Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Březen 2011

Ahoj, tak jsem tu našla únor a pak až duben 2011. Najde se nějaká těhu, kerá čeká mimčo v březnu. Já začínám dnes 10tt a celý den je mi nějak divně. Bude to moje první mimčo, tak jsem jak Alenka v říši divů.
Celkem 188 odpovědí Zobrazit jako strom
@pavlikovavendaAhojky, tak s tim záchodem ti závidim, že chodíš až teď jelikož tohle já jsem si odskákala po celou dobu těhotenství, mam pocit, že lítám na záchod od tý doby co se mi na testu ukázaly dvě čárky až se mi přítel zato směje, když někam jedeme. A ty sny, to znám taky naposledy se mi zdálo o velrybě, tak mi moje mamka oznámila, že si tak nejspíš už přídu, tak proto což je teda pravda, že když jsem ve 30týdnu tak mam nahoře 15kilo a to jsem začínala na 55kilech.
Odpovědět To se mi líbí0
@danca69Ahojky, tak to mě zítra začíná 30týden a abych řekla pravdu, tak to zvíře co ve mě je, tak už se nemůžu opravdu dočkat, až bude venku, jelikož takový fotbalový utkání co se mi v břiše dějou jsem opravdu nečeka, kolikrát mě v noci až vzbudí a někdy mívám pocit, že chce ven, tak se mi chce protlačit bříškem . Ale zase na druhou stranu jen ať tam ještě nějakou tu chvilku vydrží aby byl naprosto v pořádku.A přesně jak řikáš, pak může být ještě hůř Zatim se měj krásně
Odpovědět To se mi líbí0
My končíme 31. týden a za týden jdeme na poslední UTZ ohledně vad, tak snad bude vše v pořádku . Jsem zvědavá, co p. dr. na toho našeho kulíška řekne. Je strašně živý, někdy mám pocit, že ani nespinká a celý den se vrtí, protahuje a dloubá pod žebra,... až si občas říkám, už aby byl venku... :-[ - na druhou stranu pak může být ještě hůř... . A co dělají vaši miláčci? Pohlaďtě bříška a mějte se krásně.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, tak už mám taky 32. týden, nějak se nic nezměnilo, chodím víc na záchod.Zdají se mi čím dál větší blbosti, nejčastěji že máme holčičku, ale čekám kluka!Divná věc
Odpovědět To se mi líbí0
@pavlikovavendano nemuseji byt pozdeji podle clanku jsem cetla ze muzem citit nedolestive a jeste neco male kontrakce ...poslicky ty uz jsou normalni...no me pomaha kdz chodim..
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj, jak myslíš poslíčky? Ty přece bývají mnohem později, ne? Nebo Ti tvrdne bříško a máš takový pocit jakože se prcek natáhne a tlačí Tě od močáku až po žebra, mě pomáhá, kydž si začnu prstama klepat po břiše a ono to napětí za chviličku povolí.Jinak to snad prý nějak nevadí, pokud se neotvíráš.Z ultrazv. mám taky vždy radost a těším se od kontroly do kontroly, že buď prcka uvidím nebo mi doktor aspoň řekne, že je vše OK.Ale teď už by nám měli pomalu dělat ten zátěžový test dělohy, ne????Protože mě si MUDr objednal ne po 4, ale po 3 týdnech!
Odpovědět To se mi líbí0
AHOJ maminky no mi jsme podle pohybu ve 32 tydnu a podle ultrazvuku we 30.vcera jsme byli na normalnim ultrzvuku a malej uz skoro nebyl videt jak je velkej a uz amme vse vyvinute takze uz muzeme klidne rodit.takze sem si velice ulevila kdyz jsem videla plice zaludek a jak funguje pupecni snura atd.a uz mate nejaka poslicky?me uz pomalu zacinaji kazdy den ve stejnou hodinu tak na 15minut je to zatim malo ale uz jo..pohladte maminky briska --hpdne stesti vsem
Odpovědět To se mi líbí0
No neprospívá , já obě předchozí těhu byla na nemoc.byla doma v klidu a půl dne prospala.Všichni mi říkali, že budu mít úžasně klidné děti, ale bylo to naopak 14 dnů po narození se rozjeli oba!Kojení, prdíky, hlavně starší dcera.Syna jsem kojila do 11,5 měsíců co 2 hodiny i v noci, prostě se tak naučil, vypil kolik chtěl, přibíral akorát, nemusela jsem přikrmovat, ale pak už jsem měla pocit, že nemá ani žízeň, ani hlad, jen se mi cpal pod triko a chtěl být u mě a jen tak si to žužlat, tak jsem ho odstavila.Začal papat normálně, jen se mi do teďka hrabe ve vlasech.Vždycky u toho usnul, teď když je mu 6 a já nejsem poblíž aby se pomazlil, tak přehrabuje psa!No furt lepší, než aby si kousal nehty.PA
Odpovědět To se mi líbí0
@pavlikovavendaTak to chápu...kdyby ten doktor řekl té paní, že svým stresem miminku ubližuje, tak to pro ní bude mnohem horší a bude se stresovat ještě víc. O antidepresivech nemluvě - to je jesný průšvih. Doktor nejsem, ale selský rozum mi říká, že stres miminku rozhodně neprospívá.
Odpovědět To se mi líbí0
No já si taky myslela, že stres není pro mimčo dobrý.Vždycky všichni říkali, nezozčiluj se , dítě bude" nervák" atd., ale v Sama doma byl nedávno nějaký psycholog a mluvil tam o tom, jak zvládáme těhotenství a nějaká paní mu tam psala, že jim v rodině někdo zemřel a je neustále ve stresu, co to udělá s malým. A ten doktor říkal, že to prý až takový vliv nemá, pokud nebere prášky na nervy!!!!!!!!!!!!!!Tak proto jsem to psala, víš?Taky jsem napřed hleděla jako blázen, ale když to říká doktor........................
Odpovědět To se mi líbí0
@jelucijeAhoj...kocarek jeste nemame, ale porad po nejakem koukam. Zamilovala jsem si bugaboo kocarky <3 ,,,treba tenhle : http://www.babypark.cz/kocarek-bugaboo-cameleon-... maj spousty barevnych variaci,,,, bohuzel manzel moje nadseni -vzhledem k te cene- moc nezdili. Pak jsem uvazovala o tomhle http://www.kocarky-autosedacky-hracky.cz/kocarky/skryte/kocarek-ab... ten je cenove dostupnejsi, ale holky me zrazuji od trikolek..ze pry maji spatne jizdni vlastnosti......ale nejspis to dopadne tak..ze budu mit kocarek po me kamaradce a ta ma tohle : http://www.caryfuk.cz/kocarky-detske/skryte-koc... coz sice neni uplne muj kocarek snu...ale spokojila bych se s nim. Uvidime, jak to dopadne..co ty? Jaky typ mas vybrany???
Odpovědět To se mi líbí0
@pavlikovavendaTak ty myslis, ze stres matky na miminko nema zadny vliv? Vsude preci pisou, jak je dulezity se nerozcilovat, udrzovat si dobrou naladu, neprepinat se...Nikde jsem neslysela, ze to na prcka "ani moc nepusobi".
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj maminy, já jsem přibírala vždycky-1, 13kg po2, 17kg a teď jsem 31 týden a mám 16,5 kg nahoru, vycházím pořád asi stejně z 59-60kg.Je pravda,že nevím, co je zvracení a tak, mohla bych být těhotná, jako ty náhr. matky, ale už jsem slyšela o tom, jak holky nepřibraly skoro nic a mimčo bylo zdravé a v pořádku!Asi záleží jaké jsou rod. dispozice, co jíme, jak se hýbeme a tak. Rozhodně ne nervy, na prcka to možná ani moc nepůsobí((((((((((aspo´ˇn co jsem četla)))))))))))ale nemá cenu si to znepříjemnit.Ono je toho i tak dost-nálady-přemýšlení co koupit, ať nic nechybí-kde jsou levnější plínky-jestli jsme zdraví a rostem- jaký asi bude porod-vyspím se v noci?-kolikrát za noc půjdu na wecko?-testy na cukrovku atd.Držím všem palečky a kdo rodí v Nov. Jičíně kolem 11,3,, tak se potkáme tam.Jo a já mám třeba strach, že bude bobek o něco větší než obvykle- teď má 1660g!a na 3D UTZ super fotka, jen je trošku víc buclatý, než ostatní(dcera 3,40kg, syn 3,60kg a teď ???????????)řeším problém jak ho dostat ven-každá máme něco! Tak PA
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, jsme ve 29tt a máme se krásně. Na začatku těhotenství jsem měla 58kg a zhubla jsem díky příšerným nevolnostem na 49kg. Nyní mám 66kg takže od počáteční hmotnosti je to celkem přijatelné <3 .
Na posledním ultrazvuku mi doktor řekl že naše holčička má 1kg. Byli jsme s manželem na 3D ultrazvuku, ale naše malá princezna spinkala a to tím způsobem , že měla nožičky před obličejem takže na ní nebylo pořádně vidět.HIHIHI. Zato nám bravurně ukázala že už je pořádná ženská <3 <3 <3

Doktor mě požádal abych se šla projít po ordinaci, pak už byla vzbuzená <3 . Máme krásné fotečky.
Je to opravdu zážitek. Moc si to s manželem užíváme, jsem doma od 2měsíce a tak už máme skoro vše připravené nebo alespon vybrané.

Holky , co kočárek? Budete některá mít casual play?
Díky moc za odpověd, mějte se moc krásně a at vam rostou pupíčky
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenickaa89A to si to zvraceni mela jako z tehotenskych nevolnosti, ju?? Nebo si byla nemocna?? Jestli Ti ale doktor rekl, ze neni duvod se obavat..tak je asi vsechno v poradku...Kazdopadne
tim, ze se budes nervovat nicemu nepridas...
Pokud si nejsi jista..ze je vse, jak ma byt, tak at se na Tebe mrkne jeste nejakej jinej doktor,,,abys to mela potvrzene....ale verim, ze pokud se citis dobre..tak je vse v ok...
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenickaa89Ahoj,neboj já měla v 29tt výchozí váhu,zvracela jsem do 18tt a zhubla jsem 3kg.A když jsi zhubla 7kg tak je to určitš dobrý.A to ještě píšeš ,že jsi oplácanější to já měla 62kg vychozí při174cm. Já taky neměla břicho.Neboj doktor by ti něco řekl kdyby to nebylo v pořádku.Přeji všem krásná zdravá miminka
Odpovědět To se mi líbí0
@questXYJežiš, to mi ani neříkej!!! prozvracela jsem 3 a pul měsíce a zhubla asi 7 kilo a nabrala jen kilčo!!! docela mi to nahání strach... Nebyla jsem ani nijak hubená, naopak docela oplácaná ale stejně se bojim. doktor řiká že je všechno ok, že mimčo i břicho roste a když mi je dobře že nemá důvod nic řešit...
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenickaa891 kilo?????????? A to pripada tvemu doktorovi normalni????Podle me to rozhodne normalni neni. Promin, nechci Te strasit...ale me to uplne sokovalo.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky,
Tak jsem koukala na fotky maminek ve 29tt a mám tak trošku strach, asi je to tím, že čekám 1. miminko. Všechny mamči mají velký bříška a navíc pohyby jako blázen. Já mám bříško docela malý a pohyby mám sice pravidelný, ale v žádnám případě ne tak vehementní jako jný.... Navíc kamarádky co už mimčo mají se všichni diví jak to že nemám skoro žádnej pupek. Podle dokora je všechno v pořáku, ale začínám se bát... navíc jsem za celou dobu přibrala jen 1 kilo!!! co si myslíte? Děkuju
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, přeji taky úspěšný nový rok 2011 a krásná zdravá miminka :) Jinak já mám termín taky 11.3., strašně rychle to utíká, zhruba za 9 týdnů rodím a ani mi to těhu nějak nepřišlo, že už budeme na konci. Nám řekla MUDr. na každé kontrole, že to bude holčička, ale všichni kolem nás, mě typují na chlapečka. Tak snad se doktorka nesekla, máme všechno nakoupeno to by byl chlapeček v růžovém Příští týden jdeme měřit prcka, tak snad to nebude moc velké mimi :) Nebudete holky rodit některá ve Zlíně?
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme