Maminka.czPředškolák

Zdeňka Žádníková zkrášluje nemocnice

redakce 1.  10.  2010
Zdeňka Žádníková zkrášluje nemocnice
Herečka Zdeňka Žádníková-Volencová patří už pár let také k nadaci, která nese její jméno, a která se stará o to, aby prostředí dětských oddělení nemocnic bylo hezky veselé.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Nadační fond Zdeňky Žádníkové, realizující nástěnné malby v nemocničních a dětských zařízeních, v srpnu a září letošního roku maloval na Pediatrické klinice Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze Krči. Po úspěšné spolupráci s Nadačním fondem Porozumění, kdy byla v loňském roce vyzdobena jednotka intenzivní a resuscitační péče tohoto oddělení, pokračovaly práce na ambulanci, v čekárnách a odběrové místnosti dětského oddělení.

S herečkou Zdeňkou Žádníkovou a jejím nadačním fondem dlouhodobě spolupracuje také radní Prahy 4 a náměstek ministra zdravotnictví Mgr. Martin Plíšek. „Velmi si vážím práce nadačního fondu, se kterým dlouhodobě spolupracuji. Jako radní Prahy 4 znám prostředí Thomayerovy nemocnice, proto mě napadlo, že by zdejší Pediatrická klinika mohla být vyzdobena nástěnnými malbami. Pro děti upoutané na lůžko je velmi důležité prostředí, které je díky nadačnímu fondu a malíři Liboru Škrlíkovi zkrášleno pohádkovými bytostmi, které mají děti rády“,říká Martin Plíšek.

Velké nadšení sklízí nová výzdoba i u personálu kliniky. „V tomto krásném prostředí jsou vyšetření nebo odběry pro malé pacienty méně traumatizující, což nám lékařům zjednodušuje práci“, uzavírá přednostka Pediatrické kliniky FTN doc. Hana Houšťková.

Veselé obrázky malíře Mgr. Libora Škrlíka jsou k vidění např. v Pardubické krajské nemocnici, Oblastní nemocnici Náchod a Krajské nemocnici Liberec. Mezi poslední realizované projekty paří nástěnné malby ve Fakultní nemocnici Hradec Králové a Nemocnici Znojmo. Nadační fond bude dále realizovat například nástěnné malby v hernách na nově otevírané dětské poliklinice Fakultní nemocnice v Motole, dále na jednotkách JIP a ve vstupních prostorách a v částech příjmových ambulancí této nemocnice.

A co si myslí o projektu sama Zdeňka Ždáníková? Podívejte se na následující reportáž, kterou vám přinášíme ve spolupráci s BABY televizí:

Témata: Děti, Slavní rodiče, Batole, Předškolák, Kojenec, Školák, Nemoc, Nemocnice, Zdeňka Žádníková, Nemo, Znojmo, Zdeňka, Pediatrická klinika, Hana Houšťková, Vrchlabí, Velké nadšení