Maminka.czDěti

Zvažujete koupi mobilu pro vaše dítě? Pořiďte radši chytré hodinky. Děti budou nadšené

Reklama
2. 12. 2020
Zvažujete koupi mobilu pro vaše dítě? Pořiďte radši chytré hodinky. Děti budou nadšené
Chcete mít přehled o tom, kde vaše dítě je, když zrovna není s vámi, a ráda byste mu pořídila první mobil? Ještě s tím počkejte, našli jsme pro vás něco praktičtějšího – dětské hodinky.

Co umějí dětské hodinky?

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch MT40 dokážou (video)telefonovat a ukazují ve vašem smartphonu aktuální polohu vaší ratolesti. Podle našich zkušeností budou dítě hodinky bavit a už je nedá z ruky. Je to totiž tak trochu jako hra na špiony. Dítě je má připnuté na ruce, a proto je tak snadno neztratí, jako se to často stává u mobilů. Podporují rychlé datové připojení 4G, díky čemuž mohou být rodiče neustále v kontaktu se svým potomkem pomocí funkcí videohovorů, obousměrného volání a posílání hlasových nebo obrazových zpráv. Hodinky lze propojit s jakýmkoli chytrým telefonem se systémem Android nebo iOS, a to prostřednictvím mobilní aplikace TCL Connect, zdarma dostupné v obchodech Google Play, resp. App Store. Vedle toho hodinky od TCL nabízejí i spoustu dalších praktických funkcí – od fotoaparátu a krokoměru až po jednoduché hry.

Jsou bezpečné

Bezpečnost je jednou z hlavních předností hodinek. Zaprvé – nedovolá se na ně nikdo nepovolaný, jejich správa totiž probíhá výhradně v aplikaci ve smartphonu rodiče. Jen ten může rozhodnout o tom, komu může dítě volat a kdo se může dovolat dítěti. Stejně tak rodič určí, kde je pro potomka bezpečně, a to pomocí vymezení tzv. bezpečné zóny na mapě v mobilní aplikaci. Pokud dítě zónu opustí, dostanete na mobil okamžitě upozornění. Zadruhé – dítě může díky tlačítku SOS v případě nouze ihned vyslat signál na váš mobil, že je něco v nepořádku. Zatřetí – díky aplikaci TCL Connect budete mít na mapě stále přehled o aktuálním pohybu syna nebo dcery. A konečně začtvrté – hodinky jsou prachotěsné i odolné vůči stříkající vodě (IP65).

Není lepší koupit mobil?

Pro děti ve věku 4 až 9 let je pořízení chytrých hodinek jednoznačně praktičtější. Telefon je náchylnější k rozbití či ke ztrátě, a hůř se zabezpečuje před nepovolanými osobami a určitými aplikacemi, které by dítě v tomto věku ještě nemělo používat. Rodiče zase mají neustále přehled o jeho poloze. Hodinky od TCL můžete pořídit třeba u operátora T-Mobile se speciální sadou Twist za 2990 Kč včetně DPH v růžové nebo modré barvě. Na jedno nabití vydrží až dva dny provozu, nabití je otázkou 120 minut. Hodinky i aplikace samozřejmě komunikují česky.

Jak je rychle začít používat?

Zprovoznění chytrých hodinek TCL MOVETIME Family Watch MT40 je stejně snadné a intuitivní jako jejich ovládání a zabere sotva pár minut. Spojení je poměrně nenáročné na data a jejich provoz stojí měsíčně sotva pár desetikorun. Pokud byste si nevěděli rady, vždy můžete využít náš krátký videonávod.

Témata: Děti

Mohlo by vás zajímat
Maminka roku: Vendule se po prvním porodu rozjela vážná choroba, ale nevzdala se
Největší chyby, které dělají rodiče v prvním roce života dítěte. Proč to tak vadí?
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Největší galerie porodních fotek, jakou jste viděli. Pozor, je to dojímavé a občas syrové
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Své děti miluju, ale cizí mi vadí o to víc. Jsem divná?
Nedávali jí šanci, nakonec má čtyřčata! Neuvěřitelné fotky před a po

Horoskopy

Rak Milí Raci, úplněk ve Lvu se blíží mílovými kroky. Máte jedinečnou příležitost zazářit a odhodit své…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ingrid, Ingeborg, Inna

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné