Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

atopický ekzém :(

zdravim, synovi se objevil atopický ekzém, dost si to čkrábe a nic nám dluhodobě nepomáhá. Máte někdo nějakou radu co s tím?
Celkem 36 odpovědí Zobrazit jako strom
to konopí zkuste, mě to také pomohlo :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Jana Koukala jsem se na to a i cena je velmi dobra, tak Já objednám a vyzkouším. :)
Odpovědět To se mi líbí0
Dobry den,nám na atopický ekzém pomáhá plasmagel Mohu doporučit, koupila jsem na internetu. Obsahuje krevní protein a ten funguje jako ochranný film a i regeneruje pokožku.
Odpovědět To se mi líbí0
@venvenda Nám teda víc u syna pomohl heřmánková koupelový olej než ovesná koupel.
Odpovědět To se mi líbí0
@Helena Dcerce, jsou jí necelé 2 roky, jsme začali dávat Biopron Baby Bifi, jsou to kapsle s probiotiky např. po antibiotikách, dají se vysypat a rozpustit v pití. Mažu ji krémem La Roche-Posay Lipikar Baume AP+. Atopický ekzém, který měla před tím často dost hrozný, se daří držet na uzdě, osype se občas po dietní chybě, ale nedá se to srovnat se stavem před třeba půl rokem, to bylo hrozné. Na radu alergoložky dávám 2x denně preventivně Fenistil 7 kapek, pro případ nouze, nebo když vím, že přijde do styku s alergenem, dávám 1/3-1/2 Dithiadenu. Kombinací toho všeho se teď bezvadně drží.
Odpovědět To se mi líbí0
@Jitka Samozřejmě je důležitá strava a životní styl, ale jaké krémy a probiotika používat aby zabrali?
Odpovědět To se mi líbí0
@Rousien Souhlasím, taky společně s krémy používám i probiotika.
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, je dobré vyzkoušet společně s krémy i doplněk stravy. Je samozřejmě nutné pečovat o pokožku zvenku, ale je i důležité řešit stav pokožky výživou i zevnitř.
Odpovědět To se mi líbí0
A nemůže to být stravou? Po vyzkoušení různých mastiček, které i zabraly jsme se s paní doktorkou zaměřily na stravu a zjistila jsem, že se ekzém objevil vždy po jogurtech určité značky. Po vyjmutí z jídelníčku ekzémy nebyly tak strašné. U kamarádky jsem ochutnala kozí a ovčí jogurt a překvapilo mě jak byly dobré. Zkusila jsem to malému a chutnaly i jemu. Po nějaké době se i ekzém začal pomalu "vytrácet" . Máte taky některá zkušenost s kozím jogurtem?
Odpovědět To se mi líbí0
Neškrábat a potírat urinou. Nejlépe ráno a večer. Výsledky uvidíte po několika dnech. Je to to jediné, co mi zcela spolehlivě zabralo na atopický ekzém. Ze začátku můžou ranky štípat a pálit. Potírejte jemně a pokuste se překonat počáteční diskomfort. Utratila jsem mnoho za nesmyslné masti a krémy než jsem objevila tuto jednoduchou léčbu. Zkuste, nemůže to nějak ublížit ani dítěti. Pokud pomůže, šiřte tuto techniku dál. Mám zpětnou vazbu od lidí, kteří mi potvrdili uzdravení. Po mnoha bezvýsledných pokusech s léky, krémy a podobně jim tato jednoduchá věc překvapivě zafungovala!
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, Atopický ekzém je chronický svědivý kožní zánět alergického i nealergického původu. Projevuje se zarudnutím a zduřením kůže, následně výskytem pupínku a mokváním, přičemž hrozí také možnost infekce. Později dochází zhrubnutí pokožky a jejímu vysyvhání.Vyvolávací faktory : alergen-prach,peří,sliny,stres a hormonální změny (klimakterium,porod). Zánět může být jak akutní tak chronický. Důležité je upravit stravu, vyloučit smažená jídla, dráždivé látky typu hořčice,tatarka, nutričně nevyvážená jídla typu fastfood a přeslazené nápoje.Podpora terapie : Aloe Vera drink gel- zbavení vyvolávacích faktorů vnitřně a očistě těla celkově. Při rozsáhlém a silném ekzému je možné přidat Colostrum. Na postižená místa v případě suché a hrubé pokožky aplikovat Aloe Vera Krém s Propolisem. V případě kojenců Aloe Vera Baby krém na obličej a tělo. S pozdravem Čársky
Odpovědět To se mi líbí0
neškrábat :) a co nejvíc promaštovat, používáme olejíček do koupele od protopanu plus tu jejich mast a máme klid. Mrkni se na jejich webovky, mají několik produktů.
Odpovědět To se mi líbí0
Atopický exém = infkční zánět kůže.Proč se kůže zanítí? Protože si ji škrabeme a vneseme do ní infekt.Proč si ji škrabeme? Protože svědí.Proč svědí? Protože je "přesušená" a má jakoby změněnou strukturu.Proč je přesušená a má změněnou strukturu? Protože špatně fungují LEDVINY a nezvládnou vyčistit škodliviny, soli, které dostaneme potravou do organismu, škodliviny přejdou do tělních tekutin, potu, a z organismu se vyloučí pocením, tj. kůží. Vyloučené soli a škodliviny kůži poškodí.Proč se exém "vyrazí" když jsme ve stresu? Protože se zpotíme.Proč špatně fungují ledviny? Jednak proto, že jsou "málo trénované" tj. přemírou čistoty a hygieny poskytnuté dítěti (a rodičům a prarodičům dítěte) si ledviny "odvykly čistit" (proto v děti chované ve špíně exémem netrpí). Za druhé proto, že ledviny přetěžujeme přísunem solí v potravě a barviv a konzervačních činidel a dochucovadel a jontových nápojů a kouřením atd.Léky proti alergii způsobí, že kůže nesvědí, znecitliví kůži, takže si ji neškrabeme a kůže se nezanítí.Kůži nemusíte nutně rozškrabat nehty, mohou ji rozškrábat tenoučké vlásky umělohmotných tkanin, takže je lepší oblékat se do měkkých materiálů.Mastičky na kůži pomáhají revitalizaci kůže.Chcete-li však nemít exém, kontrolujte to, co jíte. Totálně vysaďte barviva (i některé čokolády jsou barvené nahnědo i některá rajčata jsou barvená načerveno). Podívejte se na video čím krmí slepice v klecovém chovu a pak zvažte kolik z té chemie přejde do vajec a kolik do masa. Vypěstujte si vlastní zeleninu a ovoce kupte od známého z venkova. Zdá se vám to moc práce a zdá se vám, že v současné době je chemie ve všem? Máte pravdu....proto také tolik lidí trpí exémem.
Odpovědět To se mi líbí3
hodně matek si plete atopický ekzem a opruzeninami. Čím se natírate?
Odpovědět To se mi líbí0
My s tím taky bojujeme. Snažíme se pořád promazávat, ať není kůže suchá a dost nám pomohla Linola - olej do koupele. Když není zbytí, mažeme pár dnů kortikoidy na zahojení, a pak zase znovu promazáváme...
Odpovědět To se mi líbí0
Mně pro obě holky s ekzémem pomohly ovesné koupele, hezky suchá místa zvláční a zklidní.
Odpovědět To se mi líbí1
@venvenda Klasicke drcene vločky.No prodavaji to v lekarne ale ja si je ted umelu doma a je to to same.Ditko se uz nijak z toho neoplachuje.Ale ja ted koupila super mast v DR.Max jako ze fakt nam vyskocil atop po 3 letech kdy byl klid,vylezlo to po laznich paradoxne.Krem je od URIAGE Uriage Bariéderm regenerační krém s obsahem mědi a zinku 40 ml pomohl po tydnu mazani .
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, mám doma, mažu s ním dceru. Máme mlíko i krém. Doporučila nám ho paní v lékárně.
Odpovědět To se mi líbí1
@januulina Co to je za ovesnou koupel? To se přímo sype do vody?
Odpovědět To se mi líbí0
Dceři, která trpí taky atopickým ekzémem ulehčuji od svědění ovesnou koupelí.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Lev Najeli jste na vlnu dobré nálady. Jste chápaví a už se nerozčilujte kvůli každé maličkosti. Jakmile o…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alexandr, Alexander, Laila

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné