Maminka.czKam s dětmi

Zážitků pro děti není nikdy dost

Patříte-li mezi ty, kteří učí děti hned od plínek rozmanitosti výletů, jste na dobré cestě vychovat z nich přirozeně aktivní lidi se zájmem o dění kolem. Způsob rodinných dovolených dítě formuje a utváří model chování v otázce trávení volného času. Je proto dobré doširoka rozhodit síť zážitků.
Komerční článek
2. 6. 2014
Zážitků pro děti není nikdy dost

Letní dovolená na pláži u moře je samozřejmě v pořádku. Je ale dobré si připustit, že si ji vychutnáte, i když ji proložíte výletem nebo drobnými cestami po okolí. Nemusíte se bát, že by to děti jakéhokoli věku nezvládly nebo že by to nenávratně narušilo nově nastolený režim v tomto cizím prostředí. Uvidíte, že uvítají změnu stejně jako vy. A pokud přistoupíte i na jiné možnosti než je moře, nemusíte čekat jen na velkou letní dovolenou. Stačí prodloužené víkendy s příjemným a přiměřeným programem v Čechách nebo v blízkém zahraničí, abyste si dohromady jako rodina postupně vzájemně zvykali na neobvyklý režim a zároveň na vnímání nových podnětů a zážitků.

Hory s dechberoucím kouzlem

Hned vedle moře si zařaďte hory, které mají tu moc nabít vás energií a uchvátit jen tak svou existencí. Umí pohltit a jejich zdolávání vás napumpuje zážitky na dlouhý čas. Na někoho fungují lépe než burácející moře. Neměli bychom proto o tyto zážitky ochuzovat sebe ani děti a měli bychom se snažit vyrážet do přírody častěji, ať už na výlety nebo minidovolené formou prodloužených víkendů. Řadu kouzelných horských zákoutí najdete bezesporu i v Čechách, ale pokud míříte raději za většími masivy, je nasnadě jednoduše dostupné Rakousko. Nabídek, kde si přijdou na své i děti, je celá řada. Příjemné skloubení kvality a ceny ve čtyř či pětihvězdičkových hotelech nabízí například společnost Tchibo, která kromě kávy a spotřebního zboží poskytuje přes svůj e-shop www.tchibo.cz, v záložce Cestování, také zážitkové a pobytové zájezdy.

Z aktuální nabídky společnosti Tchibo, jež spolupracuje s partnerem pro cestovní ruch, renomovanou mezinárodní cestovní kancelář Eurotours, vyberme například obec Aurach v srdci Kitzbühelských Alp, dokonale obklopenou impozantními horskými panoramaty. Je to krajina s autentickým koloritem, tradičními tyrolskými domečky a přátelskými horaly. V aurašské přírodní oboře Wildpark Aurach v nadmořské výšce 1100 metrů děti rozhodně zaujme některý z více než 200 kusů zdejší zvířeny. V této největší tyrolské přírodní oboře se můžete setkat s volně žijícími jaky, svišti horskými, vysokou zvěří či rysem ostrovidem. Děti se zde navíc mohou těšit na různé atrakce a zařízení pro tříbení zručnosti a obratnosti. Pobyt na tři noci v hotelu Ferienhotel Alpenhof s polopenzí a vstupem do přírodní obory pořídíte za 1899 Kč na osobu.

Krásy alpské fauny a flóry, které se vám při vycházkách po okolních svazích předvedou, budou rozhodně dlouho zdrojem vašich společně vzpomínaných zážitků.

Témata:Kam s dětmi
Mohlo by vás zajímat
Gratulujeme! Jana Doleželová je maminkou, porodila holčičku
Dělá se vašim dětem při cestování špatně? Víme, jak nevolnosti zvládnout
28 dětských hřišť, která jsou noční můrou všech rodičů. To fakt nechcete!
Poševní mykózy trápí ženy hlavně v létě. Vyhnete se jim převlékáním plavek

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu