Maminka.czJen pro maminku

Zveme vás na autogramiádu nejúspěšnějších autorek Mladé fronty!

redakce 21.  9.  2010
Zveme vás na autogramiádu nejúspěšnějších autorek Mladé fronty!
Mladá fronta si Vás dovoluje pozvat na autogramiádu nejúspěšnějších autorek Mladé fronty Markéty Behinové, Jitky Rákosníkové, Petry Lamschové a Ivany Ašenbrenerové spojenou s besedou nad jejich knihami.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kdy: V sobotu 2. října 2010 v 11 hodin

Kde: Hlavní pódium v hale 5A-D, Pražský veletržní areál Letňany.

Autogramiáda je součástí programu Podzimního veletrhu potřeb pro děti (FOR BABIES, FOR TOYS), který se koná od 30. září do 3. října 2010.

Knihy můžete zakoupit s veletržní slevou přímo na akci, na stánku Mladé fronty, umístěné pod pódiem v hale 5A-D.

Výchova podle slavných maminek

Markéta Behinová

Naučit se důslednosti, jít příkladem, cítit zodpovědnost za něčí život a připravovat potomka na dospělost... Výchova je právem nazývána nejtěžší disciplínou rodičovství. I když existují stovky příruček, jak správně vychovávat, nikdo vám přesný návod nedá. Každé dítě je originál. Každé dítě vyžaduje jiný přístup a rodiče se musí řídit především svým instinktem. Inspirací vám mohou být příběhy slavných maminek, které otevřeně vyprávějí o běžných, ale i vzácných rodičovských zkušenostech...

Dozvíte se: Proč být ve výchově důsledná, Jaké změny přináší mateřství, Jak se dostat po porodu zpátky do formy, Jak vychovávat bez táty, Jaké je být maminkou v pozdějším věku, Jak zkrotit malého rebela, O větším věkovém rozdílu dětí, Jak skloubit práci a mateřství, O výchově ve střídavé péči, Jak se vyrovnat s nemocí dítěte, atd.

299 Kč | vázaná bez přebalu | 224 stran

Česká domácí kuchařka - díl I.

Jitka Rákosníková

Kuchařka je souborem receptů ze starých českých kuchařek A. Kejřové a M. Kuchařové, které sestavila šéfredaktorka časopisu F. O. O. D. Jitka Rákosníková. Kniha je koncipována do 12 menu podle měsíců. Doplněna je i dvěma dalšími oddíly: Svátky a slavnosti (Posvícení a Vánoce) a praktickým oddílem Krok po kroku (nudlové těsto, kremrole, svíčková pečeně).

Každý recept je doplněn barevnou fotografií nově připravených tradičních pokrmů a dalšími zajímavostmi. Bohatství předpisů z období 20. a 30. let minulého století i časů předcházejících je až neuvěřitelné, proto se chceme hlouběji věnovat i kuchařkám, čerpajícím z této pokladnice. Zaslouží si to jak tradiční česká kuchyně, tak i ti, kdo ji mají rádi.
Nezbývá, než popřát – dobrou chuť!

299 Kč | vázaná bez přebalu | 200 stran

Jídlo jako životní styl

Petra Lamschová a Petr Havlíček

Co je to vlastně dieta? Jak bychom měli hubnout správně? Dá se vůbec zhubnout jen díky jídlu? A co mám vlastně vůbec vařit? Znáte na tyhle otázky správnou odpověď? Pokud ano, problémy s váhou se vás jistě netýkají. Pokud tápete a nevíte si tak zcela rady, pak v této knize jistě najdete odpovědi.

Výživový poradce Petr Havlíček společně se šéfredaktorkou Diety Petrou Lamschovou hledali odpovědi na 100 nejběžnějších otázek, které se týkají diety a hubnutí. A protože s hubnutím velmi úzce souvisí také vaření, připravili recepty na 100 zdravých, ale úžasně jednoduchých a navíc chutných jídel, kterými lze obohatit jinak všední jídelníček. Věděli jste, že i svíčkovou lze uvařit zdravě?

299 Kč | vázaná bez přebalu | 192 stran

Co dělat, když dítě…

Ivana Ašenbrenerová, MUDr. Alexandra Vidnerová

Také si občas nevíte rady, co dělat, když má vaše dítě horečku, prořezávají se první zoubky, dostane neštovice nebo stále pláče? Knížka Ivany Ašenbrenerové, redaktory časopisu Maminka, je plná praktických rad, jak podobné problémy zvládat.

V rámci jednotlivých kapitol najdete rady související s léčbou běžných dětských nemocí a úrazů, postupy, jak vyřešit potíže s výchovou dítěte nebo praktické rady pro řešení nenadálých situací, např. co dělat, když je dítě v nemocnici. Popis jednotlivých potíží doplňují rady odborníka – MUDr. Alexandry Vidnerové, praktické lékařky pro děti a dorost, a zkušenosti maminek, které se s nimi svěřily také čtenářkám časopisu Maminka.

279 Kč | vázaná bez přebalu | 224 stran

Více o autorkách

Markéta Behinová - novinářka a spisovatelka

Narodila se v roce 1979 v Písku. Do Prahy odešla kvůli studiím na Vyšší odborné škole hotelové, kde studovala studijní obor zaměřený na management. Po zakončení studia absolutoriem začala pracovat jako šéfredaktorka internetového magazínu o gastronomii, poté působila v časopisech Style, Jackie a Maminka. Během pětiletého vedení časopisu Maminka se stala spoluautorkou úspěšné knihy Velká kniha o mateřství. Je vedoucí knižní edice Maminka, ve které vyšla kniha Aromaterapie v životě ženy a na konci května budou v prodeji další knihy – Co dělat, když dítě… a Výchova podle slavných maminek, jejíž je autorkou. V současné době je na volné noze, věnuje se psaní a čtyřleté dceři.

Jitka Rákosníková

Začala psát o jídle nejprve ze záliby. Už v dětství četla vedle detektivek nejraději kuchařky. Vystudovala obor španělština, dějepis na FFUK a při studiu také ráda a hodně vařila. Později se přesunula na pozici redaktorky jednoho pánského a posléze několika ženských časopisů a nutkání psát o jídle a nápojích přenesla i na jejich stránky. Postupem času začala působit v časopisech věnovaných výhradně gastronomii; v současnosti je šéfredaktorkou kulinárního měsíčníku F.O.O.D. a věnuje se i překladům v této oblasti. Napsala několik kuchařek (Polévky, Ořechy, Knedlíky) a editorsky se podílela na novém vydání kuchařské bible Marie Janků-Sandtnerové. Zajímá ji také jídelní historie, původ známých jídel, krajová a lidová kuchyně. Miluje koření. Jejím nejlepším kuchyňským pomocníkem je kromě robota papír na pečení. Vaření ji pořád ještě nepřestalo bavit. Je vdaná a má dva syny, jejichž nejoblíbenějším místem v bytě je kuchyně.

Petra Lamschová

Narodila se v roce 1976. Je absolventkou Univerzity Palackého v Olomouci v oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ + VV na Pedagogické fakultě a Žurnalistiku na Filosofické fakultě. V médiích působí více jak 10 let. V současné době je šéfredaktorkou časopisu Dieta a spolupracuje s nejvýznamnějšími odborníky na zdravou výživu, dietology, fitness trenéry či lektory – nejlepší ve svém oboru v ČR.
Je spoluautorkou knihy Jídlo jako životní styl, kterou napsala se známým výživovým poradcem Petrem Havlíčkem a v současné době spolu připravují další knihu.

Mgr. Ivana Ašenbrenerová

Je novinářka, publicistka a matka tří dětí. Po vystudování oboru rozhlasová žurnalistika na FSV UK v Praze pracovala mimo jiné jako redaktorka časopisu Mladý svět, spolupracovala s Českým rozhlasem, ČT a TV Premiéra
(nyní Prima). Po mateřské dovolené pracovala v týdeníku Anno a Překvapení. Spolupracovala na publikacích Kniha o těhotenství a porodu (Antonín Pařízek, 2006, 2007 a 2009) a Velká knihao mateřství (Markéta Behinová, Petr Karger a Klára Kaiserová, 2006, 2007 a 2009) a je autorkou knihy Aromaterapie v životě ženy (spolu s Adélou Zárubeckou, 2008). Zajímá se o klasickou i alternativní medicínu, psychologii, pedagogiku, zdraví a vše, co se týká výchovy dětí. Spolupracuje s časopisem Maminka, Moje zdraví a Moje psychologie.

Témata: Časopis Maminka, Jen pro maminku, auto, Dějepis, Přesný návod, Autor, Pokladnice, Velká kniha o mateřství, Kniha o těhotenství, Petr Karger, Ivana Ašenbrenerová, Velká kniha, NEJ, S Adélou, Nové vydání, Kaiser, Markéta Behinová, Žurnál, Bible, Mládě, Učitelství, Posvícení, Měsíčník, Vaš, For TOYS