Maminka.czČtenářské testy

Moje první zahrádka Lego Duplo

22. 1. 2016
Moje první zahrádka Lego Duplo
Moje první zahrádka rozvíjí rané stavitelské dovednosti tím, že batolata skládají kostky na sebe, aby jejich květiny rostly, s výběrem ze slunečnic, rajčátek, mrkviček a brambor. Používejte zdobené kostky s motivem deště/sluníčka a pomozte svému dítěti, aby se naučilo, jak rostliny rostou ze země, aby dorostly do květiny nebo do ovoce. LEGO® DUPLO® kostky jsou speciálně navržené tak, aby byly bezpečné pro malé ručičky.

Danča (34 let), maminka Matese (4,5 let), žijící v Praze:

Klepněte pro větší obrázek

Super kostky!

Testování stavebnice LEGO DUPLO jsem přijala s radostí. Jedna nová krabička malého spolehlivě zabaví, jednak malý je ve věku, kdy potřebuje pořád nové podněty. Kostek už máme doma více, ale každý nový kousek je vítán. Moje první zahrádka mne i synka mile překvapila. Líbila se mi myšlenka vývoje, která umožňuje simulovat skutečnou práci na zahradě, včetně počasí, růst kytek i škůdce (housenku). U synka jasně vedl králiček s králíkárnou, mrkev a bezkonkurenčně konévka. S tou se šel i koupat J Myslím, že věkové rozpětí je přesné, od 1,5 roku do 5 let, i když kostkami vezmou zavděk spolehlivě i děti starší. Je super, že kostky na sebe skvěle sedí , ani malé dítě nemá problém je skládat a hlavně jsou pořád stejné, takže jedou skvěle kombinovat i s mnohem staršími sadami. LEGO DUPLO u nás prostě vede!


Lily (39 let), maminka Honzíka (3,5 roku) a Aničky (10 měsíců), žijící v Praze:

Klepněte pro větší obrázek

Zábava!

LEGO DUPLO Moje první zahrádka je výzva pro každou maminku, co si myslí, že nikdy nebude mít doma malého zahradníka. Náš, do té doby „Spider-man“ se na hru „pojďme si něco vypěstovat“ zprvu moc netvářil, ale soutěž o nejvyšší slunečnici ho vtáhla. Osobně si ale myslím, že sadu v blízké budoucnosti využije hlavně naše Anička, protože kropeničku, vozík a dvě další postavičky zahradníka a zahradnice nenechá bez povšimnutí. Už teď se jí líbí se s kostičkami „kamarádit“ a ocucat jich co možná nejvíc.


Tomáš (33 let), tatínek Lukáška (3 roky), žijící v Brně:

Klepněte pro větší obrázek

Jak to chodí!

Milá redakce časopisu Maminka, jsme rádi, že jsme si v rámci rodičovského klubu mohli vyzkoušet novou stavebnici Lego Duplo – Moje první zahrádka. V tomto mrazivém lednovém počasí nás přímo zahřála. Stavebnice přináší možnost dětem vysvětlit, jak to na takové zahrádce chodí. Do záhonku se zasadí rostlinka (mrkvička, rajče nebo brambor) a když se o ně hezky staráme a pravidelně zaléváme, tak nám potom na zahrádce vyrostou dobroty, které potom papáme. Navíc u stavebnice s motivem slunečnice, přidáváním dílků krásně dítě vidí, jak při správné péči o ni přidáváním dílku slunečnice roste a když k této hře přidáme motiv kostičky se sluníčkem tak se krásně slunečnice kouká na sluníčko a když se otočí kostička na mráček, otočí se i kostička s květem slunečnice ze které se květ slunečnice otočí směrem dolů a tak se schovává před deštěm.


Petra (29 let), maminka Marečka (4 roky), žijící v Plané nad Lužnicí:

Klepněte pro větší obrázek

Dobrý nápad!

Mára má lego duplo již od mala velmi rád. Tato sada se zahrádkou je vhodná pro kluky i holky, je to určitě dobrý nápad. Máme babičku na venkově, takže mým dětem je toto téma blízké. Nejdříve začal Mareček "stavět" kytku, kterou, aby rostla, pořád zaléval. Kropítko, nebo konev již viděl a ví, na co se v praxi používá a dlouhý komín - kytka a jeho bourání je vždy zábava. No prostě lego děti baví a z pohledu matky když hodnotím tuto hračku, nejlepší asi je, že mám chvíli volno, dítě se samo zabaví, vždy je stačí dát nějaký pokyn, třeba "postav ještě zeď" a zase je na chvilku klid a já stihnu třeba umýt nádobí.


Kristýna (35 let), maminka Adámka (2,5 roku), žijící v Praze:

Klepněte pro větší obrázek

Skvělá hračka!

Testovaná sada domek se zahrádkou je roztomilá – kostička mají na sobě různé rostliny – rajčata, mrkev – které dáváte do kostek „hlíny“, samozřejmě nechybí panáček s kolečkem a do domečku se může schovat nejen panenka ale i králík:o) Součástí je také konvička, se kterou chodí mé dítko a zalévá kytičky po celém domě. Syn miluje zvířátka, takže domeček slouží jako králíkárna nebo ho vozí v kolečku a krmí mrkvičkou. Lego Duplo je pro ty nejmenší stavitele prostě paráda.


Klára (34 let), maminka Luizy (5 let), Lotynky (1 rok)a Emy (7 let), žijící v Třebichovicích:

Klepněte pro větší obrázek

Vychytávka!

Dostali jsme na testování snad nejoblíbenější stavebnici Lego – duplo. Sadu, která obsahuje farmu. Krabice je už pro děti velkým lákadlem, hned vidí, co vše se dá sestavit a také se hned pouští do rozbalování jak krabice, tak jednotlivých pytlíčků. Co je na obrázku, to opravu najdete uvnitř. Není to jen líbivý obal, ale i obsah krabice je totožný.

Po rozbalení ihned sestavujeme. Nikdy se nám u stavebnic Lego nestalo, že by dílek chyběl. Líbí se nám, že tato stavebnice má velmi jednoduchý návod, podle kterého zvládnou děti stavit již ve 4 letech. Naše děti si pomáhají. Nejmenší pomáhá bourat, prostřední staví a nejstarší zkouší zlepšováky. :-) A když se nějaký dílek zatoulá? U dupla je výhoda, že jsou kostičky velké a nedají se jen tak vyluxovat. Dílek se vždy někde najde pod postelí, židlí..

Kvalitní zpracování jednotlivých dílků a lehké sestavování je vždy zárukou. Kostičky se i po několikaletém hraní neopotřebují.  Lehké, tvořivé, barevné – a hlavně omyvatelné!

Tato sada – farma je veselá, zvířátka si hned děti oblíbily, nejvíce je zaujmuly otvírací dveře a okna, naviják, který ihned po rozbalení zkoumaly a chtěly vyzkoušet. Nejmenší dceři postačilo pár kostiček v bagru a hned s ním vyrazila po pokoji.
Největší výhodou je, že stavebnice je výzvou pro tvořivé děti, pokaždé si sestaví

něco jiného. Nemusí se držet návodu a vždy můžou zkoušet svou fantazii. U nás je Lego velmi oblíbenou hračkou, se kterou se děti zabaví na dlouhé hodiny. Protože máme doma tři dcerky, nejoblíbenější jsou asi zvířátka. Chlapcům se tato sada bude určitě také líbit. Najednou se z nich stanou velcí farmáři nebo chcete-li statkáři, i když bydlí v paneláku nebo činžáku.  Krásný dárek pod stromeček, který se může rozšířit o další sety Lega duplo. A že na krabici je věk 2-5 let? S duplem si u nás děti hrají od nejmenší až po tu nejstarší osmiletou a baví je stále. :-)


David (31 let), tatínek Sofinky (2 roky), žijící v Praze:

Klepněte pro větší obrázek

Bezvadný dárek

Stavebnice LEGO DUPLO známe z dětských koutků a oceňuji, že díky své velikosti je pro malé děti mnohem lépe uchopitelné do rukou a kromě samotné velikosti jsou kostičky také více zaobleny, aby nemohlo docházet k poranění dětí během jejich hraní se stavebnicí. Samozřejmě nesmím zapomenout na kompatibilnost s jakoukoliv další sadou = je to tedy také super dárek k narozeninám či Vánocům pro všechny babičky a příbuzné = koupí Lega nikdo nikdy neudělá krok vedle. Lego stavebnice je už prostě legenda a DUPLO pro nejmenší stavitele je super!


Sandra (34 let), maminka dvojčátek - Matýska (3 roky) a Janičky (3 roky) žijící v Praze:

Rozvíjení kreativity!

Lego mám hrozně ráda i já, děti si dokážou vyhrát několik hodin a mě k tomu nepotřebuji! Já jen kontroluji, jestli něco neskončí v koši či v puse. Oba tyto případy už nastaly a nerada bych to zažila znovu :) Dětem lego rozvíjí kreativní uvažování a to opravdu oceňuji a doufám, že zas brzy něco dostaneme na testování. Zahrádka je parádní, přemýšlím o koupi druhé, aby si mohli zahrádku zvětšit :) nebo vyzkoušíme něco jiného? Uvidíme, opravdu doporučuji!


Klára (29 let), syn Páťa (4 roky), žijící v Aši:

Lego Duplo je u nás teď jedna z nejvíce oblíbených hraček. Ať je to zahrádka či něco jiného. Takže za toto byla malá nadšená a vymýšlí různé sestavičky. Ještě že je LEGO Duplo tak veliké a když se na něj šlápne není to tak hrozné :) Ale to zná určitě každá maminka, co tento produkt kupuje svému dítěti :) Testování šlo skvěle. Tady není co řešit, určitě doporučujeme vše od této značky.

Maminka Den matek
Témata: Testujeme s dětmi, Čtenářské testy, Rostlinka, Jednoduchý návod, Zlepšovák, Zahrádka, Nový kousek, Kvalitní zpracování, Mráček, Kytka, Redakce časopisu, Kostička, Mareček

Mohlo by vás zajímat
Čtvrté dítě? Princ William už další nechce, prozradila vévodkyně Kate. Proč?
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
To s námi bude už napořád?! Ne, tyhle děti ze svého sourozence vážně radost nemají!
Malijka porodila devaterčata! Že jich má v břiše tolik, netušili ani lékaři!
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Sedmé dítě jen tak do počtu? Ekonomka Markéta Šichtařová trhá rekordy!
Archie má dnes narozeniny. Jaké přání přišlo z královského paláce?

Horoskopy

Vodnář Zaměřte se na relaxační pohybové aktivity, projděte se po lese anebo si vyjeďte na kole. Soustřeďte se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ctibor

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné