Maminka.czČtenářské testy

Hamé extra jam jahoda

4. 5. 2015
Hamé extra jam jahoda
Pokud si chcete uchovat kus léta i v zimě, sáhněte po extra džemu Jahoda od Hamé Sweet, který se stal vítězem mezi jahodovými džemy v magazínu dTest 6/2014. Celá řada džemů Hamé Sweet je plná kousku ovoce, bez přidaných konzervantů či barviv, a navíc s nižším obsahem cukru. Mlsáte tedy bez výčitek!

Maminka Hanka, 26 let, těhotná, pracující, Dobříš

Klepněte pro větší obrázek

Musím říct, že během těhotenství jsem se snažila sladké dost omezit, proto když jsem otestovala tuto marmošku, byl to pro mě šok. Asi prostě nejsem na sladké už tak zvyklá :-)

Marmeláda byla na můj vkus lehce sladší, ale to je opravdu tím, že sladké prostě tolik nejím. Jestli je jahodová, jsem zjistila hned u prvního mazání na chleba. Jahody, semínka z jahod, kousky jahod jsou tam všude a opravdu jako jahodová chutná. Krásně se roztírá (není to taková ta želatinová jahodová marmeláda), takže není problém ji namazat na chleba.

Určitě doporučuji těm, kdo rádi sladké :-)


Maminka Michaela, 37 let, těhotná, Říčany u Prahy

Klepněte pro větší obrázek

Už na první pohled vypadá balení Extra Jamu Jahoda Sweet exkluzivněji než ostatní obaly džemů od Hamé. Po otevření se ze skleničky linula krásná vůně a koukala tam na nás celá jahoda. Pod ní další. Ovšem jaké zklamání bylo, když v celé skleničce byly pouze tyto dvě jahody. Věřím ale tomu, že se jedná jen o „náhodu“ při plnění. Džem se krásně roztírá, a to i když je zrovna vytažený z ledničky. Barva je nádherně červená a vůně opravdu přirozená. Džem je vhodný ke snídaním a na pečení. I na palačinky. Cena je příznivá kvalitě výrobku. Tento džem chutná celé rodině a stal se součástí našich víkendových snídaní.


Maminka Monča 35, syn Dominik 6 let, Mělník

Klepněte pro větší obrázek

Náš Dominik miluje všechno sladké, je hrozné, že ráno nechce snídat nic bez cukru. Snažíme se to omezovat, ale je to hlava tvrdohlavá :-) Snažím se mu dávat domácí, ale bohužel nemáme jahodovou a on jahody přímo zbožňuje, takže skoro jediný, kdo marmošku zkoušel, byl Dominik. A musím říct, pro něj top, ale víme, jak uvažují děti :-) Jako mamka jsem samozřejmě přiměřenější a jeho nadšení neberu doslova. Marmeláda mi chutnala, ale pořád to na tu domácí nemá.

Chuť džemu je opravdu jahodová a džem opravdu jahody obsahuje. Není úplně sladká, což beru jako velké plus. Některé jsou vždy přeslazené, že stačí lehce potřít chléb a máte ho skoro jako posypaný cukrem.

Této marmeládě s ohledem na Dominika dávám 85 % úspěchu!


Maminka Verča 46, dcera Markéta 18 let, syn Tomáš 16 let, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Obdržela jsem na ochutnání jahodový džem od firmy Hamé Babice. S prodávanými džemy – marmeládami nemám dobrou zkušenost, a pokud je to možné, používám v kuchyni jen džemy domácí, které nám dodává naše babička. Tento jahodový džem mě však velice příjemně překvapil.

Už když jsem jej na stole otevřela, celá rodina, a zejména děti říkaly, jak krásně voní jahodami, a na přinesené palačinky chtěly jen tento džem, ačkoli na stole byl ještě babiččin meruňkový. Při mazání jsem byla znovu překvapena, doslova udivena. V džemu byly celé (skutečně celé) jahody a nebyly jen ojedinělé, ale džem jich byl plný. Celá rodina si velmi pochutnala a jen litujeme, že džemu nebylo větší balení. Chystáme se tento džem dále kupovat a rozhodně ochutnáme také další džemy od firmy Hamé.

Akorát naší babičce nesmíme přiznat, že její domácí džemy mají u firmy Hamé takovou silnou konkurenci, nebo dokonce že Hamé jahoda vede nad jejím domácím meruňkovým 1:0.


Maminka Simča 41, dvojčata Štěpánka a Filip 13 let, Český Krumlov

Klepněte pro větší obrázek

Každému, kdo miluje jahody, se sbíhají sliny už jen při pohledu na skleničku, ve které je tato pochoutka dočasně „uvězněna“. Překvapila mě na tomto džemu opravdu lahodná chuť skutečných jahod. Nedovedu si bez něj představit například snídani, na čerstvé pečivo, na palačinky, lívance. Ale nejen ke snídani. Dá se z něj připravit výborný jahodový krém, tvaroh nebo přimíchat do jogurtu s ovesnými vločkami. Dětem jsem promazávala různé piškoty, korpusy, sušenky. Nesmím zapomenout na vánoční cukroví, krásně se roztírá i na rolády. Zkusila jsem rozmixovat i do mléčných koktejlů a v létě namíchám i skvělou limonádu.

Sladký jahodový džem je vynikající. Mám totiž na stole léto, s tou jasně červenou laskominou po všechna roční období. Určitě všem doporučuji.


Maminka Markéta 28, dcera Nela 5 let, Mladá Boleslav

Klepněte pro větší obrázek

Myslela jsem, že recenze na džem se snad nedá ani napsat, ale opravdu se píše lehce. Moje maminka i babička dělají domácí džemy, na které mohu psát chválu celý den, takže jsem byla velice skeptická. První dojem ze skleničky nic moc, bohužel mi půlka jahody na obrázku nevyvolá velkou chuť. Ale když jsem otevřela a viděla, přičichla, tak to nejhorší nebylo :-) Já osobně jahodový džem úplně nemusím, ale můj muž se do něj s chutí pustil a musím přiznat, že mu určitě chutnal. Budu kritická, ale já prostě na domácí džem nedám dopustit a malé také raději dávám „ten od babičky“. Ochutnala jsem, ale já sama u něj zůstat nemusím. Manžel vzkazuje, že mu chutná a rád si ho zas někdy půjde koupit :-)


Maminka Milada 39, dcera Martina 11 let, Děčín

Klepněte pro větší obrázek

K ochutnávce jahodového džemu Hamé jsem byla zpočátku velmi skeptická, protože vzhledem k tomu, že mám dvě děti, jsem byla vždy zvyklá si vařit zavařeniny, džemy a marmelády sama ze zdrojů naší zahrady. Ale musím se přiznat, že EXTRA JAM jahoda od Hamé mě velmi mile překvapil. Nejen, že není přeslazený, jako bývá většina ostatních džemů nabízených v síti potravinových prodejen, ale má velmi příjemnou, jen nasládlou chuť a krásnou červenou barvu, což pro děti je velmi důležité, protože jedí i očima a příjemná barva je pro ně neodolatelným lákadlem. A jako bonus je džem ještě plný kousků jahod. Myslím, že u mých dětí je EXTRA JAM jahoda jednoznačným favoritem nejen k snídani.


Maminka Jana 33, dcera Amálka 7 let, Aš

Klepněte pro větší obrázek

Etiketa na sklenici džemu Hamé slibuje dvě věci: něco extra a méně sladidel. Oba přísliby jsme u nás doma vzali vážně a rozhodli se je ověřit. U pekaře jsme nakoupili světlý chléb a investovali také do pravého másla. Tak máme marmeládu po ránu nejraději, namazanou na čerstvém pečivu.

Ihned po otevření bylo jasné, co znamená ono „extra“. Džem obsahuje opravdu velké množství celých plodů, v našem případě jahod. To je fajn, i když to také znamená, že se marmeláda hůře roztírá a prakticky tak rychle ubývá. Sklenička se ale vmžiku vyprázdnila především proto, že obsah dobře chutná. A opravdu, není tak sladký! Alespoň ve srovnání s naší oblíbenou konkurenční značkou, kterou si běžně zpříjemňujeme ráno. Jam Hame Extra můžeme doporučit.


Maminka Jindřiška 35, syn Ondřej 5 let, dcera Aneta 8 let, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Džem je chuťově výborný. Složením obsahuje méně cukru a na chuti není nic poznat. Sladidla jsou použita pouze přírodní. Ve výrobku jsou obsaženy kusy ovoce. Vybrali bychom si ho, protože ve výrobku bylo použito na 100 g obsahu 50 g ovoce. Konzistencí je džem výborný, dá se skvěle mazat na chleba a synovi moc chutnal. Chutný je též na palačinkách. Džem je jedna z nejrychlejších variant na přípravu výborné snídaně.

Oproti konkurenčním výrobkům vyniká svojí sladkou chutí jahod. Určitě též upřednostňuji kusy ovoce v džemu, je vidět, že je vyroben z pravých jahod J Výrobek má lákavý design balení. A značce Hamé v rodině důvěřujeme. Poté, co jsme vyzkoušeli HAME EXTRA JAM, už u něj určitě zůstaneme. Jelikož při výběru džemu klademe největší důraz na to, aby obsahoval co nejvíce ovoce, a na jeho chuť.


Maminka Zlata 27, syn Petr 4 roky, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Jahodový džem od HAME jsem ochutnala prvně ke snídani se svým synem Petrem a manželem Martinem. Džem jsem namazala na chleba s máslem. Džem je chutný a na chlebu voní, není přeslazený, ale má chuť tak akorát. Na džemu mě také baví velké kusy ovoce, které chutnají tak hezky čerstvě a hutně. Připomíná mi to trochu džem od mé babičky, která mi ho mazala na krajících chleba, vždy když jsem byla na prázdninách.

Navíc má džem hezky červenou barvu, a tak se hodí i jako ranní dekorace u snídaně. Jelikož chystám snídani pro svého syna a manžela, každé ráno se snažím připravit nejen dobrou, ale i kvalitní snídani, a zároveň aby jídlo vypadalo chutně a vzhledně, a to džem od HAME určitě splňuje. Navíc je džem chutný také na palačinkách anebo do bílého jogurtu. Synovi ale nejvíce chutná s rohlíkem a manželovi s chlebem. Já mohu obojí. Obecně jsem nadšená a mohu jen doporučit.

Témata: Testujeme s dětmi, Čtenářské testy, Etiketa, Dobříš, Čerstvé pečivo, Jindřiška, Jahodová marmeláda, Děčín, Milada

Mohlo by vás zajímat
To byla ostuda! Účesy, s nimiž už byste dneska mezi lidi nevylezli
Módní ikoně Harper Beckham je devět. Chodí na nehty, hraje fotbal, rodiče ji líbají na rty
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Maminka roku: Čeká páté dítě, a ještě nikdy nebyla na mateřské!
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy
Porod jste nikdy neviděli tak zblízka! Šokuje vás brácha v porodním bazénku?

Horoskopy

Váhy Milé Váhy, nepodceňujte své profesní schopnosti. Potřebujete pouze motivaci. Zkuste se někde inspirovat…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alan, Alen, Smil

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné