Maminka.czPo porodu

Život po porodu bez cenzury. Reálné fotky matek ukazuje projekt Life After Birth. Poznáváte se?

Lenka Knápková 7.  9.  2023
Bolavá prsa, vyčerpání, strie, síťované kalhotky, jizvy... A přesto bychom neměnily. Být mámou je velký dar, ale také poslání a role, která nikdy nekončí. Podívejte se na dojemné a silné snímky, které zachycují, jak vypadá poporodní život bez filtrů a retuší.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když si prohlédnete instagramové profily slavných matek, pravděpodobně na nich najdete dokonalé snímky. Zdá se, že skoro všechny celebrity mají po porodu dokonalé tělo a vedou dokonalý život. To má dopad i na jejich fanynky, které mnohdy mají pocit, že i ony musí vypadat po porodu skvěle. Bohužel skutečný život je často úplně jiný. Právě zkreslená realita sociálních sítí stojí za vznikem projektu Life After Birth. Ten se snaží ukazovat život matek v jeho skutečné podobě, protože kila navíc, strie, vytahaná kůže na břiše i unavená tvář jsou po porodu normální.

Tahle fotka vystihuje naprosto vše – štěstí, bolest i hojení po porodu. 

VIDEO: Nejčastější potíže u kojení a rady laktační poradkyně

Za projektem Life After Birth  stojí Kanaďanka Joanna Griffiths, majitelka značky spodního prádla Knix Wear. "Hlavní myšlenkou celého projektu je, aby maminky zveřejňovaly reálné fotografie svého poporodního těla spolu se svými aktuálními pocity," říká Joanna. Projekt oslovil i některé slavné maminky, které už nechtějí nadále podporovat vyumělkované fotky svých kolegyň. Svůj příspěvek na téma tělo po porodu zveřejnila například americká herečka Amy Schumer, která ukázala, jak se půl roku po porodu snaží o další dítě. Vzhledem k věku herečky se manželé rozhodli pro umělé oplodnění. Na svém Instagramu vyvěsila fotku, jak fyzicky a psychicky bolestivá cesta to může být. Fotka vystihuje to, o čem se moc nemluví, břicho s modřinami po každodenní aplikaci hormonů. 

Instagram @lifeafterbirth

Co říkáte na tento projekt? Mělo by se o vzhledu těla po porodu více otevřeně mluvit? 

Témata: Porod, Mateřství, Po porodu, Novorozenec, Miminko, Instagram, Kojení, Šestinedělí, Matka, kůže, mateřská láska, projekt, prsa, Tělo, Tělo s příběhem, Bříško po porodu, Jizvy, Strie, Fotka, Amy Schumerová, Joanna, Kalhotky, Cenzura