Maminka.czKrása a styl

Zbavit se chloupků vám pomůže žiletka i cukr

10. 8. 2015
Mít dokonale hladké nohy, podpaží i oblast bikin se v posledních několika letech stalo u většiny žen naprostou samozřejmostí. Zbavit se nechtěných chloupků může být právě v těhotenství obzvlášť aktuální, protože vlivem hormonálních změn mohou růst mnohem více. Metod, jak chloupky odstranit, existuje celá řada. Záleží jen na Vás, kterou z nich si vyberete. Navíc ne každá je vhodná pro budoucí maminky.

Důležité je vědět, jestli chcete provádět depilaci, nebo epilaci. Slova znějí podobně, je však mezi nimi zásadní rozdíl. Zatímco depilace odstraňuje chloupky pouze z povrchu kůže, je rychlá, bezbolestná, ale pokožka v takovém případě vydrží hladká jen několik dní. Naopak u epilace se odstraňují chloupky i s kořínky, zákrok je tedy trochu bolestivější, ale z hladké pokožky se budete radovat mnohem déle. Také jednotlivé metody se od sebe liší. Pojďme si tedy přiblížit ty nejběžnější i s jejich výhodami a nevýhodami.

Depilace žiletkou

Snad nejrozšířenější metodou, jak si ženy odstraňují chloupky, je pomocí klasického žiletkového holítka. Nejlépe za pomoci pěny či gelu na holení, který chloupky změkčí a nevysušuje pokožku. Holení provádějte vždy během sprchování, žiletka klouže po kůži jednodušeji a chloupky půjdou lépe odstranit.

Naopak holení suché kůže vede k výraznému podráždění pokožky. Holení si ulehčíte pravidelným tělovým peelingem. Odstraníte odumřelé buňky z povrchu kůže a snížíte riziko zarůstání chloupků. To pomůže eliminovat také holení po směru růstu chloupků. Na stejném principu jako žiletková holítka fungují také elektrické depilátory.

Plusy: Postup je rychlý, celý bezbolestný proces trvá vždy jen pár minut. Výhodou je i pořizovací cena holítka a také možnost odstraňovat i velmi krátké chloupky.

Minusy:  Pokožka bez chloupků vydrží krátce a za pár dní je třeba depilaci opakovat. Ženy s tvrdšími chloupky často trápí jejich zarůstání a následné špatné odstraňování, rizikem je také časté podráždění pokožky, a to hlavně v oblasti třísel a intimních partií, kde bývá kůže mnohem citlivější.

Takové riziko dokážou zmírnit pěny na holení určené právě pro senzitivní kůži a také zklidňující tělová mléka, která jsou určená právě k péči o pokožku po depilaci. Hodit se může i klasický dětský pudr. Důležitá je péče o žiletkové holítko – po každém použití jej dobře propláchněte a pravidelně také měňte žiletky.

Depilační pěny

Nanášejí se přímo na kůži a po chvíli se odstraňují i s chloupky pomocí houbičky nebo stěrky.

Plusy: Bezbolestná, rychlá a cenově dostupná metoda vhodná na všechny partie.

Minusy: Citlivá kůže může být po použití depilační pěny podrážděná. Kůže vydrží hladká jen několik dní. V těhotenství věnujte pozornost složení jednotlivých depilačních pěn.

Odstranění chloupků voskem

Používání vosku je poměrně rozšířené. Depilaci voskem můžete provádět doma, nebo na ni zajít do kosmetického salonu. Používá se teplý i studený vosk nebo praktické voskové pásky. Podobně působí cukrová pasta, která se zahřeje, následně se rozetře na depilované místo a pak se z něho pasta i s chloupky strhává.

Plusy: Hodí se hlavně na oblast nad horním rtem, podpaží, ruce a nohy a pokožka vydrží hladká i několik týdnů. Pravidelným používáním chloupky postupně slábnou.

Minusy: Voskem se chloupků zbavíte sice rychle, ale bolestivě. Příliš se nehodí na velké plochy, výrazně dlouhé husté chloupky a velmi citlivou kůži.

Pomocí epilátoru

Poměrně malý přístroj, který dobře padne do ruky, odstraňuje chloupky i s kořínky. Existují různé typy epilátorů, řada z nich má také chladicí mechanismus, který mírní případné podráždění pokožky.

Plusy: Dá se použít na všechny partie, z nichž se chcete chloupků zbavit, lze jej použít i na velmi krátké chloupky. Hladká pokožka by měla vydržet čtyři až šest týdnů.

Minusy: Metoda je poměrně bolestivá. Někoho odradí i vyšší cena pořizovaného epilátoru.

Laserová epilace

Moderní, nejúčinnější, ale i zároveň nejdražší, je odstraňování chloupků pomocí laseru a také fotoepilací, pulsním světlem IPL (Intense Pulsed Light). Přístroje na IPL epilaci jsou k dostání také pro domácí využití.  Cílí především na tmavé chloupky.

Plusy: Hodí se k odstranění chloupků z horního rtu, podpaží, nohou a také intimní oblasti. Působí intenzivně a tak je rychle vidět výsledek. S každým dalším použitím chloupků výrazně ubývá, hladká kůže pak vydrží dlouho, v podstatě navždy.

Minusy: Nejprve je třeba pokožku oholit, což celou proceduru prodlužuje. Než se dosáhne uspokojivého výsledku, je třeba absolvovat více sezení. Nejde ani o levnou metodu. Není příliš vhodná pro používání v letním období, protože po zákroku je kůže citlivá na UV záření a reaguje na něj vznikem pigmentových skvrn. Laserová epilace se nedoporučuje v těhotenství.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 

Témata: Krása a styl, Braun, Povrch kůže, Rowenta, Citlivá kůže, Tlumící bolest, Letní období, Cukr, Zásadní rozdíl, Intimní oblast, Pinzeta

Mohlo by vás zajímat
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle nás nenapadlo!
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme
Otázky kolem přebalování: Jak často měnit plenku? Utírat, nebo umývat?
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Nikol Štíbrová přiznala: Tohle je deset strašlivých lží, které říkám synovi

Horoskopy

Rak Už dlouho jste nebyli tak spokojení jako dneska. Zdá se vám, že je všechno snadnější. Určitě to bude…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zdeněk, Zdenek, Oksana

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné