Maminka.czPorod

Změna sexuálního apetitu po porodu

27. 10. 2011
Změna sexuálního apetitu po porodu
Bude sex stejný jako před porodem nebo se něco změní? Tak tuto otázku si položila snad každá nastávající maminka. Odpovědět na ni ale není snadné, protože sexuální prožitek obecně je velmi individuální záležitost…

Změna sexuálního apetitu se většinou dostaví už během těhotenství - některé ženy o intimní chvilky s partnerem ztratí zcela zájem, jiné jsou v tomto období náruživé víc než kdykoliv předtím. Za všechno může rozbouřená hladina hormonů, ale také nejistota a strach o miminko. Ale co se s vaším libidem stane, když konečně porodíte?

Během šestinedělí se ženám sex příliš nedoporučuje, protože se vše po narození děťátka musí dát dohromady. Většina žen ale stejně v tomto hektickém období na sexuální hrátky nemá ani pomyšlení. Když potom na povinné gynekologické prohlídce lékař konstatuje, že je vaše tělo v pořádku, milostným aktivitám již nic nebrání.

Pokud vás po šestinedělí stále sex neláká a místo něj dáváte přednost buď spánku, nebo dobré večeři v klidu, nemusíte se obávat, že to tak bude navždy. Tělo maminek je v prvních měsících po porodu naprogramované hlavně na péči o dítě, nikoliv na reprodukci jako předtím. Je tedy logické, že vaše priority jsou najednou jinak. Váš partner by to měl bez výhrad pochopit a netlačit na vás.

Nebojte se! Nestane se z vás žádná frigidní ženština! Časem se váš sexuální apetit vrátí do normálu. Sama jsem si zažila období, kdy bych raději skládala vagón uhlí do sklepa, než abych se milovala se svým mužem. Mohla za to asi kombinace únavy, malé sebedůvěry a milionu nových úkolů kolem mimika, které jsem musela plnit na jedničku. Pamatuji si, jak jsem si v duchu upřímně přiznala: Sex? Proč proboha! Návrat ke starým zvykům ale trval na můj vkus docela dlouho. Začala jsem si připadat divně. Konzultovala jsem svůj problém s kamarádkami, které už byly matkami. Uklidňovaly mě, že se to spraví a měly pravdu. Opravdu se vyplatilo počkat a netlačit na pilu, protože sex po dítěti je opravdu bomba!

Předplatné Matka
Témata: Děti, Porod, Novorozenec, Sex, Po porodu, Jen pro maminku, Nový úkol, Milostný akt, Mimika, Starý zvyk

Mohlo by vás zajímat
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?

Horoskopy

Lev Ani v půlce velikonočního týdne se vám nedaří upoutat pozornost náročného partnera. Po pravdě řečeno už…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Dušan, Dušana, Dustin

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné