Maminka.czKam s dětmi

Zveme vás na vernisáž výstavy Děvčátko tuší a sbírka Žárovka pro Vládíka

19. 11. 2012
Zveme vás na vernisáž výstavy Děvčátko tuší a sbírka Žárovka pro Vládíka
Příjemné prosincové odpoledne spojující hudbu, výtvarné umění a charitu můžete prožít v sobotu 8. prosince v kavárně Long Tale Café v Praze – Holešovicích od 16 do 22 hodin.

Vernisáž výstavy obrázků Děvčátko tuší, které nakreslily děti ze Základní školy pro zrakově postižené žáky a žáky s vadami řeči v Opavě, inspirované hudbou a texty z poslední desky Jany Loty Děvčátko, začne v 17 hodin.

Ještě předtím, od 16 hodin si každý návštěvník může z připravených materiálů vlastnoručně vyrobit vánoční ozdobu, kterou na závěr ozdobí vánoční stromeček v kavárně.

V 18 hodin přijde na řadu stylový hudební vstup – Jana Lota zahraje v triu pár písní z alba Děvčátko, a po něm volná zábava se zdobením stromečku, ochutnáváním slaných i sladkých pamlsků, horkých nápojů a dalších dobrot. Po celou dobu bude možné zakoupit charitativní artefakty z projektu Děvčátko tuší, nejen reprodukce vystavených kreseb, ale také donátorské CD Jany Loty Děvčátko s originálním obalem, kalendáře na rok 2013 nebo pexesa – obojí tematicky složené opět z obrázků handicapovaných dětí. Stačí si jen vybrat, koupit a pomoci tak dobré věci! Výtěžek z prodaných artefaktů poputuje na podporu dětí z opavské školy.

Další charitativní specialitou bude prodej žárovek ručně barevně upravených, které si budou moci návštěvníci pořídit na svůj vlastní stromeček. Žárovky budou barevně odlišné a každá bude mít svou finanční hodnotu. Výtěžek z prodeje bude věnován na konto sbírky Žárovka pro Ládíka, pořádané ve spolupráci se Sdružením rodičů a přátel střediska DAR o.s.

Cílem je získat dostatek peněz na zakoupení speciálního elektrického vozíčku pro devatenáctiletého Vládíka Šmilauera trpícího progresivní spinální svalovou atrofií II. typu. Ládík je od narození postižen Werdnig – Hoffmannovým syndromem. Toto onemocnění způsobuje degeneraci míšních neuronů odpovědných za inervaci svalů. V praxi to znamená, že nikdy nechodil, samostatně se neposadil a 24 hodin denně je odkázán na pomoc druhých, musí mít neustálého opatrovníka, který ho polohuje a hlídá, aby mu například neklesla hlava na stranu nebo dozadu, což by mu mohlo způsobit udušení. Ládík s úspěchem studuje střední školu sociálně správní při Jedličkově ústavu a rád by se příští rok přihlásil na vysokou školu. Jeho velmi omezená hybnost mu umožňuje ovládat elektrický vozík a částečně i klávesnici počítače. Právě speciální elektrický vozík je pro něj šancí, jak se navzdory postižení aktivně věnovat svým zálibám a koníčkům, ke kterým patří třeba boccia (petang upravený pro vozíčkáře) a EWH (florbal pro vozíčkáře).

Výstava Děvčátko tuší bude v kavárně Long Tale Café v Praze – Holešovicích k vidění od 8. do 31. prosince.

Charitativní projekt Děvčátko tuší je společným dílem zpěvačky Jany Loty, grafičky a designérky Markéty Jáňové, dětí ze základní školy pro zrakově postižené žáky a žáky s vadami řeči v Opavě a dalších nadšenců.

Témata: Kam s dětmi, Vada řeči, Sbírka, Žárovka, Originální obal, Děvčátko, Omezená hybnost, Vánoční stromeček, Lota

Mohlo by vás zajímat
Co pořád vařit dětem? Kuře na paprice zbožňují, zkuste náš recept
To s námi bude už navždy?! Tyhle děti vůbec nejsou nadšené ze sourozence
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Děkujeme všem profesím v první linii! Google zveřejnil originální poděkování
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
Kristýna Leichtová rodila doma! Mezi herečkami nebyla první
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit

Horoskopy

Ryby Pokud jste během týdne nepřišli se zajímavým nápadem, stane se to dneska. Nadřízený ho okamžitě ocení.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Prokop, Ramon, Ulrika

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné