Maminka.czČtenářské testy

Sassy fotoknížka

2.  5.  2015
Sassy fotoknížka
Vysoce kontrastní obrázky zaujmou každé batole, navíc je to první dětské album. Vložte do knihy fotografie členů rodiny a vyprávějte si o nich. Album má držadlo pro snadné držení i nejmenší ručkou. Podporuje rozvoj zraku a hmatu dítěte. Vhodné od 3 měsíců.

Maminka Eva 34, Magdalénka 6 měsíců, Praha

Obrázky, obrázky, obrázky. Magdalénka byla v záseku snad 10 minut a já jí jen otáčela stránky. Nemohla z nich spustit oči. Bylo krásné vidět, jak ji barvičky uchvátily :-)

S fotkami pro ni nebyla až tak knížka zajímavá (rodiče se jí holt nelíbí natolik, aby měla další zásek), ale i tak se zabavila koukáním a ukazováním na fotky.

Jako kousátko mě knížka také nadchla J, je to takové tři v jednom! Moc děkujeme za hračku, a když bude příležitost, určitě si nás zas vyberte! :-)


Maminka Veronika 29, dvojčata Petr a Simon 8 měsíců, Náchod

Knížka je božská! Hrozně se mi líbí, jak je barevná. Pro děti prostě paráda :-)

Držák na kraji je potřeba, děti nemají tak velké ručičky, aby si knížku tak dobře vzaly a trochu tam samy listovaly. Překvapilo mě, jak jim stačilo koukat na jednu stránku asi 5 minut J, takže jsem konečně lehce hodila nohy na stůl a chvilku byl klid… Samozřejmě když jsem jim dala do rámečků fotky, byli nadšení, že vidí maminku tam i tam :-)

Moc všem doporučuji, je to dobrý nápad. Jen nedávat ve vodě i s fotkami (fotky můžou vypadnout a zbyde vám leda tak mokrý zmuchlaný cár papíru :-)).


Maminka Kristýna 32, Ondřej 5 měsíců, Praha   

     Klepněte pro větší obrázek

Náš malý Ondrášek miluje všechno barevné, je fascinovaný a prostě jen kouká. Mám aspoň chvilku pohodu a nemusím ničím cinkat či na něj neustále mluvit.

Takže tato „hračka“ mě velice potěšila. Malý si vzal do ruky knížku a jen doslova zíral, bylo to krásné. Fotky jsme tam dávali, ale když jsem si všimla, že je celé ocucal, tak jsem je raději vyndala. Je to pěkný nápad, ale myslím, že spíše pro větší děti :-)


Maminka Andrea 26, dcera Mařenka 7 měsíců, Amálka 4 roky, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Dostal se mi do rukou produkt k testování a jsem nadšená. Naši Mařenku knížka zaujala snad na celý den. Jako kousátko je super, barevnost je výborná. Zatím jsme tam fotky nevkládali, jelikož to stačí jako hračka, ale věřím, že časem fotku vložíme a malá se bude kochat našimi fotkami. Moje druhá dcera Amálka si s knížkou taky vyhrála, sice je na ni asi už stará, ale moc se jí líbili motýlci a jiná zvířátka. Takže velice děkuji za testování a doufám, že budu brzy testovat zas!

Nikde jsem takovou knížku nenašla, takže jsem opravdu nadšená!


Maminka Radka 27, Vojta 4 měsíce, Vojtanov

Klepněte pro větší obrázek

Dětská plastová knížka se nám líbí svým barevným provedením, které dítě ihned zaujme. Její velkou výhodou je plastový, tedy omyvatelný, materiál.

Dítě pozoruje různé tvary (kolečka, proužky kostičky), které jsou v knížce vyobrazeny. Pokud dítě zmíněné tvary přestanou bavit :), můžeme je díky plastovým kapsičkám vyměnit za jiné obrázky, třeba zvířátek, nebo za rodinné fotografie. Praktická ergonomická rukojeť umožňuje dítěti snadné uchopení, případně může posloužit i jako kousátko.

Jsme rádi, že jsme dostali příležitost tuto knížku otestovat, myslíme, že s ní Vojta zažije ještě spoustu legrace :)


Romana 35, Mareček 8 měsíců, Karlovy Vary

Klepněte pro větší obrázek

Knížka malého hned napoprvé zaujala a začal si s ní okamžitě hrát. Svou barevností, obrázky a šikovným úchytem je velmi zajímavá a krásná. Příjemný, měkký a omyvatelný materiál je super. Dobře se mu drží v ručičce a okénka na vložení fotek jsou sice fajn, jen je malej  docela rychle vyndal a zmačkal, ale náramně ho to bavilo, takže mu do nich vkládám i prázdné papíry a to ho baví taky :-)  Je dobré, že tam jsou natištěné různé tvary a obrázky – ty ho asi zajímají víc než naše fotky :-) Knížku  mohu jen doporučit, stala se jednou z našich oblíbených hraček.


Maminka Anna 31, dcera Adélka 10 měsíců, Stříbro

Klepněte pro větší obrázek

Fotoknížka pro děti je ta správná volba, pokud chcete na delší dobu zaujmout vašeho malého zvědavce. Každá stránka fotoknížky jistě zaujme svou barevností a pestrostí vzorů. Bez vložených obrázků a fotografií je báječná do vody. S obrázky je pak také spousta zábavy, a když omrzí, dají se vyměnit za jiné. Zvířátka, dopravní prostředky, barvy… je přece tolik možností. Hlídá vaše děťátko kamarádka nebo babička a vy se bojíte, že malému budete chybět? Vložte do albíčka své a tatínkovy fotografie. Miminko vás tak bude mít stále u sebe. Naše Adélka měla zábavu na celý den, při hře ve vodě (kapsy na obrázky se dají snadno vytřít papírovou utěrkou), při cestě v autosedačce i při hrách na koberci či v postýlce. Fotoknížka udělala naší malé velkou radost a věřím, že jí vydrží i jako větší holčičce.

A teď hardcore z pohledu až příliš praktické matky čili mě.

Knížka výše byla marketingově zabarvená, nicméně opravdu Adélce udělala radost. Adél je ale tak šikovná, že fotky po chvíli z knížky vytahala a začala se jimi živit :-). Stálým muchláním celé knížky fotografie také dost trpí. Do vany je knížka taky fajn, ale pokud by ji člověk nechal jen tak oschnout, tak asi zplesniví, protože se přihrádky a knížka vodou slepí a musíš to pak vytírat utěrkou. No a nakonec všeho,okraje knížky jsou dost ostré. Při cucání pak stačí, aby dítě trhlo rukou a rozřízne si pusu. Nápad na fotoknížku je dobrý, ale myslím, že pro větší děti, které by pak i bavilo syslit si vlastní fotografie. Adélka je s tím spokojená, já mám trochu starost o její úsměv (aby nebyl proříznutý od ucha k uchu).

Jinak jsme připraveny testovat dál ,a pokud dojde k tisku, pak myslím, že v té reklamní rovině.

Anička + Adélka.


Martina 31, syn Dominik 3 měsíce, Opava

Klepněte pro větší obrázek

Tato knížečka je krásně barevná a originální. Je opravdu lehká. Vhodná pro miminka. Díky místům pro vlastní fotografie lze děťátku vytvořit knížku na míru a obměňovat podle potřeby. To mě dost zaujalo. S rostoucím věkem můžeme měnit obrázky a tím se naše ratolesti budou neustále učit novým věcem.

Kniha je z měkkého materiálu, ublížení tedy opravdu nehrozí. Může také sloužit jako žužlátko. Fólie vypadá pevně, při manipulaci se netrhá. Barvy nepouští. Z knížky trochu cítím plast, ale to je určitě jen novotou a snad  brzy vyčuchne. Udělala mi radost. Tento výrobek mi přijde jako krásný dárek, určitě koupíme miminkům, až půjdeme na návštěvu.


Gabča 35, maminka Marečka 5 měsíců, Skalná

Klepněte pro větší obrázek

Mareček je z knížky úplně nadšený. Právě mu rostou zoubky a dělá mu dobře, když může žužlat dobře tvarované držátko knížky, které je ze speciálního materiálu s vroubkovaným povrchem, takže ho to hezky uklidňuje. Také ho moc baví, když si prohlížíme fotky celé rodiny a říkáme si „to je bába, máma,“ ….a vždy má pusinku rozesmátou od ucha k uchu. Je moc fajn, že je knížka omyvatelná.

Výborné je také to, že časem lze fotky různě obměňovat spolu s tím, jak Mareček poroste a může mu pomoci s prvními slůvky. Určitě bude vyprávět o starší sestřičce. Také si myslím, že je opravdu krásně barevně řešená. Pěkné kontrastní a svítivě výrazné barvy, různé tvary, proužky či zvířátka. I bez fotografií malého ihned zaujala. Krásně rozvíjí první motoriku dítěte. Je to zkrátka jedna z našich nejoblíbenějších hraček.

Témata: Testujeme s dětmi, Čtenářské testy, Maminka Eva, Spousta zábavy, Knížečka, Druhá dcera, Mareček, Foto, Opava
Mohlo by vás zajímat
Tohle ještě Maminka roku nezažila! Podívejte se, co se dělo po slavnostním vyhlášení vítězek.
Formánková Simona
Maminka roku 2021