzy dětem, které se věnuje dětem z dětských domovů, a které přijde na Smíchovskou pláž podpořit řada osobností z umělecké branže. Závod se koná o Mezinárodním dni dětí, na místě tedy budou pro veřejnost připraveny atrakce, jako je soutěž pro děti, vystoupení žonglérů, možnost nechat si pomalovat obličej bodypainterem, či se projet v dračí lodi. Po skončení závodu si návštěvníci budou moci poslechnout koncert rockové kapely Stormin.

Smysl celé akce nespočívá pouze ve vlastním závodu, i když to je ta nejzábavnější část programu. Stejně důležitý je fundraising finančních prostředků, určených pro místní dobročinné organizace, které odvádějí skvělou a velmi prospěšnou práci při pomoci potřebným.

www.rotarydragon.cz

Témata: Kam s dětmi, Drac, Charitativní organizace, Závod, Chalupa, Loď
Mohlo by vás zajímat
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Je dětem špatně v autě? Nejlepší rady, jak nevolnosti zvládnout
Procházková Simona
Cestování
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Řečové vady bývají důvodem k odkladu, říká logoped. Které vadí?
Procházková Simona
Předškolák
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
kog Blesk pro ženy
Po porodu
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Vlasatá Barbie? Teď je plešatá. Ken už taky není, co býval. Proč?
Kolinová Gabriela
Hračky pro děti