Maminka.czBatole

Zimní procházka v teploučku

, Časopis Maminka
22. 2. 2013
Zimní procházka v teploučku
Máte čerstvé miminko, nebo už skoro ročního prcka, který může sedět ve sporťáku? Je to jedno, protože kvalitní fusak budete pro mrazivé dny potřebovat pro oba.

Patří k nezbytné zimní výbavičce stejně jako kombinéza. Často se dědí v rodině, někdy i po generace. Klasikou zůstává „beran“, tedy fusak z přírodní ovčí srsti. Ten je samozřejmě úžasně teplý, počítejte s tím tedy a děťátko méně oblékněte, aby se zbytečně nezapotilo na zádech a zátylku. Navíc podle zkušeností některých maminek si malá miminka strkají chloupky ze srsti do pusy a trhají je, takže jich mají plné pěstičky. Beran je také poměrně neskladný, musíte mít dostatečně prostornou korbu hlubokého kočárku. Ovšem záleží na zkušenostech, některé maminky si ho nemohou vynachválit a jinou variantu vůbec nechtějí.

Co hraje roli při výběru

* Materiály – nejlépe antialergenní, lehce udržovatelné v čistotě: vždyť zašpinění není nic zvláštního, zejména u malého dítěte a v zimě. Možností máte řadu: mikroplyš, fleece, umělé materiály, bavlna. Roli hraje to, jak udrží teplotu a zda jsou antialergenní. Výhodou je možnost praní v pračce.

* Váha a velikost– neměl by být příliš těžký, protože když připočítáte váhu dítěte, pěkně se pronesete. Měl by být prostorný, aby se mimčo mohlo protáhnout, ale zase odpovídat velikosti kočárku.

* Užitečné detaily– třeba úchyty, které pomohou s „dobrým sezením“ v golfových holích nebo jiném typu sportovního kočárku. Dobrá rozepínatelnost a snadná manipulace. Některé fusaky se dají celé rozložit na deku, děťátko do nich můžete zachumlat jako do spacáku. Jiné typy zase mají speciální nánožníky, jsou vybavené kapsami, poutky, abyste je mohli využít i do autosedaček a prostrčit jimi bezpečnostní pásy.

* Cena– ta je důležitá v neposlední řadě. Dobrou zprávou je, že jeden fusak, když vyberete kvalitní, použijete pro víc dětí po sobě, protože kromě sezonnosti je i záležitostí časově omezenou – dvouleté dítě byste v něm neudržela, tam už bude třeba kombinéza. Samozřejmě nový je větší investicí, ale fusaky můžete kupovat z druhé ruky, když jsou kvalitní, tak to vůbec nevadí. Pak vycházejí kolem 500 až 700 korun.

* Reference– raďte se s prodavači ve značkových obchodech s kojeneckým zbožím, vyzkoušejte fusak přímo do vašeho kočárku, diskuse a zkušenosti najdete na sociálních sítích, navštivte nejrůznější bazárky dětského zboží, vyzkoušejte si fusak kamarádky a podobně.
Šťastnou ruku při výběru, hlavně fusak používejte, aby vaše děti prožily zimu bez nachlazení!

Témata: Děti, Zdraví, Časopis Maminka, Batole, Kojenec, Zimní procházka, Procházka, Dětské zboží, Snadná manipulace

Mohlo by vás zajímat
Jak zmírnit dětské záchvaty vzteku? Tohle se nám osvědčilo
Má kuráž! Pět hodin po porodu se vydala na svatbu sestry
To tu ještě nebylo. Červencová Maminka se speciálem pro tatínky
Alergie na sluníčko: Jak ji poznáte a lze ji vyléčit léky?

Horoskopy

Střelec Nekuká-li kukačka před svatým Janem, bude neúrodný rok, jak říká stará pranostika. Proto nebude od…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alois, Aloisie, AlojzRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu