Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Březen 2011

Ahoj, tak jsem tu našla únor a pak až duben 2011. Najde se nějaká těhu, kerá čeká mimčo v březnu. Já začínám dnes 10tt a celý den je mi nějak divně. Bude to moje první mimčo, tak jsem jak Alenka v říši divů.
Celkem 188 odpovědí Zobrazit jako strom
@vava Ja mam od vazeni na prvni tehu kontrole taky o 16 kg vic,,jenze od zacatku tehotenstvi do prvni poradny jsem stihla uz neco nabrat- cca ty 4 kilicka ,,,takze damy a pani ...ja mam takovejch 20 kilo nahore :-$ A vzhledem k tomu, ze v tomhle obdobi-jak se pise- by se melo pribirat asi 0,5 kg za tyden , jsem velmi zvedava, kam az to dotahneme
Odpovědět To se mi líbí0
Hodně štěstí a zdraví v tom novém roce.30,12, jsem byla na ultrazv.-30 týden.Super, malý se držel za "šudlu" a roste jak má.Nechala jsem si po druhé udělat 3D fotku, doktror říkal, že už je moc velké mimi , ale nakonec na 1,pokus nádherná fotka, že si ji hned doktor tiskl na nástěnku!Jinak už jsme hlavičkou dolů, takže odpadl strach z císaře,termín mám kolem 11,3,Tak se mějte apřibírejte jako já, už mám 16,5 kg navíc!!!!!!!!!!!
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj maminky ja byla na 4D utrazvuku u nas v liberci ale az ve 30 tydnu a bylo to neco pekneho a i kdyz mi doktorka rikala ze to je celkem pozde ze nebude nic videt tak bylo videt miminko uplne nadherne a rovnou mi udelali normalni ultrazvuk a to je opravdu jiny a ten 4D je nadhernej a taky si neumim predstavit ze za 8tydnu bych mela rodit dneska mi zacal 32 tyden a uz mam celkem strach jak jste na tom ostatni maminky?pohladte briska a hodne stesti
Odpovědět To se mi líbí0
@questXY Nepřihlásila jsem se dřív, protože jsem pevně věřila že je to opravdu holčička - doktor mi to řekl, sice tak trošku s nejistotou. Jenže mě začali příbuzní viklat že vypadám na kluka... nějak mi to nedá a chci se raději přesvědčit :o)
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenickaa89 Tak drziim palce, at je vse v poradku....snad se na 3D uvidi vic nez na beznem UTZ. Jen se divim, ze jsi se na nej neobjednala uz driv...ja tam byla.uz v 24tt a to hlavne proto, ze mi do te doby nikdo nebyl schopny rict, jestli cekame holcinu ci kluka...To mi tvrdili, ze ve 20tt je jeste brzo..pak ze si nejsou jisti..ve skutecnosti je ten pristup uplne o nicem jinem, az kdyz jim tu peci zaplatis...Tak uvidis,,jak dopadnete.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenickaa89 Tak drziim palce, at je vse v poradku....snad se na 3D uvidi vic nez na beznem UTZ. Jen se divim, ze jsi se na nej neobjednala uz driv...ja tam byla.uz v 24tt a to hlavne proto, ze mi do te doby nikdo nebyl schopny rict, jestli cekame holcinu ci kluka...To mi tvrdili, ze ve 20tt je jeste brzo..pak ze si nejsou jisti..ve skutecnosti je ten pristup uplne o nicem jinem, az kdyz jim tu peci zaplatis...Tak uvidis,,jak dopadnete.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj maminky, já jsem ve 28tt a povím vám, že ač jsem na velkém utz každý měsíc(kvůli srdeční vadě mladšího brášky), svoje miminko jsem viděla jen v mlze a pan doktor mi neustále nadává jak je ze me na mrtvici... mám prý stavbu břišní stěny tak na prd, že to je blbě vidět... trošku mě to mrzí, ale i ten žalostnej pohled - jak říká pan doktor je krásnej :o) vypadá to na holčičku, tak držte prosím palečky,čeká nás pro jistotu 3D. mějte se krásně
Odpovědět To se mi líbí0
Tak jak je, holky? Ja jsem nyni 32tt...blizi se to....V lednu jsem mela jeste dva tydny byt v praci, ale od vcera doma lezim s priusnicema...takze uz nenastoupim..Nastesti miminko neni v nebezbeci, ale nemoc je to pekne neprijemna...no hnus...
Co vase vybavicky? Mne toho jeste dost chybi...ale strach, ze neco nebudu mit teda nemam, protoze vsechny zensky v rodine propadly nakupovaci histerii....pod stromeckem toho bylo samozrejme nejvic pro mimi. Taky uz pomalu koukam..co budu potrebovat do porodnice....kdyz si uvedomim, ze bych za 8 tydnu mela rodit.... .....
Odpovědět To se mi líbí0
@vava Ahoj,já jsem ve 28t,taky čekám třetí mimi a po dvouch klukách budeme mít holčičku jsem za ní strašně moc ráda. Taky už mám za sebou tu ošklivou cukrovku :-$ tak držím palce at dobře dopadne taky zdraví Hanka
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj já jsem ve 26t, že to bude kluk mi řekl doktor hned při 1,ultrazv.Stejně jsem to viděla sama na monitoru,celou dobu jsem plánovala holčičku, tak to nevyšlo, ale je to jedno, hlavně aby byl fakt zdravý. Čekám 3 a ty moje zlatíčka,co mám doma jsem kontrolovala po porodu, jestli mají všechno jak má být.Prý UTV ani amniocentéza neodhalí úplně všechno!V pondělí jsem byla na cukrovku, doufám, že je to v pohodě a nemám ji.To bych v noci po cestě na záchod nesměla jíst oplatky a čokoládu!!!!!!Taky se mi zdá, že se prcek teď asi 3 dny méně hýbe.Na velkém UTV mi totiž MUDr. řekla, že mám moc plod.vody a musí se to hlídat.ˇčtu všechny možné články na netu a už mi z toho asi hrabe.Nevím, snad je lepší nic nevědět a nechat se překvapit.
Odpovědět To se mi líbí0
Tak jsme se včera konečně dozvěděli, co to vlastně čekáme. Zprvu byla nejspíš holčička, ale to si vůbec p. dr. nebyl jistý, protože tam opět byla nožička, ale pak se miminko protáhlo a už jsem viděla pindíka - vyklubal se z toho kluk - prý na 100% - tak mě to trošku zamrzelo, protože jsem si moc přála holčičku (hlavně kvůli manželovi, který se na ni móóóc těšil - takhle se bude těšit trochu méně ) - ale hlavně že je vše jinak v pořádku a kluk bude určitě taky fajn
Odpovědět To se mi líbí0
Min. týden jsem se na 3D dozvěděla, že taky čekáme holčinu...huráá videa a fotky se sice moc nezdařili, ale objednávala jsem se tam hlavně proto, aby mi už konečně řekli jestli je to holka či kluk....takže jsem spokojená, že máme jasno a o to víc, že je to právě holka
Odpovědět To se mi líbí0

Ahoj maminky, jsem ve 22tt a byla jsem na ultr. kde nám řekli , že čekáme malou princeznu. Byl to šok, protože nám už předtím dvakrát řekli, že je to kluk. Jsme moc štastní, holčička je zdravá a má se čile k světu. Když nám doktor pouštěl ozvičky malá měla skytavku, bylo to legrační.-))). Buch buch..škyt)
Další prohlídky už mám po třech tydnech. Také nás čeká 3D vyšetření na které jsme si objednali za 900Kč.
Už se moc těšíme a nakupujeme).
Občas mívám křeče v bříšku že se nemůžu ani narovnat, říkala jsem to doktorce a NAPSALA MI HOŘČÍK. Že je to proti křečím..Tak snad je vše v pořadku a pomůže to.Mate s tím někdo nějaké zkušenosti?
Děkuji a mějte se moc krásně... <3 <3 <3
Odpovědět To se mi líbí0
to mi jdem az na dalsi ultrazuk za 6tydnu tak jsem zvedava co mrnousek dela.je to ale strasne dlouha doba uz aby to uteklo a mi ho zase s pritelem videli.ted v utery me cekaji testy na tehu.cukrovku takze se moc netesim ale zase je to pro prcka tak to musim vydrzet
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte, připojuji se taky se zážitkem ze včerejšího ultrazvuku. Byli jsme ve Zlíně v Prediku, mají tam opravdu supr vybavení, profesionální a milé doktory, kteří všechno krásně vysvětlí. Už jsem tam byla podruhé, a pokaždé to byl úžasný zážitek. Hlavní je, že je naše holčička zdravá, všechny orgány měla v pořádku. Bohužel se nám nepodařilo ji vyfotit, dělají tam moc pěkné 3D fotky, ale naše malá neposeda se pořád tak vrtěla a hrála si s pupeční šňůrou, že pořád měla něco před obličejíčkem a fotka by nebyla ostrá.


Odpovědět To se mi líbí0
prominte že sem takle lezu ale mohli byste mi poslat hlas http://soutez.doma.nova.cz/kakeka19
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky, včera jsem byla na ultrazvuku, kontrolovali nám všechny orgány a zjišťovali vývojové vady a jsme naprosto zdraví < Miminko váží 350g a měří 24cm (20+3tt). Jsem za to moc ráda <3 Holky pohlaďte bříška ať se miminkům daří
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj maminky taky se pridavam do diskuze včera jsme byli ne velkem ultrazvuku ve 22.tydnu a vše je v pořadku taky jsme si nechali říct co to je a vyšlo nám to že klučina ..a to mi říkali všichni že je to holka ale podle břicha že mám jen pupík jsem usoudila ze to bude klucina a taky ze je a taky zadne vady nemame ani rostep nic tak jsem si strasne moc oddychla.a taky se moc vcera nechtel koukat porad byl na boku mas maly matyasek uz mame pres 20cm a 360 g a jak jste na tom ostatni?
Odpovědět To se mi líbí0
@VerKr Já na ULZ byla včera, taky jsem se moc těšila na toho drobečka - krásně otvíralo pusinku a polykalo, jen když chtěl p. dr. podívat na pohlaví, tak tam nechalo patičku (že by to byla stydlivá holčička? :-[ nebo vykutálený klouček? ) a ne a ne uhnout, tak nám to prý řekne za 4 týdny na další kontrole, kde mě čeká i mj. test na těhotenskou cukrovku :-$. Naštěstí jsme bez vrozených vad, tak jsme moc rádi, že jsme zdraví. Mějte se hezky a pohlaďte bříška
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky! Příští týden mě čeká ULZ v 20. týdnu, už se nemůžu dočkat až miminko uvidím, už dlouho jsem je neviděla. Jedu do Brna do Prenatalu a měl by mě kontrolovat pan Dr. Vlašín, za což jsem moc ráda, když mi z krve vyšlo mírně zvýšené riziko rozštěpu. Všechny co u něj byly ho moc chválily a snad konečně získáme s manželem pořádný popis obrazu, který uvidíme Poslední týden mi začíná pěkně vykukovat bříško a taky už asi cítím pohyby :-[ Také bychom se chtěli s manželem v Brně mrknout po nějakém kočárku, ale výběr je tak obrovský, že rozhodnutí pro kočárek je velice obtížné =-O Pohlaďte bříška a mějte se hezky
Odpovědět To se mi líbí0

Video

Diskuze

Doporučujeme