Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Čerstvé těhulky -porod PROSINEC 2010

Ahoj...zdravím věchny čerstvé těhulky.Já k nim od tohoto týdne také patřím...našla jsem na testíku // K doktorovi jdu až za čtrnáct dní tak snad mi tu radostnou zprávu potvrdí a bude vše v pořádku. Prosím všechny čerstvé těhulky pište své pocity a dojmy.
Celkem 1173 odpovědí Zobrazit jako strom
děkuju holky, tu krupičku chci dělat samozřejmě z vody a z nutrilonu
Odpovědět To se mi líbí0
@mnahodilovaahoj, já jsem Simče začala dávat lepek nejdřív dětskou krupičkou - tou jsem jí zahustila polévku a to už někdy před 6 měsícem. Zdálo se mi to pro začátek nejlepší. Teď už taky baští občas rohlík (je z toho strašnýho bordelu a jak píše Michelle - děcka to strašně rozcupujou a sežvejkaj do patvaru - ale je to sranda je pozorovat, jak se s tím pere), kornouty od zmrzlin a tak. Na těstoviny jsme se ještě nedostali ale po očkování v 6. měs. se mi sekla a začínali jsme s jídlem skoro od znova. Jogurt jí nechutnal a nemohla jsme to zamýchat s ovocem protože to mi taky přestala jíst (takže to zkusíme později) a pribiňáčka viz Michelle. Z jakýho mlíka chceš dělat tu kaši? Kojíš nebo máš umělé? Já kojím a zásoby jsou přichystaný na dobu kdy budu na studiích, takže kaše je pro mě z tohohle hlediska moc náročná na přípravu .
Odpovědět To se mi líbí0
@mnahodilovaTak Terezce je dnes sedm měsíců a jogurt (samozřejmě bílý a plnotučný, nejlépe hollandia) dáváme asi měsíc, většinou jí to míchám napůl s přesnídávkou, aby nebyla tak sladká anebo do čerstvého ovoce. Před 3 týdny jsme zkusili i safari sušenky od hami ( ty jí moc chutnají v přesnídávce) a taky rohlíček ( sice z něj udělá neidentifikovatelnou hmotu ). A jsme v pohodě, žádné reakce. Ale Teri je od počátku na UM. Její starší ségra to měla úplně stejně, jen s pribiňáčky jsme čekali až do roka ( tvaroh se do roku nedoporučuje), ale zase je to názor od názoru. A krupici si myslím, že můžeš dát úplně v pohodě, vždyť my jsme na ní vyrostli . Jen u obědů už mi dochází inspirace.....pořád dokola masíčko, zeleninka ( mrkev, brambůrky, kukuřice, brokolice, květák), 1x týdně vajíčko, teď jsme přidali i těstovinky. A už teda nedělám jemné pyré, ale začala jsem nechávat větší kousky, Teri sice nemá ani jeden zoubek, ale papá v pohodě.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky, děkuji za reakce, ještě mě zajímá jídelníček vašich prcků.už jste zavedli lepek? dáváte pribináčky, jogurty?a co krupičná kaše, plánuji ji zkusit, ale bojím se aby Matýskovi nebylo špatně.
Odpovědět To se mi líbí0
@mnahodilovaAhojda. U první dcerky jsme chodítko neměli, dcera začala sama chodi t v 10,5 měsících, a Terezce ho taky pořizovat nebudu. Rovněž jsem četla spoustu nedoporučujících článků, ale je to každého věc, někomu to vyhovuje někomu ne. S těma botičkama...já bych je dala, při lezení a plazení se nedoporučují, ale jakmile se dítko začne stavět na vlastní, tak by mělo mít už botičky. Nikolka je nosila asi od 8 měsíce.
Odpovědět To se mi líbí0
@mnahodilovaNo já jsem na to od doktorů taky četla jen to špatný kvůli tlaku na páteř a tak, takže jsme s manželem chodítko ani nepořizovali a Simča to bude muset zvládnout sama. Takže já na to nemám žádný názor, jen jsem se řídila radou odborníků.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj maminky,prosím o váš názor, co si myslíte o chodítkách???????????????????já z toho mám strach všude píšou že je to pro děti nepřirozený pohyb, když jemu se tam tak líbí, a když ho tam přeci jen dám už musí mít botičky že????????děkuji za názory Markéta
Odpovědět To se mi líbí0
@zdefileAhoj , je to vážně strašně vtipné léto :-[ Ondra se chvíli přesouval couváním a válel sudy no a už týden krásně kolenuje:), sedí a snaží se furt stoupat .. jenže on má strašně pevný nohy ,ale ruce ho moc neudrží.. takže se o cokoliv zapře .. stoupne si a za chvíli padá na zem.. většinou se u toho pěkně praští.. takže je to taková hra na otloukanou ... 7 měsíců mu bylo 9.7. to jsme zrovna stanovali a měli takovej akční týden ... A holky ona se mu každá strašně líbí!!!! Baští naprosto dokonale.. rohlík, jogurt, těstoviny , ovoce, masíčko .. no je strašněj žrout !!!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky Tak jak užíváte sluníčka s prckama? Našemu Kubíčkovi bude za pár dní 7 měsíců a každým dnem nás překvapuje. Umí si sám sednout, doleze občas teda doplazí kam potřebuje a včera večer si stoupnul v postýlce Byl teda sám překvapený co jeho nožičky umí, ale je to náš šikula. Teprve jsem začala dávat příkrm, takže zkoušíme mrkev a ty ksichty jsou k nezaplacení :-$
Užívejte prcky a pa
Odpovědět To se mi líbí0
@MonušMonuš, PetB sem dávala odkaz na celou dietku: http://www.studiogemini.eu/sluzby-bezbolestna-liposu... . Tak nato mrkni, každý den je přesně daný. Já tím, že jsem neěkolikrát držela drastické diety, jsem si musela dávky o 20% snížit, ale i tak je toho jídla celkem dost , teda na dietu.
Odpovědět To se mi líbí0
@michelle7781no moment:)Takze od rana v kolik?Do kdy do vecera?A hlavne jist cos mi napsala ju?a jaky tekutiny?Jinak děkuji:)
Odpovědět To se mi líbí0
@MonušTaky můžu Havlíčkovu dietku doporučit. Já už se sice na předtěhu váhu dostala, ale tuhle dietku držím 14 dní a zůstanu u ní ty dva měsíce, protože fakt je účinná, a už mám 2,5 kg dole, a je to celkem pohoda, nic drastického, prostě pravidelně 2-3 hodinky malou porci jídla - hodně kuře, ryba, mléčné výrobky a zeleninka
Odpovědět To se mi líbí0
@RAdka22Ahoj no dalo se to zvládnout, ale byla jsem utahaná z toho šůrování baráčku a i starýho bytu. Bylo jediný štěstí že dva dny hlídala mamka jinak by to asi nešlo. Tu dietu zkus jídelníček Petra havlíčka na 60 dní. držim ho dva měsíce a mám deset kilo dole. TeĎ to týden nedržim, protože jsem byla fakt unavená a neměla jsem vůli, ale zase chci najet ještě bych ráda aspoň 5 kilo a taky musim začít cvičit protože mám fakt strašný břicho
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Hplky doufám že se máte dobře i prcci,prosím vás neoradili by jste nákou fajnovou dietku,která nebude až moc drastická?:)Díky a zatim se mějte...pohladte prcky:)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jak se prckům daří? Nám Viktorka tak před týdnem začala lozit, takže teď musím být pořád ve střehu. Všude se dostane a nic nenechá bez povšimnutí Je to šikula. Taky začala říkat tata a baba, ale ta mama ne a ne přijít petB jak jsi zvládla to stěhování? Nás to čeká tak za týden a už teď se toho děsím!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky ,tak už konečně bydlíme v baráčku. byl to teda mazec stěhovat a gruntovat s vojtou za krkem, ale už je to za náma a já si jen užívám ten mega prostor:))a vojta asi taky:))už máme dva zuby a je to zatim v pohodě, má teď pořád dobrou náladu a začíná reagovat, když mu vyprávim pohádku nebo na paci paci atd.jo a pořád říká něco jako hanga hanga a to se teda tlemíme včichni na 6 měsíční kontrole měřil 78cm a vážíl 9,3 tak nevim kam ten prďola poroste.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky Tak Kubíčkovi je také už 6měsíců a dneska byl u paní doktorky, dostal pochvalu neb umí sedět bez opory, houpe se na kolínkách občas popoleze nebo spíš poskočí No prostě můj šikulka, váží 8300gr a měří 74cm, ale teď je uplakaný, protože dostal dvě pigára :'( Ze zoubkama se trápíme :'( , ale zatím nevylezl, potvora Tak se mějte užívejte prcků a pa
Odpovědět To se mi líbí0
@Verča.27Tak jdeme od zubařky, ta říkala že počkáme co se z toho vyvrbí, ale že na špičák je dost brzo. Je možné že se do dásně protlačilo zoubkové podloží (aspoň tak jsem to pochopila mezi těma doktorskejma názvama)
Odpovědět To se mi líbí0
Čau holky, tak jsem byla se Simčou 3.6. na 6 měs. kontrole + očkování. Od té doby byla Síma uplakaná a ukňouraná a za týden mi přestala jíst a dostala teplotu. V noci v pátek se vyšplhala na 40,1 st, ale zvládli jsme to doma. Nezbylo mi nic jiného než napustit chladnější koupel (pak ještě zábaly, ale koupel se mi zdála lepší) a rozpálenou ji tam šoupnout. Chvíli vřískala, ale na polejvání jsem vzala konvičku, která se jí líbí, tak si pak zvykla a zklidnila se. Přes víkend jsme horečku udolali, dostala průjem a představte si juknul na nás zoubek. Ale nebyl to obyčejný zoubek, byl to ŠPIČÁK vpravo dole. Aspoň to tak vypadá, kouká mu špičička. A na druhé straně nahoře to taky vypadá v těch místech že je bílé místečko. Tak jdeme ve čtvrtek k zubařce a uvidíme, jak bude Simča sdílná v otvírání papuly (asi ji budu muset rozbrečet, to je pak zoubek nejlím vidět) . Teď začíná pomalu zas jíst, tak jsem zvědavá jestli se to už uklidní (do doby než poleze další zub ) Pa
Odpovědět To se mi líbí0
@sikulka30Takze Sikulko ...začíná kolem 06:30-07:00 - 160 ml nutrilonu ( 5 odměrek + 150 vody, ono je z toho asi 160-165 ml), v 9:30 má cca. 100-125 g přesnídávky + 15 ml čaje, v 11:30 125 g příkrmu ( už baští i s masíčkem-kuřecí, krůtí, králík, brambory, mrkev, květák, zkusili jsme i jehněčí)+20-30 ml čaje, mezi 14:00-15:00 má 160 ml nutrilonu, a mezi 15:00 - 18:00 mi vypije cca 50-80 čaje ( podle toho, jaké je horko), v 18:30 má 180 ml kaše + 60 ml čaje. Spinká od +-19:00 do 06:00-06:30, v noci se nebudí ani na čaj ani na mléko. Proto jsem dvě noční dávky mléka odbourali....ale už takhle spinká asi 2 měsíce Takže celkem máme cca. 500 ml mléka ( mudr. říkala, že toho mám počítat i kaši, protože je na stejném principu jako nutrilon). A přibýváme asi 600 g měsíčně a je naprosto spokojené miminko. Už se začíná odtrkovat nožkama a houpat na kolínkách, a předevčírem polezla asi o metr dopředu. Jinak od 4 měsíce se překulujeme . Oproti Nikolce je to zlaté dítě Ale vzali nás do školky, takže Nikinka se už od září moooc těší, doufám, že jí to vydrží
Odpovědět To se mi líbí0

Video

Diskuze

Doporučujeme