Maminka.czSlavné maminky

Zpěvačka Veronika Stýblová ze skupiny VERONA: Hrozila jí rakovina, přesto otěhotněla. Brečela jsem štěstím, říká dnes

Dita Mrázková 14.  11.  2022
Veronika Stýblová je maminkou dvacetiměsíčního syna Sebastiana a to, že otěhotněla, pokládá za velký zázrak. Hrozila jí rakovina a lékaři moc šancí na otěhotnění neviděli. Ale zázraky se dějí, a tak si dnes šťastná maminka užívá se Sebíkem každou volnou minutu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Než jste otěhotněla, diagnostikovali vám potenciální riziko rakoviny děložního čípku. Na síti jste sdílela, že jste byla smířená s tím, že se nikdy nestanete mámou. Opravdu se jde s takovou věcí smířit? Nevěřila jste ani trochu ve šťastný konec? 

Ano, nebylo to pro mě vůbec jednoduché. Hrozilo mi úplné odebrání děložního hrdla. Vím, že i tak se dá otěhotnět, ale proces těhotenství je dost komplikovaný, protože jak jistě víte, čípek drží plod a je takovou ochranou miminka v děloze a bez něj je to složité. Nicméně poškozené části byly odebrány a já se zahojila. Podvědomě jsem pořád věřila ve šťastný konec, ale byla jsem zároveň připravena na nejhorší.

Reakce na to, když jste zjistila, že jste těhotná, musely být asi o to radostnější…

Byla jsem nejdříve neskutečně v šoku. Nevěřila jsem, že by se to mohlo povést tak brzy po operaci. Brečela jsem štěstím.

VIDEO: Co vás čeká v porodnici krok za krokem

Co se vám jako první vybaví z porodu Sebastiana?

Že to byl neskutečný fofr. Měla jsem téměř překotný porod. Dvě hodinky od příjezdu do nemocnice byl maličký venku, takže jsem ani nezažila ty přípravné fáze.

 

měla jsem překotný porod. za dvě hodiny byl malý na světě.

 

Před pár dny jste si na síti postěžovala na zoubky, které Sebíkovi právě rostou. Co ho obecně dokáže spolehlivě zklidnit?

Abych byla upřímná, tak doposud jsme nevěděli o žádném zoubku. Sebík je opravdu hodné a pohodové dítě, ale samozřejmě má i své slabé chvilky vzteku a vzdoru jako každé dítě. Nicméně se nám to tentokrát zkomplikovalo horečkami a místo zoubků se z toho vyklubala aftózní stomatitida. Naštěstí jsme vše zvládli vcelku v pohodě a Sebík už zase zvesela dovádí.

Vaše fotografie na Instagramu z června 2021 a ty letošní, které jste sdílela, jsou o "několik kil lehčí". Jak jste se dala do formy, stálo to velké úsilí?

Lidé, kteří mě znají a sledují, vědí, že jsem vždycky bojovala s váhou až do okamžiku, kdy jsem najela na režim metabolic balance, kdy mi byl podle krve sestaven přesný jídelníček. Chce to samozřejmě hodně pevnou vůli, neuhnout z cesty, ale výsledky za to stojí. Momentálně mám dole od porodu téměř 30 kilogramů. Ráda bych začala i cvičit, ale nějak se k tomu nemůžu donutit.

Jak se vám daří skloubit práci s mateřstvím? Kdo třeba pomáhá se Sebíkem, když koncertujete?

Nejvíc mi pomáhají manžel a tchyně. Každý víkend, když jsem někde na cestách, hlídá Honza. Jsou se Sebíkem sehraná dvojka a moc rádi spolu tráví čas. Když mám něco v týdnu, tak pomáhá i babička – tchyně, která od nás bydlí kousíček. Oba Sebík miluje, takže se nestresuju, když není se mnou.

Už vás malý viděl na pódiu s mikrofonem? 

Ano, když jsme jeli Britterm Tour s Michalem Davidem, tak byl se mnou na dvou koncertech a byl nadšený. Pořád tam pobíhal a tancoval. Když jsem ale pak byla na pódiu, tak byl v náručí manžela a jen zařezaně koukal.

"Pomamil se" a zpívá rád? Co ho momentálně zajímá nejvíc?

Sebík strašně rád tancuje na úplně každou muziku, takže hudební cítění tam jistě bude. Strašně rád si prohlíží knížky, rád mi pomáhá, když třeba luxuji, nebo leze venku po žebříku. Když má příležitost, pokaždé se snaží vymyslet nějakou čertovinu.

 

rozmazlující maminka nejsem. Když to nejde po dobrém, dupnu si a nepovolím.

 

Jste rozmazlující maminka, nebo naopak ta přísná, která nepovolí?

Nemyslím si, že jsem nějak rozmazlující. Snažím se být hodně empatická, hodně na Sebíka mluvím, ale když to nejde po dobrém, tak si dupnu a nepovolím ani o kousíček. Myslím, že by v každé výchově měla být určitá rovnováha, a ta u nás podle mého je.

Přes co u vás takzvaně nejede vlak?

Rozhodně netoleruji vynucování si určitých věcí formou vzteku a pláče. To pak dělám velké "tytyty".

Máte za sebou nepříjemnou zdravotní zkušenost. Ovlivnila vás v touze po dalším dítěti?

Abych byla upřímná, tak jsem se nikdy jako maminka dvou dětí neviděla, ale třeba se to postupem času změní. Prozatím nám to vyhovuje tak, jak to je, a moc si to užíváme. Oba Sebíka milujeme, a dokud je maličký, tak chceme dát všechnu lásku jen jemu.

Témata: Děti, Porod, Slavné maminky, Rodina a vztahy, Životy slavných, Jídelníček, Výchova, Péče o dítě a jeho výchova, Rodičovství, Instagram, Babička, Nemoc, zpěvačka, Celebrity, Sociální sítě, mateřská láska, Hubnutí po porodu, Vzdor, Růst zubů u dětí, Veronika Stýblová, Sebastian, Michal David, zázrak, Verona, Rakovina