Maminka.czČtenářské testy

Hasičská stanice Lego Duplo

24. 11. 2015
Hasičská stanice Lego Duplo
Stavebnice Hasičská stanice zabaví každého malého hasiče, pomůže mu zdokonalit jeho stavitelské schopnosti a užít si vzrušující hru s vozidly. Pestrobarevné Duplo kostky jsou speciálně navržené pro nejmenší ručky. Obsahuje 2 figurky hasiče Lego Duplo.

Markéta (35), maminka Janičky (4,5 roku), žijící v Teplicích

Klepněte pro větší obrázek

Děkuji za možnost testování nové sady LEGO® DUPLO®. Paradoxně manžel je u dobrovolných hasičů a dcera má teď možnost si také hrát na „hasiče“. Věková hranice 2–5 let mi přijde adekvátní. Pokud však máte doma dítě mladší než dva roky, s kostkami si může také hrát. Jen doporučuji dát pryč ze sady menší dílky. Díly na sebe perfektně pasují. Není zapotřebí síly, abyste spojili či rozpojili kostky. Plánek pomůže větším dětem sestavit stanici podle obrázku, ale dětská fantazie nezná mezí, proto svoji dceru nechávám stavět podle jejích aktuálních nápadů. V teto sadě oceňuji především díly jako například navíjecí hadici nebo oheň, kdy dítěti vytváří opravdu autentičnost „hasičského zásahu“ :-) Moc děkuji časopisu Maminka za možnost testovat.


Veronika (31), maminka Filipa (3 roky) a Adama (5 let), žijící v Divišově

Klepněte pro větší obrázek

Mám dva kluky, tříletého Filípka a pětiletého Adámka. Už si spolu hodně vyhrají, tak u nás samozřejmě nemůže chybět lego. Až je to neuvěřitelné, jak se s ním zabaví. Mají nepřeberné množství lega, počínaje vláčky, farmou přes popeláře, stavební stroje, traktory atd. Ale když uviděli kluci krabici s Hasičskou stanicí, rozzářily se jim oči, skákali a křičeli: „Jupí, jupí, hasiči!“ Jako první postavili auta, potom dům, který bude hořet, a pak celou hasičskou stanici. Celý den si s tímto legem vyhráli, využili skutečně každou drobnost ve stavebnici, sekyrku, oheň, hydrant… Nejoblíbenější bylo auto s hasičskou hadicí, i panáčci jsou úplně úžasní. Mladší syn šel s hasičským autem ze stavebnice dokonce spát a ráno si ho samozřejmě musel vzít s sebou do školky. Myslím si, že máme v rodině novou oblíbenou hračku :-) Proto moc děkujeme za příležitost testovat!


Iveta 35let, Filip 3roky a Adam 5let, Chodov

Klepněte pro větší obrázek

Mám dva kluky, Filípka 3 roky a Adámka 5 let. Už si spolu hodně vyhrají, tak u nás samozřejmě nemůže chybět Lego. Až neuvěřitelně se s ním zabaví, mají nepřeberné množství Lega počínaje vláčky, farmu, popeláře, stavební stroje, traktory atd. Ale když uviděli kluci krabici s Legem - Hasičská stanice, rozzářily se jim oči, skákali a křičeli: „Jupí, jupí, hasiči!“ Jako první postavili auta, potom dům, který bude hořet a pak celou hasičskou stanici. Celý den si s tímto Legem vyhráli, využili každou drobnost ve stavebnici, sekyrku, oheň, hydrant. Nejoblíbenější bylo auto s hasičskou hadicí, i panáčci jsou úplně úžasní. Mladší syn šel s hasičským autem ze stavebnice spát a ráno si ho musel vzít do školky. Myslím si, že máme v rodině novou oblíbenou hračku.


Karolína 28let, syn Vašík 2roky, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Synovi budou teď 2 roky. Myslela jsem, že je na hraní s legem ještě malý, ale když jsem mu ukázala krabici s Duplem, vřískal a skákal radostí. Jako první si samozřejmě vyndal hasičská auta, když jsem mu vysvětlila, na co je pistole na aute, začal hned v krabici hledat panáčky a hasil oheň a neustále u toho houkal. Se stavbou stanice jsem mu musela pomoci, s některými díly si ještě nevěděl rady.

Ale časem na to jistě přijde. S většími kostkami si však vytvořil svoje zázemí pro auta. Kostky nemají ostré hrany, dobře se skládají i rozpojuji od sebe. Materiál je velmi odolný, syn má obrovskou sílu a s autíčky opravdu dovádí. Avšak nic se doposud pod jeho párou neulomilo, neprasklo, apod. Vše je promyšlené opravdu do detailu, od barev až po oblečení panáčků. Doporučuji maminkám, aby se již před druhým rokem poohlédli, co vše Duplo nabízí. Za nás Duplo teď vítězi mezi všemi hračkami na plné čáře!!!


Hanka 35, maminka Honzíka (4) a Haničky (1), žijící v Praze

Klepněte pro větší obrázek

„Mami, a víš, že já budu jednou HASIČ.“  Tak tuhle větu slýchám dnes a denně, snad od té doby, co se malý naučil říkat slovo hasič. Náš Honzík totiž miluje všechno s požárníky, od omalovánek, přes pohádky až po hračky. A tohle parádní lego doplnilo naši sbírku. Pestré barvy, jednoduché skládání pro malé prstíky, spousta kostiček, které je možné skládat pokaždé jinak, 2 požárnická auta, která houkají  v našem bytě, spousta smíchu a stavění, prostě bezkonkurenční hračka pro všechny děti a vlastně i dospělé, protože stavět z lega baví i nás :v). Honzík si vydrží hrát i sám, rozvíjí  svou fantazii a jeho mladší sestřička se k němu dost často přidává, i když té jde spíše bourání než stavění požární stanice. Každopádně nejen pro malé hasiče je tahle bezvadná hračka k nezaplacení.


Taťána 38let, Patrik 5let a Tadeáš 8let, Nový Bor

Klepněte pro větší obrázek

Lego duplo je u nás jedničkou v hračkách už delší dobu a plynule přešlo ze staršího syna na mladšího. Proto, když jsem dostala možnost testovat tento produkt, měla jsem velkou radost. Radost měl i synek, který se na krabici ihned vrhl a začal se do ní dobývat. Nehnul se z pokojíku skoro hodinu, jen když šel výtvor ukázat tatínkovi. Lego duplo je jedničkou na trhu se stavebnicemi dlouho a zcela oprávněně. Za léta výroby nezměnil formy, takže jsou všechny kostičky kompatibilní, skvěle sedí, jdou lehce stavět a ani po létech nemění tvar. Době se přizpůsobil novými barvami a více propracovanými figurkami, které jsou mnohem líbivější (hlavně pro maminky) než ty předchozí. Výrobce také dobře ví, že nejatraktivnější jsou malé kostičky.

U nás v prvních letech stavěli kluci jen z jednokostek a to hlavně komíny. Veliké komíny, čím větší, tím lepší a tak jsme se neustále potýkali s nedostatkem. Proto i v této sadě převažuje většina malých kostek. Také auta jsou stálým lákadlem již několik generací a ty s „houkačkou“ nejvíce. Proto se hasiči u nás setkali s obrovským sukcesem. Jediné co lze vytknout, je přeci jen vyšší cena a to i na „dnešní poměry“.

Děkujeme za možnost testovat tak kvalitní a oblíbené hračky. 

Témata: Testujeme s dětmi, Čtenářské testy, Popelář

Mohlo by vás zajímat
Mateřská? Navenek se flinkáme, ale potají měníme svět, píše Marie Doležalová
Chci, aby dcera žila pravdivě a měla ráda lidi, říká senátor Marek Hilšer
Žila s psychopatem a násilníkem. Víra jí však bránila v rozvodu
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Tajemný Rh faktor. Proč je důležité jej znát?
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Děti mají náš smysl pro humor, takový drsnější, říká Aňa Geislerová
V porodnicích se bohužel stále tlačí na povel, říká porodní asistentka
Ester Geislerová: Seznamka? Použila jsem fotku s těhotenským břichem a čekala!

Horoskopy

Vodnář Vodnáři začnou tento květnový týden naprosto bravurně. Do reje pracovních povinností vstoupí patřičně…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Monika, Konstantin, Eleni

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu