Maminka.czČtenářské testy

Mycí prostředky Nuk

5.  5.  2015
Pro domácnost s dětmi vyvinul Nuk řadu speciálních mycích prostředků: mycí prostředek na láhve, prací prostředek, odstraňovač skvrn a mycí prostředek na všechny plochy v domácnosti. Přípravky jsou bezpečné pro děti a čistí skutečně pečlivě pomocí aktivních látek na přírodní bázi.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Monika 35, maminka Kristýnky 3 roky, a Danečka 5 let, Chodov

Klepněte pro větší obrázek

Všechny tři testované produkty jsou bez sebemenšího aroma, což se dá očekávat u výrobků na přírodní bázi. U žádného z nich mi tento fakt nevadil, až na prací prášek, kdy jsem necítila příjemnou vůni z vypraného prádla. Tento fakt je však zanedbatelný a nesnižuje kvalitu produktu ani v nejmenším.

Sprej na fleky, který je díky svému rozprašovači velmi dobře aplikovatelný, bych doporučila pouze na běžné zašpinění od jídla či z venku z prolézaček. Na špatně odstranitelné skvrny, např. od ovoce, omastku apod., bych volila jiné prostředky.

Prostředek na mytí, především na podlahy, ale také na menší plochy, mě velice mile překvapil. Plochy se opravdu lesknou a je to bezvadný pomocník především při mytí chromových a nerezových ploch – koupelnových baterií, kuchyňských spotřebičů apod.

Všechny tři produkty jsou pro běžné užívání maximálně vyhovující.


Maminka Jana 36, dcera Dominika 4,5 let, Prostějov

Klepněte pro větší obrázek

Už když jsme si s manželkou přivezli malou holčičku Dominičku z porodnice domů, bylo jasné, že bude velkou výzvou nejen pro náš vztah, ale také pro dostupné čisticí prostředky. Za ty čtyři roky se z nás stali doslova odborníci na odstraňování skvrn všeho druhu z materiálu všeho druhu. Otestovat novou řadu produktu značky Nuk pro nás tedy bylo spíše povinností než příležitostí.

Mycí prostředek Nuk na všechny plochy v domácnosti jsme měli možnost vyzkoušet na koupelnové dlažbě, laminové pracovní kuchyňské desce a plovoucí dřevěné podlaze. Čistí s uspokojivým efektem nejen otisky od dětských prstíků. Nejsem si ale jistý, zda by každodenní a dlouhodobé používání prostředku prospělo lakovanému povrchu a dřevu v podlaze.

Prací prášek Nuk prošel naším rodinným testem především proto, že skutečně, zdá se, nedráždí pokožku naší ani našeho dítěte. Navíc prádlo po vyprání vždy příjemně provonělo náš obývací pokoj, ve kterém máme umístěný sušák.

Mým favoritem z testované trojice produktů je však jednoznačně Nuk odstraňovač skvrn. Funguje i v kombinaci s práškem na praní jiné značky. Mastné a barevné skvrny od jídla nemají šanci! Poradil si i s flekem od rajčete, co jsme si přivezli z výletu. Bylo sice třeba praní opakovat, ale tričko je zase jako nové. Co se tedy skvrn na oblečení týká, zbývá jen zjistit… Čím to ty děti, zatraceně, ve školce malují?!


Andrea 24, syn Karel 7 měsíců, Třebíč

Klepněte pro větší obrázek

Mam čerstvé miminko. Takže mě velmi potěšilo, že mám možnost vyzkoušet tekutý prací prášek NUK. Udělal mi opravdu radost. Tuto značku jsem znala zatím pouze z doslechu a jsem velmi ráda, že jsem ho hned mohla vyzkoušet.

Líbí se mi, že má skutečně jemnou vůni, která se dokonale hodí k miminku. Vyprané prádlo je opravdu čisté, prášek si poradí jak se skvrnami od mléka, tak i od krve. Tento fakt mě mile překvapil. Pro dětskou pokožku se jeví šetrný. Mému synovi se neobjevily žádné reakce na kůži, alergie atd. Obal se mi taky líbí. Je jemný, nenásilný. Negativní stránky jsem u něj nenašla. Tento produkt budu určitě používat i nadále.


Maminka Markéta 26, dcera Amálka 2 roky, Příbram

Klepněte pro větší obrázek

NUK sprej na skvrny chválím. Dcera měla na nových kalhotkách již zaschlou skvrnu od polévky. Zapomněla jsem ji hned předeprat, byla zaschlá. A tak na doporučení kamarádky jsem také sama vyzkoušela odstraňovač skvrn NUK. Postříkala jsem sprejem a nechala působit asi 8 minut. Poté jsem nejprve prala v ruce a dál ještě vložila k vyprání do pračky.

Byla jsem opravdu mile překvapena, skvrna byla pryč. Ještě několikrát jsem s malou dcerkou měla příležitost vyzkoušet sílu odstraňovače. Vždy byl výsledek skvělý. V jednom případě to bylo u šatů z tenkého materiálu, nejprve jsem postříkala kousek šatů na méně viditelném místě, jak doporučuje výrobce, žádný problém jsem neshledala, a tak jsem nanesla na flíček od šťávy. Vyprala jsem nejprve v ruce, dál ještě v pračce a výsledek opět perfektní. Nikdy neměla dcera žádný problém ani s pokožkou, když jsem použila na triko. Pro mě je NUK jedničkou a budu jej dál doporučovat.


Maminka Veronika 28, Viktorie 6 měsíců, Petr 4 roky, Hradec Králové

Klepněte pro větší obrázek

Testovala jsem německou značku NUK, kterou dnes zná téměř každá maminka Cílem společnosti je podpora a zajištění nejlepšího startu narozeným dětem do budoucího života. Ve vývoji produktů značky NUK se zohledňují zkušenosti odborníků z oblasti pediatrie, stomatologie, gynekologie a výživy dětí.

Jako první jsem vyzkoušela NUK Mycí prostředek na podlahy a jiné povrchy 1 l. Prostředek má neutrální vůni, použila jsem ho v kombinaci s vodou na plovoucí podlahu. Podlaha byla hezky čistá a mop nezanechával stopy, tento přípravek mohu tedy doporučit. Jako druhý jsem vyzkoušela Nuk Odstraňovač skvrn 360 ml, k odstraňovačům jsem vždy dost skeptická, většinou totiž nefungují a skvrny na prádle zůstávají.

Vůně byla dost podobná s přípravkem na podlahu, ale to není zas takový problém, dětské skvrny přípravek celkem zvládl. Po aplikaci, době působení a vyprání bylo vše čisté, tak jak má být. Přípravek na skvrny tedy také doporučuji. Poslední přišel na řadu Nuk Prací prostředek na dětské prádlo 750 ml. Tento přípravek hezky voní a prádlo po jeho vyprání bylo příjemně jemné. Přípravku se nesmí dávat velké množství, jinak zanechá na oblečení jakýsi povlak. Prostředky NUK jsem vyzkoušela a byla jsem spokojená, za sebe je mohu doporučit.


Maminka Jana 32, dcera Ema 2,5 roku, Chodov

Klepněte pro větší obrázek

Ráda zkouším nové věci a jako každá maminka chci mít doma uklizeno a čisto, v rámci možností samozřejmě. A protože mám doma dítě, kterému se občas objeví ekzém nebo svědivé pupínky, přivítala jsem prací prostředek NUK, který efektivně vypere běžně špinavé prádlo a je hlavně šetrný k dětské pokožce. A s čím si neporadí, pomůže odstraňovač skvrn NUK.

Jednoduše se nastříká na skvrnu a prádlo vloží do pračky. Konečně jsme se zbavili oranžových fleků od dýňové polévky a špaget. Prádlo také příjemně jemně voní. A do třetice NUK mycí prostředek na všechny plochy v domácnosti, to je můj sen, udělat běžný úklid s jedním přípravkem, který provoní celý byt. Navíc je stoprocentně přírodní a šetrný k životnímu prostředí.


Otec Jakub 36, Petr 5 let, Opava

Klepněte pro větší obrázek

NUK Dětský prací prostředek 750 ml jsem vyzkoušel a po pravdě nejsem moc spokojený s výrobkem. Po vyprání na 40° na oblečení zůstaly zbytky špíny, a to i za použití NUK Odstraňovač skvrn, který mi vůbec nezafungoval. Skvrny na tričku zůstaly, i když jsem nechal více než 5 minut před praním na skvrně. Navíc vlákna na tričku po vyprání se mi zdají hodně roztáhlá a jako by mělo prádlo mapy.

Pral jsem naschvál bez aviváže, abych dokázal opravdu posoudit kvalitu a účinnost produktů. Oproti jiným pracím prostředkům, které používám, mě NUK nepřesvědčil, abych jej dále používal. Naopak NUK Mycí prostředek na podlahy a jiné povrchy mě překvapil, podlaha je lesklá a voňavá. Prostředek NUK na podlahy a jiné povrchy funguje dobře, povrch opravdu čistí. Obzvlášť na kachličkách je vidět čistota. NUK na podlahy tedy vřele doporučuji.


Veronika 29, syn Aleš 4,5 roku, dcera, Brno

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hledala jsem nějaký prací prostředek, který by byl účinný a zároveň především šetrný k pokožce. Pokaždé, když hledám nějaký prostředek na praní, čichám si, jakou má vůni. Při otevření NUK (gel) jsem byla nemile překvapena, vůně nebyla vůbec vábná. Rozhodla jsem se přesto prostředek vyzkoušet.

Hodně zaschlé skvrny předpírám v ruce (rajčatové skvrny, čokoláda apod.), nyní jsem to neudělala a použila odstraňovač skvrn NUK. Byla jsem velmi potěšena, když jsem prádlo vytáhla z pračky. Prádlo úžasně vonělo, a navíc všechny tmavé skvrny byly pryč. Po nošení triček neměl syn konečně žádnou vyrážku. Prala jsem více praček s různými druhy materiálu.

Zkusila jsem i synovu bílou kšiltovku, která byla zašpiněná zevnitř. Nepodařilo se mi ji nikdy ničím vyprat. Nastříkala jsem NUK odstraňovač a špína z 80 % ustoupila. Nebylo to 100%, protože si myslím, že špína na kšiltovce už je moc zažraná. Nakonec jsem vyzkoušela NUK na podlahu, nemáme koberce, protože syn je alergik. Takže v pokojíčku má lino, na kterém dělá vše. Musím udržovat podlahu neustále čistou, a navíc se nyní nebojím i tímto prostředkem otírat hračky. Po 14denním zkoušení jsem spokojena, synovi se alergie doposud na kůži neprojevila.


Miluše 40, dcery 17 a 2 roky

Klepněte pro větší obrázek

Mycí prostředek na všechny plochy v domácnosti – s prostředkem jsem vyčistila celý povrch linky, vytřela podlahy a vyčistila koženou sedačku. Má příjemnou nevtíravou vůni, podlaha, linka i sedačka se prostředkem krásně vyčistily. Překvapilo mě příliš široké hrdlo, když jsem prostředek lila na hadřík, vyteklo mnohem více, než jsem potřebovala.

Čistič skvrn – ten mě velmi překvapil. Dcerka měla tričko umazané od čokoládového jogurtu, rajčat a špenátové polévky. Prostředek jsem nastříkala, nechala asi 5 minut působit a vyprala jsem ho v pracím prostředku NUK. Tričko jsem vyndala z pračky úplně čisté.

Prací prostředek na dětské prádlo – prala jsem pouze bílé prádlo, bez máchadla. Prášek má velmi příjemnou vůni, prádlo bylo krásně bílé, skvrny vyprané, velká spokojenost. Testovaný výrobek má 750 ml, což je bohužel jen tak na čtyři pračky prádla.

Škoda že neznám ceny výrobků, abych mohla porovnat s prostředky, které používám já.


Veronika 34, maminka dvou dětí, 8 a 10 let, těhotná, Olomouc

Klepněte pro větší obrázek

Sprej na skvrny jsem vyzkoušela na skvrnu od čokolády a mastný flíček na tričku. Po nastříkání jsem nechala pár minut působit a pak jsem tričko přidala k ostatnímu prádlu do pračky, přidala jsem prací gel NUK a prala na 40 stupňů. Po vyprání jsem byla velmi překvapena, že obě skvrny pustily i při této nižší teplotě. Vyzkoušela jsem sprej také na silně znečištěné ponožky syna, který s nimi běhal venku bez bot, a výsledek byl stejně dobrý. Prací gel i sprej mají velmi jemnou nevtíravou vůni, což si myslím, že je ideální na textilie pro nejmenší děti.

Od stejné značky jsem vyzkoušela i univerzální mycí prostředek. Kuchyňskou linku a dřez jsem setřela přímo houbičkou s napěněným přípravkem, vše šlo bez drhnutí pěkně setřít a zůstalo lesklé. Po setření podlahy zůstala ve vzduchu příjemná jemná vůně. S přípravky jsem byla velmi spokojená a ráda je budu dál používat.

Témata: Testujeme s dětmi, Čtenářské testy, Vyprané prádlo, Opava, Pediatrie, Prostějov, Miluše, Rozprašovač, Chodov, Mycí prostředek, Dětský prst, Produkt značky
Mohlo by vás zajímat
Rostoucí bříško ven a žádný ostych! Tyto celebrity dokazují, že těhotenské outfity rozhodně nemusí být nuda
Formánková Simona
Galerie
Vysedávají děti denně nad tabletem nebo u televize? Zarazte to, hrozí jim cukrovka
Procházková Simona
Zdraví
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Lékaři mu nedávali šanci na přežití. Měli jsme pro něj i rakev, ale náš bojovník všem vytřel zrak, říká o svém synovi jeho máma
Mrázková Dita
Děti a nemoci
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod