Maminka.czRodičovství

Život bez dětí vs. život s 38 dětmi. Seznamte se se dvěma ženami s naprosto odlišným stylem života. Která z nich je šťastnější?

Dita Mrázková 3.  4.  2024
Dvě ženy, které žijí naprosto odlišné životy. Jedna si užívá života bez mateřských povinností, miluje nakupování a místo dětí se stará o psy. Ta druhá je nejplodnější ženou světa, porodila 44 dětí, z nichž šest zemřelo.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Stephanie Noble je mladá atraktivní žena, která byla několik let závislá na alkoholu. Nad závislostí vyhrála a dnes na sociálních sítích motivuje ostatní, že není nikdy pozdě s alkoholem přestat. Kromě motivačních videí nedávno natočilo i jedno, v něm se zmiňuje o stigmatu, které dnes a denně zažívá.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: JE POROD KRÁSNÝ A NAPLŇUJÍCÍ ZÁŽITEK? A JAK SE NA NĚJ PŘIPRAVIT?

 

Lidé se jí prý neustále ptají, proč nemá děti. Odpověď „protože nechci“ prý spoustu z nich neuspokojí. „Mateřství je nazýváno jako poslání každé ženy, já to tak ale necítím,“ přiznala Stephanie. Co je tedy její prioritou?

Sebevědomě a s notnou dávkou humoru na videu vysvětlila, že je to manikúra, nakupování a hezký make-up. Pochlubila se značkovými kousky i tím, že peníze investuje ráda i do cestování, které miluje. A především má ráda spánek, který by jí však děti, jak sama řekla, rozhodně nedopřály.

Klepněte pro větší obrázek

Video jen na TikToku zhlédlo přes 3 miliony lidí, zřejmě převážně žen. Některé z nich Stefanii odsoudily za sobeckost, jiné se s ní ztotožnily. „Je mi 63 a jsem z vlastní vůle bezdětná. A víte co? Byl to fantastický život,“ zněl jeden z komentářů. Stephanie si z kritických komentářů nic nedělá a svou lásku investuje do dvou čtyřnohých parťáků.


To Mariam Nabatanzi má úplně jiné starosti. Ve svých 43 letech je matkou 38 dětí. Však je také držitelkou titulu Nejplodnější matka na světě a je zapsána v Guinnessově knize rekordů. Narodila se v Ugandě a už jako náctiletá se provdala za mnohem staršího muže, který ji psychicky i fyzicky týral. Dívku týrala i její nevlastní matka, která jí coby dítěti dala mimo jiné skleněné střepy do jídla... 

Během života se jí narodila dvojčata, trojčata i čtyřčata. Mariam totiž trpí hyperovulací –vzácným genetickým onemocněním, které způsobuje, že v každém ovulačním cyklu produkuje více vajíček, než je běžné. To má za následek časté vícečetné porody. Protože neměla Mariam díky životu v chudé Ugandě možnost žádné antikoncepce, stala se postupně mámou 16 dcer a 22 synů. Šest dalších dětí při porodu zemřelo. Těhotná byla celkem patnáctkrát.

Klepněte pro větší obrázek


V roce 2016 tato zasloužená matka prohlásila, že po posledním porodu jí lékař provedl hysterektomii, tedy odstranění dělohy. Její největší současnou prioritou tak není, co na sebe, ale co na své početné potomstvo. „Nejvíc si přeju, abychom měli co jíst, aby mladší děti mohly chodit do školy a ty starší pomáhaly s domácností,“ svěřila své největší přání Mariam, která kvůli obživě početné rodiny pracuje v chudinské čtvrti, kde si přivydělává příležitostnou prací.  

To, která z obou žen je šťastnější, nevíme. Možná že jsou šťastné obě , i když každá jinak. Bez dětí, i s nimi…

Nejdřív dvojčata a teď trojčata! A bříško "před" i "po" tahle máma hrdě ukazuje
Témata: Děti, Porod, Příběhy, Rodičovství, Mateřství, Péče o dítě a jeho výchova, Rodina a vztahy, Výchova, Instagram, Dětství, Sourozenci, Inspirativní ženy, Sociální sítě, mateřská láska, Plodnost, Zdraví žen, Afrika, Odvaha, Styl, Pes, Ovulace, Alkohol, Nakupování, Život, Stephanie, Ovulační testy na Heureka.cz