Maminka.czČtenářské testy

Chodící tygřík od Fisher Price

3. 5. 2015
Chodící tygřík od Fisher Price
Veselý barevný tygřík je legrační hračkou, která se jemným dotekem začne pohybovat vpřed. Tím děťátko stimuluje k vlastnímu pohybu a novým objevům. Tygřík chodí, vydává zvuky a chrastí, čímž rozvíjí motoriku a smyslové vnímání kojenců a batolat.

Iveta, maminka čtyř dětí, hračku jsem vyzkoušela s Aničkou, 15 měsíců, Dub nad Moravou

Klepněte pro větší obrázek

Roztomilý tygřík od Fisher Price mou dceru ihned zaujal. Je krásně barevný, po zmáčknutí se mu rozsvítil nos a začal hrát melodii. Zároveň začal pochodovat po podlaze a dcerka se ho snažila napodobovat. Hodně jsme se u toho nasmály a pobavily.

Tygřík je z jemného materiálu a je příjemný na dotyk. Zapínání má na hřbetě, takže je krásně přístupné pro malé dítko. Já osobně bych uvítala, kdyby byly některé části třeba z jiných materiálů, např. šustivé nebo třeba s imitací zrcátka, které děti taky hodně zajímají a rozvíjí. Celkově bych hračku ohodnotila jako atraktivní a zajímavou, která dítě skvěle motivuje k lezení a užije si s ní hodně legrace. Je vhodnější pro děti, které se lézt teprve učí, ale zabaví i ty o něco starší. Určitě si ji ještě dlouho užijeme.


Zuzana, vdaná, matka Emy, 10 měsíců, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Po obdržení tygříka k testování jsem považovala tuto hračku za ideální, protože výrobce uvádí na obalu, že je vhodná pro dítě od 9. měsíce. Na internetu je v popisu hračky uvedeno, že tygřík je legrační a bude motivovat dítě k pohybu, rozvíjet motoriku a bude nápomocno k novým objevům.

Dokud byl tygřík nevybalen z krabice, dcera se smála a tygříka si zvídavě prohlížela. Poté, co jsme hračku uvedli do provozu, a tygřík začal vydávat nahrané melodie, prvotní nadšení se změnilo v negativní reakci. Hračka je celkově hlučná, zvolená bílá barva na použití na podlaze není příliš praktická, od značky Fisher Price máme doma několik dalších výrobků a ve většině případů jsou lépe propracované, barevné a pro motoriku více přínosné. Po 2 týdnech hraní si Ema tygříka nakonec oblíbila, ráda se na melodii pohupuje a vždy s oblibou reaguje na jeho blikající nos.


Maminka Petra 28, dcera Gábinka 4 měsíce, Kroměříž

Klepněte pro větší obrázek

Veselý tygřík je hračka určená pro děti od 9 měsíců. Lehkým dotykem tlačítka na zádech tygříka uvedou do pohybu, přičemž tygřík „leze po čtyřech“, hraje dětské melodie a upoutá pozornost dítěte blikajícím čumákem. Tygřík motivuje děťátko k pohybu a má veselé kontrastní barvy.

Na hračce se mi líbí její nevšednost a velmi snadné dotykové ovládání, které zvládne i malé dítě. Současně oceňuji, že lze hračku jednoduše vypnout. Mezi negativa hračky bych zařadila především převažující bílou barvu, která je u hračky, lezoucí po zemi, velmi nepraktická. Hračka je také poměrně nepříjemná na omak, tělíčko je tvrdé, tvořené pouze strojkem bez jakékoli vycpávky a na materiálu se snadno zachytávají drobné nečistoty z podlahy. Bohužel musím říct, že při prvotních kontaktech s hrající, lezoucí a blikající hračkou propadá 9měsíční neteř v hysterický pláč a před hračkou utíká. Má 4měsíční dcera ji zatím se zájmem sleduje. Doufám ale, že se brzy spřátelí.


Barbora 32, dvě děti 3 roky a 15 měsíců, Ústí nad Labem

Klepněte pro větší obrázek

Tato hračka je pro děti uživatelsky příjemná, dobře se jim s ní manipuluje a celkově je rozhodně zaujala. Děti se s ní zabavily v průměru na 10 až 15 minut v kuse několikrát denně. Hlasitost hračky je „tak akorát“ a rychlost pohybu hračky je také odpovídající. Příjemným překvapením je, že si s ní vyhraje i starší, 3letý syn, u jehož věkové kategorie bych to již nečekala. Mírnou nevýhodou hračky je chytlavý materiál povrchu a trochu nepraktická bílá barva hračky a z toho plynoucí obtížnější údržba a čištění.


Maminka Kateřina 35, Petruška 10 měsíců, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Tygřík vzbudil nadšení u desetiměsíční holčičky na první pohled. Ihned hračku popadla za hlavu, přitiskla si ji k sobě a začala se pohupovat do rytmu melodie. Její pozornost zaujal blikající čumák, snažila se ho zmáčknout. Pokud byl tygřík spuštěn dál od ní, radostně sledovala, jak leze, mávala přitom ručičkama a rytmicky kývala hlavou. Hračka ji motivovala k tomu, aby se plazila za ní a chytila ji. Do hry se aktivně zapojila i tříletá sestra, kterou tygřík také velmi zaujal. Stavěla ho určitou vzdálenost od Petrušky a obě děti se bavily tím, jak se ta mladší snažila tygříka dohnat, chytnout ho a přitulit se k němu.

Snad jedinou nevýhodou je, že jinak bystrý a šikovný desetiměsíční kojenec nechápe, jak se hračka uvádí do chodu. Spustí ji vždy omylem, když si ji k sobě tiskne. Mylně se domnívá, že se spouští zmáčknutím blikajícího čumáku.

Plyšový tygřík je pro malé děti atraktivní díky kontrastním barvám, roztomilému pohybu, líbivé melodii a blikání.


Maminka Adéla 31, syn Patrik 10 měsíců, Plzeň

Klepněte pro větší obrázek

Z tygříka jsem měla velikou radost. Myslela jsem, že se našemu synovi (10 měsíců) bude hodně líbit. Čekala jsem, že za ním bude lítat jak divý, ale bohužel tomu tak nebylo. Když si hračku rozbalil, prohlížel si ji, za mé pomoci zjistil, že vydává zvuky, chvíli si s tygříkem hrál, ale místo, aby za ním lezl, tak se jen díval, jak mu tygřík utíká.

Nejdříve jsem mu chtěla pomáhat, ale řekla jsem si, že by to popíralo smysl hračky. Uvidíme, máme trošku línější dítě, ale věřím, že po delší době se syn rozpohybuje a bude ho honit po celém bytě. Více si s tygříkem vyhrála dcera mojí kamarádky (4 roky), která je sice na hračku už hodně velká, ale z tygříka byla nadšená. Tygříkovo největší pozitivum spatřuji v dobré pohyblivosti. Tygříka musíte hladit (plácat) vždy po stejném místě, aby se rozpohyboval a dělal zvuky. Ocenila bych více, kdyby tyto senzory byly na různých částech těla tygříka a nejen na jednom.


Maminka Aneta 28, Vendulka, 1 rok, Nový Knín

Klepněte pro větší obrázek

Plyšového tygříka máme doma a Vendulka si s ním vydrží hrát celou věčnost. Neustále slyším z jejího pokojíčku veselé písničky, které tygřík hraje. Musím pochválit hudbu i zvuky, které tygřík dělá. Oproti jiným hračkám nelezou člověku za chvíli na nervy. Hlavně Vendulce se zvuky velice líbí. Snaží se je napodobovat a pohupuje se do rytmu (asi se snaží tančit na hudbu :-)

Dále musím pochválit to, že se hračka pohybuje. Vendulka okamžitě leze za hračkou a je tak nenápadně donucena k dalšímu pohybu. Velice efektní je i svítící čumák. Vendulka ho neustále zkoumá – plácá do něj a snaží se světýlko chytit. Také jsou moc hezké barevné nohy a ouška. Velice pěkně kontrastují s bílou barvou tygříka a pomáhají při sledování pohybu. Hračka má milý výraz ve tváři.

Jsme rádi, že tuto hračku doma máme a rozhodně ji můžeme doporučit dalším dětem.

Moc hezky se vyjímá v holčičím pokojíčku, ale barevně je hračka neutrální, takže je vhodná i pro kluky.


Maminka Petra 34, dcera Terezka 9 měsíců, Cheb

Klepněte pro větší obrázek

Terezka si tygříka velice oblíbila. Asi nejvíc se jí líbí pronásledovat ho po pokojíčku a také se pokouší napodobovat zvuky, které tygřík vydává.

Tygřík „řve“, pšiká a hraje veselé písničky. Nejoblíbenější zvuk – u kterého se strašně směje je to pšikání. Já jako matka ocením, že tygřík leze a Terezka leze s ním. Zvířátko je příjemné na dotek a Terezku nejvíc zajímá jeho plastový čumák. Zkouší ho prozkoumat jak rukama, tak zuby :-)

Také se jí moc líbí, že když na něj sáhne, tygřík začne zpívat a lézt. Hračku máme krátce, takže ji to zatím vždy překvapí, zatím nepochopila zákon příčiny a následku.

Tygřík má krásné barevné provedení. Barevné ťapky přitahují pozornost, stejně tak jako růžová ouška. (Která jsou mimochodem velice oblíbená na kousání.)

Celkově je to velice hezká hračka akorát na té bílé je dost vidět každý drobeček. Tygřík už má bohužel špinavá kolena :-)

Tuto hračku vřele doporučujeme i ostatním dětem, podle naší zkušenosti si s ní děti vydrží hrát hodně dlouho a mají ji rády.


Lucie 29, syn Viktor 1,4 měsíce, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Hračku jsme se synem vybalovali z krabice společně a byl velice nadšený, tygr je jeho oblíbené zvířátko. Už je dost velký, takže si jej dokáže pustit sám. Tygr má velkou zásobu melodií a zábavných zvuků. Moc jsme se zasmáli, když na nás pšiknul. Nos mu bliká do rytmu.

Hračka je technicky pěkně zpracovaná. Mile nás překvapil pohyb hračky, který je celkem plynulý a svižný, takže i děti, které již chodí, mohou tygříka chytat. Jediné co musím hračce vytknout je, že když si s ní syn hraje a různě ohýbá hlavu, tak zvuk se trochu zkresluje a to samé i při přidržení hračky na místě (ale malým dětem nevysvětlíte, že to dělat nemají).

Celkově hračku hodnotím velmi pozitivně. Hračka má hezké barvy, je roztomilá a vypadá bytelně. Jen se nesmí zaseknout o práh či vyvýšenou plochu. Radost uděláte dítěti, když hračku pustíte v tmavé místnosti, pak vynikne Tygříkův nosík.


Míša 33, maminka Barušky 7 let, Matýska 2 roky a Marečka 6 měsíců, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Matýsek dostal k svátku naprosto úžasnou hračku od babičky. Je to oficiálně tygřík, ale pro něj je to prostě kočička a pořád na ni mňouká. Nejvíce ho baví, když ho může honit po pokoji, leze za ním a chytá ho za ocas. Už přišel také na to, že když tygříka poplácá po zádíčkách, tak se rozběhne a ještě k tomu hraje různé melodie. Pak si umí i kýchnout. Je fajn, že uleze tak metr a že mu zkrátka neuteče a on ho může dostihnout. Tygřík se umí i zasmát a bliká mu oranžový čumáček, tak ho Matýsek stále pusinkuje, aby mu zablikal.

Blikající nosánek a příjemné melodie zaujaly také Matýskova brášku, kterému je teprve 6 měsíců. Motivuje ho to k otáčení ze zad na bříško a obráceně a moc se směje, když tygřík leze. Zároveň se můžeme učit rozpoznávat barvy, jelikož tygřík má každou tlapku jinou velmi měkkou a rozvíjí tak i jemnou motoriku obou dětí. Hračku jsme už stihli umazat od čokolády, ale nic se neděje, lze ji vyčistit vlhkým kartáčkem a hned je po fleku. Je to opravdu bezvadná hračka a já mám radost, že si s ní vyhrají vlastně oba dva. Tedy i půlroční miminko, přestože na obalu je uvedeno od 9+. Takovéto hračky mám nejraději, jelikož rostou s dětmi.

Témata: Testujeme s dětmi, Čtenářské testy, Bílá barva, Světýlko, Fisher Price, Barevné provedení, Maminka Kateřina, Petruška, Čumáček, Tygr

Mohlo by vás zajímat
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Kristýna Boková je těhotná. Čeká svoje třetí dítě, prozradila pohlaví?
Po císaři dávají lékaři dětem cumlat tampon z vaginy matky. Proč?
To byla ostuda! Účesy, s nimiž už byste dneska mezi lidi nevylezli
7 triků jak vyvolat porod, když se miminku nechce na svět...
Kolik slov skutečně mají umět dvouleté děti. Hlavně na ně nikdy nešišlejte!
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu

Horoskopy

Blíženci Tyto dny jsou po pracovní stránce jako stvořené, abyste rozvíjeli své schopnosti. Beze sporu máte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alena, Sven, Belinda

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné