Maminka.czČtenářské testy

Panenka My little Baby born First Love od Zapf Creation

6.  5.  2015
Panenka My little Baby born First Love od Zapf Creation
Měkoučká panenka My little BABY born® First Love na mazlení a usínání pro miminka. Panenka má plastový obličej, zbytek panenky je vyroben z měkkého látkového materiálu s příjemnou vycpávkou. Uvnitř panenky je chrastítko. Velikost panenky je 30 cm. Možno prát v ruce, na výběr dva druhy.

Maminka Elena, 27 let, dcera Ivetka 1 rok, Jablonec nad Nisou

Klepněte pro větší obrázek

Říkám jí Violka. Je to moje nejlepší kamarádka a beru ji všude s sebou. Má na sobě krásnou fialovou kombinézu s kapucí. Její jméno jí tak sedí stejně dobře jako její obleček. Na rukou má bílé palčákové rukavičky, snad aby si je neumazala, když spolu lezeme po zemi. A aby jí nebyla zima na nohy, má bílé huňaté ponožky, které jí zahřejí.

Nejradši spolu sedíme po jídle u stolu ve stoličce a smějeme se na sebe. Kouká na mě svýma hezkýma hnědýma očima a já přemýšlím, co zajímavého se dnes zase naučíme. Tak třeba včera jsem se naučila ukazovat, jak jsem veliká, a hned jsem to učila i Violku. Zvedala jsem s ní ruce vysoko nad hlavu a byla to velká legrace. Jsme prostě parťačky, a tak děláme všechno spolu. Když si hrajeme a lezeme po pokoji, radostně cinká rolničkou. Sice se nezačíná snažit mluvit jako já, ale já jí, a tomu jejímu cinkání, stejně rozumím. Říká tím, že jsme nejlepší kamarádky a že má radost.

Při těch mnoha aktivitách, co spolu přes den máme, musíme taky dost odpočívat, abychom měly na všechno sílu. Většinou, když se spolu naobědváme nebo nasvačíme, ještě si chvíli hrajeme a pak už začneme zívat. Mamka tak pozná, že jsme unavené a chtělo by to odpočinek. Odnese nás obě i s Violkou do postýlky. Tam se obě překulíme na bok tváří k sobě a ještě si povídáme o tom, co budeme dělat, až se vyspíme. Zanedlouho se mi začnou klížit oči a už Violku nevidím, ale usínám s příjemným pocitem, že tam nejsem sama a až se probudím, bude tam na mě čekat.

Je to sice jenom panenka, ale i tak je to moje nejlepší kamarádka a mám ji ráda.


Marie, 29 let, vdaná, matka Emy, 10 měsíců, Praha-Vršovice

Klepněte pro větší obrázek

Po obdržení panenky k testování jsem byla za hračku velmi ráda, protože to byla vlastně v tu danou chvíli první panenka na hraní pro naši dceru. Panenka first love je zabalená ve velmi praktické krabici, která zároveň slouží i jako ideální příbytek pro ni.

Panenka je v obličeji opravdu roztomilá. Je velmi lehká, vyrobená s příjemného materiálu. Oceňuji z praktických důvodů také to, že je pratelná v ruce a budeme ji moci díky tomu dlouho používat. Na krabici jsme získali i další informaci: touto panenkou zábava naší dcery rozhodně nekončí a k jejím prvním narozeninám určitě zakoupíme další z řady, určenou pro věk 1+ (panenka supersoft).

Dcera si hračku rychle oblíbila a bereme ji stále všude s sebou a díky ní se Ema naučila nové slovo „mimi“. S touto hračkou jsme tedy celkově velmi spokojeni a doporučujeme ji všem.


Jana, 31 let, Ema, 2,5 roku, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Moje dvouapůlletá dcera Ema si panenku oblíbila, jakmile ji uviděla. Upřímně nevím proč, protože panenka nic neumí, jen chrastí, ale od hodnocení je tady Emička.

Ta jí myslím dala za jedna, protože s námi panenka jezdí na kole v košíku, spinká v postýlce, sedí v jídelní židličce a jezdí v kočárku. Emičce se hlavně líbí růžová barva panenky a obrázek zajíčka na ní. Asi si ji oblíbila také proto, že má ráda plyšáky – a panna má měkké tělíčko, je na mazlení jako stvořená.


Lenka 30, matka Stely 2,5 roku, syna Káji 8,5 roku, a nevlastní dcery Kláry 19, na mateřské dovolené, Chodov u Karlových Varů

Klepněte pro větší obrázek

A teď tedy něco k hodnocení výrobku. Dostala se mi do rukou panenka My little BABY born od Zapf Creation. Tato panenka je dle výrobce a informací uvedených na krabici určena našim nejmenším, tedy dětem, spíše holčičkám, od narození. Z mého pohledu si tedy myslím, že v tomto věku má panenka spíše dekorativní účel a může být spíš pěkným doplňkem v kočárku či postýlce nějaké malé princezny.

Panenka je sice vyrobena z příjemného měkkého plyše a krom obličejíčku neobsahuje žádné tvrdé části, ale myslím si, že při její velikosti 30 cm ji zvládnou uchopit až děti ve věku kolem 5–6 měsíců. Veliké plus má ale za mě malé, jemné, tiché chrastítko, umístěné v těle panenky. V dnešní době „hlučných“ hraček toto opravdu oceňuji. Celkový dojem z panenky mám takový, že je pěkná, příjemná na omak a do ruky, barevně pro dítě zajímavá, ale osobně bych ji své dceři na hraní pořídila až tak kolem půlroku, možná 8 měsíců. Od narození vážně pouze jako dekorace :-)


Nikola, 27 let, maminka Aničky (2,5 roku), žijící v Březové

Klepněte pro větší obrázek

Z panenky My little BABY born je má dcera nadšená. Panenka je z příjemného hebkého materiálu, oblečena do kombinézky s kapucí na hlavě, v níž vynikne její pěkně tvarovaný obličej a očka, která jsou jako živá.

Je určena holčičkám již od narození, s čímž se já osobně moc neztotožňuji a domnívám se, že je vhodná nejdříve až tak pro roční děvčátka. Panenka decentně chrastí, což se malým slečnám líbí, ale právě pro tento zvukový efekt není příliš vhodná do postýlky, kde by měl být při spánku klid. My jsme si však využití našli velmi rychle. Stále ji bereme s sebou pro zpříjemnění našich cest autem, ale také cest do města, když vyrazíme s kočárkem.


Maminka Božena, Barbora 3 roky, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Velice se nám líbí design. Neuvěřitelné příjemný materiál a líbivá barva, dcera byla panenkou přímo nadšená. Velikost byla akorát (s panenkou se dá i cestovat, bez problémů se vejde do příručního zavazadla či kabelky).

Bohužel panenka nevydává žádné zvuky (mimo rolničky), což naši Barču mrzelo. Na bříšku má panenka napsáno „watch me“, což vyzývá samo o sobě k nějaké akci, ale prakticky „není co sledovat“. Nemá nic moc zvláštního, kvůli čemu by se k ní dítě vrátilo. Malá si s ní hrála, ale bohužel ji velice rychle omrzela, protože „nic nedělá“.

Panenka je velmi příjemný mazlík do postele, na hraní však dlouho nevydrží, je to zřejmě dáno i tím, pro jakou věkovou skupinu je určena.


Maminka Petra, dcera Michaela 8 let, a Olinka 2,5 roku, Vřesová

Klepněte pro větší obrázek

Obal hodnotím jako nevhodný pro hračku, která je textilní, protože panenka nejde jednoduše opláchnout. Nikdy nevíte, kdo na hračku sahal nebo na ni kašlal jak v obchodě, tak někde ve skladu. Trochu zavádějící je zobrazení reproduktoru na obalu. Panenka nehraje žádnou melodii, pouze jemně chrastí.

Panenka není nijak cítit plastem, což vítám jako pozitivní, je velmi lehká a plyšové tělíčko je příjemné a měkké, velikostně odpovídá věku, pro který je panenka určena.

Na tělíčku má panenka nažehlen obrázek. Nevím, zda se po pár vyprání nezačne loupat. Lepší by byla  výšivka než nažehlovačka.

Naše dcerka panenku přijala velmi pozitivně, hned musela „ochutnat“ její hlavičku. Poté ji zaujaly cedulky, které má panenka vzadu na tělíčku. Ty na hračkách úmyslně neodstřiháváme. Také brzy zjistila, že panenka chrastí. Nyní, když ji vezme do rukou, ihned s ní třese.

Panenku hodnotím jako příjemnou jednoduchou hračku, kterou využijeme i později, až bude dcerka starší a bude chtít vozit panenku v kočárku.


Maminka Tereza, dcera Bětka, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Na panence je především úžasný heboučký materiál, naše holčička se s miminkem mazlí, ráda s ním spinká a pořád ho strká do kočárku. Myslím, že panenka je ideální tak pro roční dítě, protože to už ukazuje na očička, na pusinku a nic jiného od panenky nepotřebuje.

Mně se líbí především jemná barva; neonové barvy jsou sice moderní, ale někdy se mi nechce věřit, že mohou výrobci hraček vytvořit svítivě zeleného tygříka apod. Ideální je myslím také velikost panenky, naši holčičku zaujala také právě proto, že je „velká“, ale akorát, takže ji může nosit, hrát si s ní anebo s ní třeba usínat. Každá holčička musí mít panenku a já myslím, že tahle je ta ideální „první“.


Maminka Simona 26, dcera Markéta a syn Aleš (dvojčata, 2 roky), Karlovy Vary

Klepněte pro větší obrázek

Materiál je velmi příjemný, vhodný na tulení se s panenkou, měkké provedení je vhodné k usínání dítěte, protože dítě nemačká, pokud ho zalehne. Prošití je kvalitní – netrhá se ani po náročném přetahování, hlava drží. I po vyprání je materiál jemný a barva stálá, nažehlený obrázek drží. Chrastící kuličky neoslovily, více byl zájem o obličej a ručičky. Uvítali bychom například mrkací oči nebo plastové prsty – palec kdyby bylo možné „dudat“ (jako mončičák). Děti panenku vozí v kočárku, krmí ovocem, chovají, šimrají, v posteli s ní usínají.

Závěr: hračka vhodná pro menší děti, které nemají nároky na šatičky (strojení), vlásky (česání) nebo další funkce (mluvení, zvuky).


Maminka Renata 30, dcera Věrka 6 let, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Oceňujeme, že panenka je vhodná jako hračka pro malinké holčičky, jako mazlík do postýlky. Je měkoučká a dítě se o ni nemůže nikterak zranit či něco vdechnout. Je vhodná jako takový první mazlíček na spinkání, a pokud si na ni holčička zvykne jako, Gita bude perfektní i jako panenka – společnice do školky.

Holčičky panenky milují a nikdy jich není dost. Nicméně pokud si jednu takto odmalička oblíbí, panenka s nimi zůstává až do školky. Panenka se snadno udržuje, může se vyprat, hlavičku má vyrobenou z kvalitních materiálů a tělíčko precizně sešité. Je to hračka, která určitě vydrží a s holčičkou roste. U této panenky oceňuji, že je možný výběr z více barev. Určitě u této značky panenek zůstaneme. Budeme dokupovat výbavičku a postupem času zakoupíme panenku této značky vhodnou pro větší holčičky. S výběrem této panenky jsem maximálně spokojená.

Témata: Testujeme s dětmi, Čtenářské testy, Božena, Fialovo, Mončičák, Chodov, Olinka, Vršovice, Violka, Chrastítko, Pán, Lít, Maminka Simona, Tulení, Bětka
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
A je to venku! Herečka Tereza Ramba je dvojnásobnou maminkou!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Herečka Kristýna Hrušínská: Náš Vojta by chtěl být momentálně buď Hurvínek, nebo Belmondo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
GALERIE: Cigareta po porodu, jízda bez autosedačky? Retro fotky ukazují, co by se dnes už určitě nestalo!
Formánková Simona
Galerie
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Bára Poláková a Pavel Liška mají dcery v neobvyklé střídavé péči. „Pro děti je to lepší varianta,” míní psycholog
Víchová Tereza
Slavní rodiče