Maminka.czKojení na veřejnosti

Žena zveřejnila na síti video kojící mámy bez jejího vědomí: Zakryjte si ta prsa! Jaká je reakce "hanebné" maminky?

Dita Mrázková 25.  8.  2023
To si tak sedíte na pláži pod slunečníkem, vaše miminko se spokojeně kojí u prsa a nemáte ani páru, že vás opodál někdo natáčí. A ten někdo je žena, která je sama matkou a která zveřejní video s vámi na sociální síti s komentářem, že se stydí za matky, které nestoudně ukazují světu prsa i s bradavkami. K neuvěření? Bohužel, i takové věci se dějí...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kojení na veřejnosti. Pro některé mámy věc naprosto přirozená, pro jiné nestoudná a pobuřující. Ano, i v 21. století vyvolává toto téma pořád ještě vášnivé diskuse. Když před pár dny zveřejnila jistá žena video, na kterém kojí své miminko mladá maminka na pláži, s kritickým komentářem, zřejmě čekala, že spustí pořádný poprask.

"Nestydím se za ženy, které kojí své děti. Stydím se za ženy, které kojí na veřejnosti bez respektu k tomu, aby se zahalily a nenechaly svá prsa, a to včetně bradavek, viset venku, aby je všichni viděli! ZAKRÝVEJTE SE!!! Nechci svému synovi zakrývat oči a vysvětlovat mu, proč má někdo prsa venku, a upřímně řečeno, ani to nechci vidět. Mějte trochu úcty! Opravdu se zakrývejte! Co se to s těmi lidmi sakra děje??!"

Přijde vám její komentář také tak trochu jako sci-fi? Někdo natočí bez svolení ženu v jedné z nejintimnějších chvilek, ještě jí "naloží" a pak si stěžuje, že to nechce vidět? Celá událost nenechala v klidu ani "inkriminovanou" ženu, která video objevila na Facebooku úplnou náhodou.

Novopečená maminka Isabel Lomax tomu nemohla nejdřív ani uvěřit. "Představte si, že se jednou ráno probudíte, otevřete Facebook a tam najdete video, na kterém jste na pláži, aniž byste věděli, že vás někdo natáčí. Ta žena kolem mě několikrát prošla i se svým synem a zírala. Měla možnost mi kdykoliv cokoliv říct. Jenže ona natočila mě a mé dítě bez mého vědomí a souhlasu! Až příště uvidíte maminku, která kojí své dítě na veřejnosti, ať už zahalenou nebo ne, řekněte jí, jak je skvělá," poprosila na TikToku sledující.

Klepněte pro větší obrázek

Isabel situaci přirovnala k tomu, že je to, jako kdyby po ní někdo chtěl, aby se zakryla ručníkem třeba při jídle. "Co kdyby vám někdo řekl, že jíst na pláži můžete jen tehdy, když budete zakrytí ručníkem?" ilustrovala, jak směšný požadavek rozhořčená žena sdílela.

GALERIE: Intimní fotografie z dob, kdy kojení na veřejnosti nebylo tabu, jsou odzbrojující

Mladá maminka poté zmínila i to, že ženin příspěvek byl mezitím smazán, a nezapomněla poděkovat lidem, kteří se jí v komentářích zastali. Uvedla, že synovi dotyčné pohoršené ženy, která kolem ní spolu s ním procházela, byly asi čtyři roky a nechápal, proč jeho máma dělá z odhalených prsou takové drama. "Pokud sexualizujete prsa čtyřletému dítěti, máte vlastní problém," vzkázala ženě.

Video zhlédlo přes půl milionu lidí a mnozí z nich vyjádřili Isabel podporu. "Takovým lidem vždycky říkám, ať si dají přes hlavu tričko, když jim kojení přijde tak moc pobuřující," napsala například jedna z maminek. A my dáváme palec nahoru nejen jí, ale především mamince Isabel.

Podívejte se, které slavné ženy kojí hrdě na veřejnosti. Začíná Světový týden kojení!
Témata: Video, Rodičovství, Mateřství, Kuriozita, Náhradní matka, Pláž, Kojení na veřejnosti, žena, Odvaha, TikTok, prsa, Kritika, názor, Skandál, kauza, Komentář, Vid, Prso, Máma, Vědomí, Isabela, Bradavka, Maminka, Facebook, Isa
Mohlo by vás zajímat