Maminka.czŽivoty slavných

Zpěvačka Selena Gomez otevřeně o bipolární poruše a dítěti: Léky ovlivňují otěhotnění, ale já se nevzdám

Dita Mrázková 20.  12.  2022
Letos oslavila třicátiny, jen na Instagramu ji sleduje přes 300 milionů fanoušků, je atraktivní a veleúspěšná. Jenže do jejího pohádkového života vstoupila vážná psychická nemoc, které musí čelit. Jak se s ní vyrovnává? A jak chce čelit případné neplodnosti?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ve svém novém dokumentu s názvem My Mind and Me prozradila Selena intimní detaily o nemoci, o které dříve příliš nemluvila. Než jí diagnostikovali bipolární poruchu – nemoc, která způsobuje neobvyklé změny nálad, energie, úrovně aktivity, koncentrace a schopnosti vykonávat každodenní úkoly – střídaly se u ní deprese a manické stavy. V těch prý zažívala větší peklo než v období depresí. Celé dny nespala, začala slýchat hlasy a totálně ztratila kontrolu nad svými emocemi.

VIDEO: DIVOKÝ ŽIVOT A ZÁHADNÁ SMRT ZPĚVAČKY WHITNEY HOUSTON

Celé dny trávila v posteli, bez jediného kontaktu s blízkými. "Nemohla jsem se hnout z postele. Nechtěla jsem, aby se mnou někdo mluvil. Už jen sejít doma schody pro mě bylo nadlidský úkol," svěřila se zpěvačka.

K tlaku, který pociťovala, prý přispěly i její mediálně extrémně propíraný rozchod s bývalým přítelem Justinem Bieberem a léčba lupusu, kterou Selena trpí. Poprvé promluvila o svých stavech v živém vysílání kolegyně a kamarádky Miley Cyrus na Instagramu: "Když mi diagnostikovali bipolární poruchu, spadla ze mě obrovská tíha. Mohla jsem se konečně zhluboka nadechnout a říct si: 'Dobře, to vysvětluje ty šílené stavy, které mě ovládají.'"

Selena přiznala, že byla trochu paranoidní, pokud šlo o lékaře a léčbu. Vysvětlila, že léky na ni měly negativní vliv. Pak ale našla psychiatra, který ji vedl a pomohl jí zotavit se. "Dalo mi hodně práce přijmout, že mám bipolární poruchu, a především naučit se s ní zacházet, protože jen tak nezmizí." Zpěvačka v současné době užívá na bipolární poruchu léky, což může negativně ovlivnit její schopnost otěhotnět. "To je v mém životě hodně zásadní, současná věc. Ale ať budu mít děti jakkoli, budu je mít," říká odhodlaně.

V rámci své propagace spustila vlastní mediální platformu Wondermind, jejímž cílem je poskytovat informace těm, kteří chtějí pracovat na své duševní kondici. Vytvořila i značku vlastní kosmetiky a fond Rare Impact Fund, který podporuje služby v oblasti duševního zdraví. "Absence sociálních médií mi umožnila být víc přítomná. Buďte k sobě všichni laskaví a soustřeďte se na to, co se děje v reálném světě, nikoliv v tom virtuálním," doporučuje Selena, která zřejmě ví, o čem mluví.

Témata: Těhotenství, Neplodnost a IVF, Instagram, Životy slavných, zpěvačka, Psychika, Celebrity, Sociální sítě, Plodnost, Deprese, léky, mánie, Bipolární porucha, duševní porucha, Selena Gomez, Lék, Selena, Otěhotnění, Justin Bieber, Houston, Miley Cyrusová, Psychická nemoc
Mohlo by vás zajímat