Maminka.czZdraví

Zpomalte. Uvědomte si tady a teď.

Reklama
29. 10. 2020
Zpomalte. Uvědomte si tady a teď.
Zaměřit se sám na sebe, na to, co prožívám, vrátit se zpět k přírodě a využít její bohatství v péči o pleť a tělo. Proč nezměnit své návyky a neudělat první krok ke změně?

Společnost Mary Kay představuje svou první řadu kosmetické péče na přírodní bázi Mary Kay NaturallyTM a spolu s ní iniciativu, aby lidé zpomalili a pustili si do života trochu více přírody.

Dnešní hektická doba příliš nenahrává tomu se na chvilku během dne zastavit a vědomě vnímat přítomný okamžik, tedy být tzv. mindfull. V podstatě jde o stav mysli, kdy si plně uvědomujeme, co právě v daný moment děláme a proč. Často se stává, že vykonáváme různé činnosti – od práce, po uklízení nebo sport zcela automaticky, aniž bychom tomu plně věnovali svoji pozornost. Přitom podle průzkumů vyšlo najevo, že takto to máme téměř 50 % času. Jednoduše se vůbec nesoustředíme na to, co zrovna děláme. Myšlenky nám utíkají, mnohdy i k negativním tématům, které nás stresují a ve výsledku vedou k naší celkové nespokojenosti.

Pojďme trochu zpomalit a vrátit „všímavost“ do našich aktivit. Trend zpomalování životního tempa spolu s udržitelností a návratem k přírodě přišel právě včas, aby nás zachránil od hektického života a stresu 😊 Začíná se objevovat téměř ve všech sférách našeho života, péči o pleť nevyjímaje. Možná přišel ten pravý čas obrátit všímavost i směrem ke své kosmetické rutině a vnést do ní trochu přírody. Přeci jen s přírodními kosmetickými produkty se při honbě za krásnou a zdravě vypadající pletí nemusíme vůbec vzdát funkčnosti, ba naopak můžeme si užít výhod, které mohou přírodní ingredience naší pleti poskytnout.

Klepněte pro větší obrázek

Společnost Mary Kay přichází na trh s novou produktovou řadou kombinovatelných, multifunkčních přípravků Mary Kay NaturallyTM. Každý z produktů této řady má jedinečné složení z přírodně získaných ingrediencí*, neobsahuje parabeny, syntetické vůně, umělá barviva a sulfáty SLS/SLES. Řada obsahuje Čisticí krém, který odstraňuje nečistoty, zjemňuje a hydratuje pokožku. Pudrový peeling jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky, vyhlazuje, zjemňuje a obnovuje zdravý vzhled pokožky. Peeling lze smíchat s vodou, s Čisticím krémem nebo Výživným olejem a vytvořit tak jemnější exfoliační směs. Lehký Výživný olej dodává pleti živiny a hydratuje ji. Lze jej ale použít i na suchá místa na těle nebo vetřít do konečků vlasů. Praktický Hydratační balzám v tyčince cíleně působí na zlepšení kondice pokožky celého těla: lokty, popraskané rty či nehtová lůžka.

Dopřejte si chvilku pro sebe, zapněte si příjemnou hudbu, zavřete na chvilku oči a nalaďte se na sebe, na své pocity, uvědomte si tady a teď. Zkusme si jeden „všímavý“ kosmetický rituál s oblíbeným Výživným olejem z řady Mary Kay NaturallyTM. Olej vezmeme do ruky, nejprve si prohlédneme balení, jak lahvička vypadá, jak na nás působí, z jakého je materiálu. Můžeme na ni zkusit poklepat a zaposlouchat se do zvuku, který lahvička vydává. Potom lahvičku pomalu otevřeme a kapátkem si nakapeme pár kapek do dlaní, olej v dlaních rozetřeme a dlaně přiložíme k obličeji. Zhluboka se nadechneme a vnímáme vůni oleje, ucítíme jemnou vůni vanilky. Možná se nám vybaví vzpomínky na dětství, na vánoční cukroví nebo na první pusu. Potom už olej vmasírujeme do pokožky, začneme na čele a pomalu přes spánky pokračujeme na tváře, nos a bradu. Vdechujeme vůni oleje a vnímáme dotek našich prstů na pokožce, vnímáme jen sami sebe, své pocity a přítomný okamžik.

Jak se cítíte?

Věřím, že i tento malý rituál Vám pomůže naladit se na sebe samu a lépe se zkoncentrovat, zpomalit, uvolnit se. Postupně si jich během dne můžeme vytvořit více a přenést do svých každodenních činností.

Informace k produktové řadě Mary Kay NaturallyTM naleznete na webových stránkách www.marykay.cz nebo kontaktujte nez. kosmetickou poradkyni Mary Kay.

*Celá řada získala certifikaci COSMOS Natural, kterou uděluje nezávislá organizace EcoCert. Udělení této certifikace podléhá přísnému vyhodnocení celého procesu od získávání a zpracování surovin až po výrobu produktů a jejich balení.

Finále
Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Představy vs. mateřská realita! Děkujeme za tu upřímnost
Kdy mít další dítě: Brzo, nebo počkat? Pro a proti různých věkových rozdílů
Distanční výuka: Rodiče, buďme v klidu. Povinnosti nemáme téměř žádné!
Rodičovská dovolená 2021: Vše, co o ní potřebujete vědět
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Kdy nechat svoje děti chodit do školy a na kroužky samotné? Nebojte se toho!
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Takhle to dopadne, když se o děti starají tatínci
Vendula Pizingerová porodila! Syn Josef se narodil na tátovy narozeniny

Horoskopy

Beran Máte dojem, že se proti vám všechno spiklo. Když jednu nepříjemnost vyřešíte, objeví se druhý problém.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Barbora, Bára, Barbara

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné