Maminka.czKoronavirus

Změna! Otcové už mohou k porodu. Musí mít roušku, nesmí mít teplotu

wall 15.  4.  2020
Změna! Otcové už mohou k porodu. Musí mít roušku, nesmí mít teplotu
Není na co čekat, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na požadavek, aby otcové mohli zase k porodu. Nové opatření začne platit od dnešní půlnoci. Záleží však na každé konkrétní porodnici, jak se k opatření postaví a zda na to bude mít podmínky.

Zákaz přítomnosti otců u porodů kvůli koronaviru momentálně trápí mnoho žen. Naštěstí už tohle opatření kvůli koronaviru končí – počínaje dnešní půlnocí už otcové k porodu zase mohou. 

Jen na sobě musí mít roušku, nesmí mít tělesnou teplotu vyšší než 37 stupňů a porod musí probíhat v samostatné místnosti.

Koronavirus: Otázky a odpovědi odborníků pro těhotné

Otec u porodu: Záleží na porodnicích

Hodně bude záležet na tom, jak se ke změně postaví konkrétní porodnice. "Bude to ve finální gesci dotyčného zdravotního zařízení s tím, že mají možnost to povolit a ministerstvo s tím souhlasí. Měla by být zachována určitá bezpečnostní kritéria, zejména by tam měl být boxový systém,” uvedl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. 

100 mimořádných fotek z porodu! Úžasný rodinný zážitek hodně zblízka

Otců u porodu se nedávno zastala jak například porodní asistentka Ivana Königsmarková, tak sdružení Aperio se svou právně podloženou argumentací. Podle nich mohlo dosavadní opatření vést například k tomu, že se více žen rozhodne rodit doma bez patřičné pomoci. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch slíbil, že tohle opatření uvolní mezi prvními. A tak se nyní stalo. 

Otec u porodu: Doporučení WHO

Odpovídá to aktuálnímu doporučení Světové zdravotnické organizace, podle níž každá těhotná žena včetně těch, u kterých byla potvrzena nebo jsou v podezření nákazy COVID-19, má právo na vysoce kvalitní péči jak před porodem, tak v jeho průběhu i v postnatálním období. 

Bolest, slzy a pleny pro dospělé. Tohle je realita po porodu, ne jak píšou!

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Porod, Koronavirus, Otec, Otcové, Aperio, Změna, Teplota, Adam Vojtěch, Zdravotnictví, Půlnoc, Pór, Ivana Königsmarková, Ministr zdravotnictví, Rouška
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Procházková Simona
Mateřství
Modelka Adriana Sklenaříková oslavila padesátiny. Vymodleného dítěte se dočkala až ve 46 letech!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova