Maminka.czČasopis Maminka

Zorka Hejdová: Mateřství je větší záhul než práce na full time

Michaela Láchová 20.  9.  2021
"Vždycky jsem měla ohromný nadhled. Jako čerstvá máma jsem ho ale velmi rychle ztratila," směje se moderátorka a influencerka Zorka Hejdová (31). Jak hodnotí první čtyři měsíce své mateřské "kariéry"? A co ji na mateřství nejvíce překvapilo?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zorka zdobila titulku zářijového vydání časopisu Maminka a natočila s námi i rozhovor ve studiu. Ať se Zorka ukáže, kde chce, vždy je stylová a upravená. A nic na tom nezměnilo ani to, že se stala před nedávnem maminkou. Našeho setkání se účastnil i její syn Nikolásek, až neuvěřitelně pohodové miminko. Jak ale Zorka přiznává, první měsíc soužití rozhodně nebyl růžový. A to nejenom proto, že přišla o svůj „svobodný“ život… 

Jak hodnotíte poslední čtyři měsíce, co je Nikolas na světě? 

Hodnotím to jako jízdu na horské dráze. Začátky byly krušnější, protože hodně trpěl na bolení bříška. Když jsme si ho přinesli domů, první dny byly takový rozkošný, to jen spinkal a my jsme se chodili kochat nad kolíbku. A pak nás začalo trápit to bříško… Mimochodem, už zase mluvím v množném čísle, ale to asi všechny mámy. (smích) 

Myslela jste si, že se vyhnete mateřskému plurálu? To se málokteré mamince povede… Jak konkrétně první týdny u vás probíhaly? 

I zpětně musím říct, že první dva měsíce byly hodně náročný. Myslím, že pro ženu je to obrovská změna, a byť je to krásný a miminko je obrovský dar, tak zvyknout si na to, že se život úplně obrátil vzhůru nohama, není jednoduchý. Než jsem se sžila se všemi změnami, byla jsem na sebe moc přísná a chtěla jsem všechno hned. A to byl asi můj největší problém. Když malého něco trápilo, dávala jsem si to za vinu. Jestli něco nedělám špatně. A než jsem se smířila s tím, že nedělám, tak to taky trvalo. Od třetího měsíce je to ale naopak super. Je strašně šikovnej, už se přetáčí na břicho, takže už je to takové zábavnější. 

Než jste se stala mámou, intenzivně jste pracovala. Jak jste prožívala přechod na mateřskou? 

Na mateřskou jsem odcházela měsíc před porodem, ale ten přechod byl docela pozvolný, a to vzhledem ke covidu. Kdybych skočila z pracovního tempa, ve kterém jsem byla předtím, do mateřství, bylo by to totálně z extrému do extrému, ale kvůli covidu jsem přišla o část práce. Nebyly akce, které bych moderovala, zůstalo mi jen rádio, a díky tomu jsem měla ten režim takový rozumný. 

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Porod, Časopis Maminka, Mateřství, Miminko, Slavné maminky, Instagram, Kojení, Rodičovství, Rozhovor, Influencerka, Netflix, Hejty, Momentky, Superstar, Vymoženost, Čechy, Smích, Anglie, Míra, Zorka, Plzeň, Mira, Nikoláskem, Evropa, Svobodný
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Syndrom karpálního tunelu: Bolesti, křeče, brnění prstů i otoky. Co s tím?
Procházková Simona
Zdraví
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
Markéta Konvičková: Amálka je zázrak. A třeba budou jednou ještě trojčata!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Měla to být památka, a vznikl trapas: 15 těhotenských fotek, které nedojmou, ale spíš rozesmějí
Formánková Simona
Galerie
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Slavné české topmodelky ukázaly své dospívající syny: Který je kopií své mámy?
Mrázková Dita
Slavné maminky