Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

5,5 měsíční dítě se nepřetáčí na bříško a nechce dlouho např. 10 min pást koníky

kitlinka 22. 7. 2013 9:19
Dobrý den maminky. mám dceru narozenou 8.2. o měsíc dříve. Od 4 měsíce jsme chodili na rehablitaci (nechtěla ležet na bříšku a páat)to se již nyní zlepšilo a pase, ale jen když má naladu. Začla přetáčet na oba boky. Naší dr. se to ale pořád zdá málo, a tak nám napsala další rehablitace. Cvičíme tam Vojtovu metodu, a mě to trhý srdce a doma to s ní cvičit tak dobře nezvládám..někdy se nám cvik nepodaří vůbec,ale co je hlavní, nezvládám to psychicky:(.Jen na bříšku je pozadu na zádech už si měsíc cucáme palec a to jak dr. tak rehablitační říkaly, že je to dovednost na 7. měsíc, takže si myslím, že je šikovná, jen je chyba v mé motivaci.Chci se zeptat, zda mám cvičit poctivě, protože je malá važně opožděná, jak tvrdí i rehabka i doktorka, nebo je to normální, že je prostě pomalejší a chce to jen čas??Když ji srovnám totiž s kamarádkama, co mají stejně staré děti, tak jsme pozadu:(. Jsem z toho smutná, protože u cvičení moc plačeme, obě:(.Děkuji za jakékoliv názory a rady.
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
Dupi Dup 7. 11. 2013 21:16
Já zastávám názor, že cvičením se nic zkazit nemůže. A tak jsem se snažila Vojtovku se synem cvičit poctivě. Přiznávám, že někdy to nebylo 4x denně, ale jen 2x. Některý den jsem se k tomu nedostala vůbec. Ale pocity, že dítě trápím, že je mu to nepříjemný apod. jsem zahnala rychle, protože jsem si říkala, že je to pro jeho dobro. Každou vývojovou etapu si dítě osvojí v jiném věku, ale dle rehabilitační doktorky by si mělo projít všemi a nemělo by je přeskakovat.
Takže za sebe říkám - zatnout zuby, zatlačit slzy, sebrat odvahu a cvičit. Neupínat se k tomu, že v něčem je napřed a omlouvat ho tak. Ale naopak soustředit se na to, co mu nejde a pomoci mu to překonat a zvládnout.
Odpovědět To se mi líbí0
lucinka2011 26. 7. 2013 18:55
Ahoj, každé dítě je jiné a jinak rychle se vyvíjí a nejhorší je to srovnávání s ostatními dětmi. To by se vůbec nemělo dělat, protože to jenom tu maminku trápí, když její dítě nedělá to co ostatní. Vím z vlastní zkušenosti. Mám dceru teď má 21 měsíců a na bříško se začala otáček až v 7. měsíci, na bříšku nikdy nechtěla být nebo jenom chvilku, taky jsme chodily na rehabilitaci a cvičily Vojtovku, no nebo spíš moc necvičily, protože malá u toho taky hodně plakala a já jsem to stejně neuměla cvičit pořádně. Nakonec všechno začala dělat sama i bez cvičení, jenom jí to dýl trvalo, protože byla taková línější. Sedět začala až v 11. měsíci a chodit v 19. měsících. To už se taky všichni kolem ptali, proč ještě nechodí. Ale já jsem věděla, že je v pořádku, chodila totiž za ruku a kolem nábytku, jenom se prostě bála pustit. Takže nejlepší je nestresovat se z okolí, dítě se postupně všechno naučí, nemá cenu ho nijak nutit, to nikam nevede.
Odpovědět To se mi líbí0
BohunkaM 22. 7. 2013 10:24
Jestli je to nebo není normální to ti řekne jen neurolog. Že si cucá palec nic neznamená, ani to že je napřed. Syn se zase třeba jen plazil, pak moc nelezl po čtyřech a začal chodit. Prostě každé dítě to má jinak. A palec si snad nikdy necucal, fakt je že si tam strkal celé ruce :).

Jinak Vojtovku jsme taky dostaly, protože otáčel hlavu víc na jednu stranu. Stálo to pěkně za prd, sice mi to tam slečna ukázala, ale já jsem to myslím nikdy nezacvičila doma správně. Celou dobu malej plakal. Klidně se k tomu přiznám vyprdla jsem se na to. Malej je v pořádku, naopak mě vždy chválili jak se to lepší. To není návod, že se na to máš vykašlat jen konstatuji jak jsem to udělala já. Dodnes si spíš myslím, že trošku dr. honila bodíky, protože tenkrát mi řekla ono se to srovná, ale pro jistotu ať se na to podívá tady dr.... chodily jsme tam půl roku, měla jsem to daleko a bylo to hrozné - chtěl spát, buzení, pak řev..vyčerpávající. Ještě dopoledne takže hodinové čekání na nízkopodlažní bus protože nikde nikdo kdo by pomohl do vysokého. Fakt maso.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu