Maminka.czKam s dětmi

Zážitků pro děti není nikdy dost

Komerční článek
2. 6. 2014
Zážitků pro děti není nikdy dost
Patříte-li mezi ty, kteří učí děti hned od plínek rozmanitosti výletů, jste na dobré cestě vychovat z nich přirozeně aktivní lidi se zájmem o dění kolem. Způsob rodinných dovolených dítě formuje a utváří model chování v otázce trávení volného času. Je proto dobré doširoka rozhodit síť zážitků.

Letní dovolená na pláži u moře je samozřejmě v pořádku. Je ale dobré si připustit, že si ji vychutnáte, i když ji proložíte výletem nebo drobnými cestami po okolí. Nemusíte se bát, že by to děti jakéhokoli věku nezvládly nebo že by to nenávratně narušilo nově nastolený režim v tomto cizím prostředí. Uvidíte, že uvítají změnu stejně jako vy. A pokud přistoupíte i na jiné možnosti než je moře, nemusíte čekat jen na velkou letní dovolenou. Stačí prodloužené víkendy s příjemným a přiměřeným programem v Čechách nebo v blízkém zahraničí, abyste si dohromady jako rodina postupně vzájemně zvykali na neobvyklý režim a zároveň na vnímání nových podnětů a zážitků.

Hory s dechberoucím kouzlem

Hned vedle moře si zařaďte hory, které mají tu moc nabít vás energií a uchvátit jen tak svou existencí. Umí pohltit a jejich zdolávání vás napumpuje zážitky na dlouhý čas. Na někoho fungují lépe než burácející moře. Neměli bychom proto o tyto zážitky ochuzovat sebe ani děti a měli bychom se snažit vyrážet do přírody častěji, ať už na výlety nebo minidovolené formou prodloužených víkendů. Řadu kouzelných horských zákoutí najdete bezesporu i v Čechách, ale pokud míříte raději za většími masivy, je nasnadě jednoduše dostupné Rakousko. Nabídek, kde si přijdou na své i děti, je celá řada. Příjemné skloubení kvality a ceny ve čtyř či pětihvězdičkových hotelech nabízí například společnost Tchibo, která kromě kávy a spotřebního zboží poskytuje přes svůj e-shop www.tchibo.cz, v záložce Cestování, také zážitkové a pobytové zájezdy.

Z aktuální nabídky společnosti Tchibo, jež spolupracuje s partnerem pro cestovní ruch, renomovanou mezinárodní cestovní kancelář Eurotours, vyberme například obec Aurach v srdci Kitzbühelských Alp, dokonale obklopenou impozantními horskými panoramaty. Je to krajina s autentickým koloritem, tradičními tyrolskými domečky a přátelskými horaly. V aurašské přírodní oboře Wildpark Aurach v nadmořské výšce 1100 metrů děti rozhodně zaujme některý z více než 200 kusů zdejší zvířeny. V této největší tyrolské přírodní oboře se můžete setkat s volně žijícími jaky, svišti horskými, vysokou zvěří či rysem ostrovidem. Děti se zde navíc mohou těšit na různé atrakce a zařízení pro tříbení zručnosti a obratnosti. Pobyt na tři noci v hotelu Ferienhotel Alpenhof s polopenzí a vstupem do přírodní obory pořídíte za 1899 Kč na osobu.

Krásy alpské fauny a flóry, které se vám při vycházkách po okolních svazích předvedou, budou rozhodně dlouho zdrojem vašich společně vzpomínaných zážitků.

Témata: Kam s dětmi

Mohlo by vás zajímat
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Fejeton Marie Doležalové: Tady můžu s klidem říkat MY, kašlík a prdíky
Takhle vypadá život s batoletem! Vtipná kreslířka skvěle zachytila mateřství
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Mateřská? Navenek se flinkáme, ale potají měníme svět, píše Marie Doležalová

Horoskopy

Váhy Pro někoho z rodiny může být váš momentální životní styl nevyhovující, ale vykašlete se na něj. Hlavní…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Gabriel, Zbyslav, Gábor

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu