Maminka.czČtenářské testy

Zvířecí farma Lego Duplo

11.  5.  2015
Stav, tvor a poznávej se stavebnicemi LEGO DUPLO, které nabízejí kreativní a zábavnou hru pro vaše nejmenší. Děti totiž milují skládání, otevírání a zavírání, mačkání a tahání a rády se dělí o radost ze svých oblíbených hraček. Stavebnice Velká farma je doporučena pro děti od 2 do 5 let.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Ondřej (35) otec Alžběty (3,5), grafik, Lysá nad Labem

Klepněte pro větší obrázek

Ve chvili, kdy jsem přinesl obrovskou krabici se stavebnicí domů se na mně dcerka okamžitě vrhla s tim, že si nutně potřebuje podívat dovnitř na koníčky a kočičky a vubec všechna ta zviřata. Po vybaleni se pustila do stavby traktoru, což mě potěšilo, že prý aby jim mohla vozit seno do krmitka. Potom jsme společnými silami zbudovali celou rozsáhlou farmu a dál mě již k hraní nepotřbovala a spokojene si vedla svuj farmářský život.

Stavedbice je z dostatečne velkých kusů, tudiž i velmi nenasytné dítě by mělo problém cokoli spolkout či vdecnout. Všechyny díly zpracovány precizně, jak už se dá od Dupla očekávat.

Stavebnici můžu jen doporučit každému dítěti. Rozvíjí fantazii, manuální zručnost, přesnost a zabaví i samotné dítě bez asistence rodičů.


Maminka Simona 39, Ondrášek 4rok, Tomáš 12, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Jakékoliv Lego Duplo je snad ta nejlepší hračka, kterou můj syn zná. Seznámil se s legem, které zdědil po svém starším bratrovi již jako ani ne dvouletý a pořád ho „drží“. Má rád vláčky, zvířátka, piráty, auta a na konkrétně této sadě se mu nejvíce líbilo nákladní auto a pak malá zvířátka.

Já oceňuji, že je to téma, které se musí líbit holčičkám a chlapečkům, každý rád staví domeček a doplnit pak farmu o plot, zvířátka a kostičky s obrázky je super. A těch možností!! S legem si opravdu hraje alespoň chvíli každý den a pokaždé „stavba“ vypadá jinak. Já jako matka si na této opravdu geniální hračce krom toho, že je edukativní a nutí děti přemýšlet cením také trvanlivost a nezničitelnosti, čím se opravdu liší od hraček ostatních. Vždy když někam jedeme Ondrášek si sám vezme tašku a naplní ji kostičkami, aby si u babičky či na chatě měl s čím hrát, na Lego opravdu nikdy nezapomene.


Petra 28, syn Sebastián 4roky, Brno

Klepněte pro větší obrázek

Lego duplo máme rádi už od malička, už od roka stavíme komíny apod. S novou velkou farmou jsme se teda při prvním sestavováním přímo vyřádili. Náš syn nám podával přesně kousky které jsme podle perfektního návodu dávaly dohromady jednotlivé komponenty, abychom dosáhli výsledku, který jsme viděli na obalu. Nebylo to tak těžké.

Sada obsahuje parádní stodolu na skladování potravin, kde je dokonce funkční kladka - malej tomu teda říká jeřáb - což mělo největší úspěch, může sám nabrat kostičku nebo zvířátko a vytáhnout ho nahoru, velmi jednoduše jen pootáčením kolečka na které se lano navíjí. Dále jsme sestavili krásný domeček pro farmáře, který si může i vklidu posvačit u stolečku se židličkami a nakonec krásnou stáj pro koně a ostatní zvířátka - kravičku s telátkem, kočičku, koníka a kuřátko je tam pohyblivé krmítko, do kterého přivážíme traktorem různé dobroty pro zvířátka. Prostě super od chvíle kdy jsme to sestavili to prostě u nás frčí. Číslo jedna je tedy jeřáb a hlavně traktor s přední lopatou, my tomu ríkáme bagr. Je to velká zábava.

Vše lze různě kombinovat, což je obecná výhoda lega, takže kdybych měla doporučit, určitě skvělý dárek na Vánoce


Markéta 26, maminka Adélky (2,5), Ústí nad Labem

Klepněte pro větší obrázek

Popravdě musím říct, že by mě nenapadlo koupit takhle velké lego pro 2,5  letou dceru, která nevydrží u žádné hračky déle než 5 min. Ale tahle farma, ta ji dostala absolutně se vším všudy. Možná právě proto, že v jedné „krabici“ našla naše Adélka úplně všechno.

Od domečků a stáje, přes panáčky a několik zvířátek až po bezva mini bagr, se kterým jezdí od rána do večera. Sada je určena pro děti od 2 let a opravdu to sedí. Kostky zapadají parádně do sebe, že i takhle malé dítě si bez problémů poradí. Při stavění se učíme poznávat základní barvy. A protože je kostek dostatek, stavíme každý den nový dům, stáj či přístřešek. Prostě bezvadná kreativní hračka nejen pro malé děti. Spokojená je Adélka a maminka ještě víc :v). Tak snad nám to dlouuuuho vydrží.


Eva 32 , Adámek 2roky, Kleneč - Kozina

Klepněte pro větší obrázek

Jakmile se v časopise Maminka, který je u nás velmi oblíbený, objevila možnost přihlásit se do nového Testovacího klubu, neváhala jsem. Tato nabídka mne velmi zaujala. A po nedlouhé době mne pošta překvapila dodáním velikého balíku z Testovacího klubu časopisu Maminka. Jaké bylo překvapení, když se synem Kubíkem po rozbalení krabice objevili LEGO duplo! A navíc v tomto týdnu syn slavil své druhé narozeniny :-), takže to byl dáreček navíc!

Trošku jsem se obávala, zda už si bude umět se stavebnicí hrát, jelikož syn ještě podobné stavebnice nemá, ale mé obavy byly naprosto zbytečné. Na krabici je uveden údaj  2-5 let. Kubíčka zaujala už jen barevná krabice plná krásných obrázků se zvířátky. První den nebyl čas věnovat se stavění lega a tak mi alespoň popisoval, co vše vidí na obrázcích a moc se mu líbila hlavně zvířátka. Na testování jsme totiž obdrželi LEGO duplo s farmou. Druhý den jsme se společně vrhli na rozbalování a stavění. Balení obsahuje několik pytlíčků s různými druhy kostiček a pak ještě zvlášť zabalená zvířátka. Uvnitř je i návod, který jsem uvítala, abych napoprvé věděla, jak se která budova sestavuje :-)

Kubíkovi se skládání kostiček moc líbilo a bavilo ho to. Já jsem mu jen ukazovala, kam kterou kostičku má dát a napodruhé, když jsme odpoledne LEGO ukazovali tatínkovi, Kubíkovi šlo už stavění mnohem lépe. LEGO duplo má i velký ohlas u synových kamarádů, kteří ho už většinou znají. Od té doby, co jsme otevřeli krabici s LEGEM, si s ním Kubíček hraje každý den. Nebaví ho to sice dlouho samotného, ale věřím, že se to zlepší, až se s ním naučí hrát a skládat ho i sám.  Nejvíce se mu líbí traktor a zvířátka, vše obsažené v balení. Má rád sestavit stodolu, tzv. garáž na traktor a jezdit s ním a dávat ho tzv. spát :-)

Myslím, že LEGO se trvale usídlí v naší domácnosti a po této dobré zkušenosti si myslím, že nezůstane jen u této farmy, ale brzy přibude i další balení :) Rozhodně doporučuji!


Simona Bartáková 34, Anička 3,5 roku; Tomáš 9 let, Plzeň

Klepněte pro větší obrázek

Není nad dětskou radost, když vidíte nadšení při rozbalování Lega. Moje děti Lego milují. Když dostala dcera (3,5 roku) Lego Duplo – Farma, nemohla jsem ji ani dostat večer do postele. Skládání kostek i oddělování od sebe jde lehce, zvládne to i menší dítě. Jediné s čím měla problém, bylo správné sestavení složitějších věcí podle plánku, s tím jí ale pomohl syn (9 let).

Víc už mu ale nedovolila na Duplo sáhnout. U Dupla mne potěšil velmi kvalitní materiál, ze kterého jsou kostky a figurky vyrobené, vydrží dokonce i hrubší zacházení. Jediné čeho se bojím jsou okenice a vrátka, ale to ukáže až čas. U farmy oceňuji hezké a autentické zpracování figurek. Jsem ráda, že kohoutek je bílý a kravička není fialová J. Farma se dá postavit na několik způsobů, což zlepšuje dětem kreativitu a fantazii. A celkově dětem ukazuje, co všechno najdou na takové venkovské farmě.

S dcerou už jsme psaly Ježíškovi, že by si přála rozšířit farmu o další zvířátka a baráčky. Za jediné mínus této sestavy považuji papírovou krabici, ne každý má tolik prostoru v pokoji, že může nechat celou dobu farmu složenou a dále jen přistavovat. Papírová krabice se po čase roztrhá, takže stejně budeme nuceni koupit nějakou plastovou krabici.

Přesto všechno však Lego Duplo vede mezi hračkami na plné čáře.


Antonín 39let. Monika 6let, David 1rok, Praha

Klepněte pro větší obrázek

Lego byla má nejoblíbenější hračka v dětství a schoval jsem i spoustu krabic pro své budoucí děti. Ty nyní mám a Lego jim dále kupuji. Malé je 6 let a už si říká o Lego Friends, ale malému je rok a začíná si hrát s Duplem po malé. Zatím jsem mu žádné nové nekoupil. Až nyní dostal zvířecí farmu od Vás.

Z Dupla měly velkou radost obě děti. Vůbec bych nečekal, že si malá hned sedne k bráchovi a celou farmu mu složí. Moc často si s ním nehraje. Byla v transu jak na Vánoce. Takže si s ním budou hrát obě děti. S klasickým legem si hraje dcera zavřená v pokojíčku kvůli malým kostičkám, aby je syn nespolkl, ale s Duplem si mohou hrát spolu v obývacím pokoji, tudíž jsem za něj moc rád i já, protože mě baví sledovat jak si i přes větší věkový rozdíl hrají spolu.


Klára, 34 let, Luiza 5let, Lotynka 1rok,Ema 7let, Třebichovice

Klepněte pro větší obrázek

Dostali jsme na testování snad nejoblíbenější stavebnici Lego – duplo. Sadu, která obsahuje farmu.

Krabice je už pro děti velkým lákadlem, hned vidí, co vše se dá sestavit a také se hned pouští do rozbalování jak krabice, tak jednotlivých pytlíčků. Co je na obrázku, to opravu najdete uvnitř. Není to jen líbivý obal, ale i obsah krabice je totožný.

Po rozbalení ihned sestavujeme. Nikdy se nám u stavebnic Lego nestalo, že by dílek chyběl. Líbí se nám, že tato stavebnice má velmi jednoduchý návod, podle kterého zvládnou děti stavit již ve 4 letech. Naše děti si pomáhají. Nejmenší pomáhá bourat, prostřední staví a nejstarší zkouší zlepšováky. :-) A když se nějaký dílek zatoulá? U dupla je výhoda, že jsou kostičky velké a nedají se jen tak vyluxovat. Dílek se vždy někde najde pod postelí, židlí, … :-)

Kvalitní zpracování jednotlivých dílků a lehké sestavování je vždy zárukou. Kostičky se i po několikaletém hraní neopotřebují.  Lehké, tvořivé, barevné – a hlavně omyvatelné!

Tato sada – farma je veselá, zvířátka si hned děti oblíbily, nejvíce je zaujmuly otvírací dveře a okna, naviják, který ihned po rozbalení zkoumaly a chtěly vyzkoušet. Nejmenší dceři postačilo pár kostiček v bagru a hned s ním vyrazila po pokoji.
Největší výhodou je, že stavebnice je výzvou pro tvořivé děti, pokaždé si sestaví

něco jiného. Nemusí se držet návodu a vždy můžou zkoušet svou fantazii. U nás je Lego velmi oblíbenou hračkou, se kterou se děti zabaví na dlouhé hodiny. Protože máme doma tři dcerky, nejoblíbenější jsou asi zvířátka. Chlapcům se tato sada bude určitě také líbit. Najednou se z nich stanou velcí farmáři nebo chcete-li statkáři, i když bydlí v paneláku nebo činžáku.  Krásný dárek pod stromeček, který se může rozšířit o další sety Lega duplo. A že na krabici je věk 2-5 let? S duplem si u nás děti hrají od nejmenší až po tu nejstarší osmiletou a baví je stále. :-)

Témata: Čtenářské testy, Testujeme s dětmi, zvíře, farma, Kostička, Zlepšovák, Luiz, Židlička, Přístřešek, Kuřátko, Kvalitní zpracování, Maminka Simona, Nejoblíbenější hračka, Lysá nad Labem, Jednoduchý návod
Mohlo by vás zajímat