Maminka.czČasopis Maminka

Zázrak v podobě mindfulness: Naskočte na alfa vlnu a nenechte se rozhodit

Markéta Novák Matějková 26.  6.  2022
Neustále někde poletujete, fyzicky i v myšlenkách. A přestože si myslíte, že jste nad věcí, dokáže vás maličkost rozhodit na celé odpoledne. A co kdybychom vám teď řekli, že existuje způsob, který vám pomůže zpomalit čas?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Možná vám za krkem sedí pocit, že neustále něco musíte. A když si chvíli dovolíte nic nedělat, máte výčitky. Přitom přece víte, jak důležité je zastavit se a vyčistit si hlavu. Nemusíte kvůli tomu hned odjíždět od rodiny (i když proč by ne, jen jeďte!). Užívat si přítomný okamžik jde ale i každičký, byť všední den.

Hrát si, smát se, neřešit

Pro inspiraci není třeba chodit daleko. Podívejte se na děti – těm nejmenším stačí ke štěstí opravdu málo. Jak rostou, hravé bezprostřednosti ubývá. A to je škoda. Hra je totiž skvělým pomocníkem ve vnímání přítomného okamžiku. V takových chvílích nemáme čas přemýšlet nad tím, co jsme dneska zase nestihly, ale necháváme se unášet děním okolo nás. Kdy naposledy jste vy byla takhle bezprostřední? Umíte se uvolnit? Nevyjet pokaždé, když potomek nereaguje na vaše zavolání? Všude čteme, jak bychom měly najít vnitřní klid a harmonii, ale kdo z nás to opravdu umí? Možná i vy si občas přijdete jako ten pomyslný křeček v kolečku – ale jak se tam cítíte?

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak se nezatěžovat zbytečnými myšlenkami

Cítit se šťastnější

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Témata: Časopis Maminka, Rodina, Mateřství, zázrak, mindfulness, Maličkost, Potomek, Alfa, Přítomný okamžik, Bytí, Myšlenka, Bezprostřednost, Všímavost