Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Čerstvé těhulky-porod v srpnu 2010

Ahoj budouci maminky,pokud mate termin jako ja v srpnu,tak nas vsechny ceka leto s briskem a pokud se budete chtit podelit o sve zazitky nebo trapeni budu rada,kdyz budete pisat jsem v 9tt a termin mam stanoveny na 19.8. podle ultrazvuku a zitra jdeme na druhy ultrazvuk,tak jsem zvedava jak nam miminko za dva tydny povyrostlo jsme s pritelem po umelem oplodneni a hned se to povedlo a proto spadam rovnou do skupiny rizikoveho tehu a jsem doma na neschopence,takze jsem pozastavila zivnost a praci si presunula domu do klidu.Delam nehtiky a doufam,ze budu zvladat nejake zakaznice i po porodu jako hezky privydelek
Celkem 108 odpovědí Zobrazit jako strom
@TerryTesGratuluju <
Mě se narodila holčička Ema 12.8. a měla 4070g a 52 cm <3
Jaký si měla porod?
Odpovědět To se mi líbí0
Koukam,že co jsme asi všechny porodily, neměly jsme čas napsat sem....narodil se mi chlapeček Antonín 21.8.2010 v 00:03 3280 g a 50 cm
Odpovědět To se mi líbí0
Halóóó co je s váma? Už máme nějaké srpnové miminko? Já mám termín v sobotu ale zatím to na porod nevypadá
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky Tak jak se máte? Doufám že všechno probíhá tak jak má
Já jsem poslední týden v práci a už se nemůžu dočkat až si trochu odpočinu :-[
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.MAhoj Já na kontroly chodila vystresovaná 1 trimestr protože jsem se bála jestli je mimčo v pořádku, po tom genetickém ultrazvuku jsem už ale byla klidná
Jo a doktorka mi už dala formulář na mateřskou, 25 jsem poslední den v práci což je o týden dřív než jsem měla v plánu
Držíme vám s Emou palečky ať jsou holčičky Pak dej vědět jak ti dopadla kontrola
Odpovědět To se mi líbí0
@Ahojík,to je dobře,že je vše,tak jak má být.Já jdu k doktorce zase 14.6. a vždycky tam jdu s hrůzou jestli se vrátím domů. =-O Chodím tam poslední dobou strašně nerada.Tak to já mám taky vetšinou věciček v růžovém,ale nějaké oblečky na klučinu by se taky našli tak snad to jsou opravdu dvě holčičky
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky Tak jsem dnes byla na kontrole, vše je v pořádku, ale hlavně se potvrdilo že je to opravdu holčička Spadl mi kámen ze srdce, protože jsem se trošku obávala aby se tam neobjevil pindík protože většinu věciček máme v růžové barvě
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.Mtak doufám že nebudou moc zlobit to máš dobrý že bude mamka na blízku já na to budu sama, možná na týden přijede tchyně ale nebydlí v Čechách, moje máma taky ne
já mám termín 7.8. jsem ale zvědavá kdy se malá rozhodne že chce na svět
co se týče toho že někdo nabere přes 20 kilo tak si myslím že většinou je to stravou, buď ty ženy mají špatné stravovací návyky a nebo se prostě cpou ale nechápu jak to dělají protože miminka nám tlačí na orgány, na žaludek taky. Když se mi stalo že jsem se přejedla tak mi pak bylo blbě půl dne, to za to vážně nestojí. Já jím taky jako dřív, spíš trochu méně ale častěji a jim více ovoce a zeleniny, Ne žádné chipsy, bramboráky, řízky, hranolky a podobně..a už vůbec nejím v noci, to mě zajímá spánek ne jídlo Prostě to jde
Já chci taky rodit přirozeně, epidurál nechci ale možná si to rozmyslím až to začne
Doufám že tam holky vydrží co nejdéle a taky že porod dopadne dobře <
Odpovědět To se mi líbí0
Jojo určitě bude.Nejdřív si vezme dovolenou manžel alespoň týden a mamka teď shání byt někde v našem okolí,takže budu mít mamku blízko.A mamka dělá dvanáctky dva dny v práci a dva dny doma,tak to budu muset nějak zvládnout,ale oni až se sehrajou,tak to snad taková fuška nebude.Necháme se překvapit Jména už máme vymyšlený.Po nikom z rodiny pojmenovávat nebudeme.Manžel má ruský příjmení,takže jsme museli hledat v cizích jménech,protože ta naše česká se vůbec nehodily a mě se český jména tááák líbí.Chtěla jsem Leontýnku Ale nakonec jsme vybrali Leonii a Letícii.Tak snad nám holky časem nevynadaj za ty jména Jojo manžel taky říkal,že to mám přípravu na to až se holky narodí a nebudu spát skoro vůbec termín máme stanovenej na 28.8.,takový hezký datum Právě,že když vydrží těch deset týdnů ještě,tak to už je potom brnkačka a žádný následky by mít neměli.A říká se,že předčasně narozený miminka se srovnají do tří let věku a pak už to na nich není znát.Tak to jsme na tom stejně.Mě to jde taky všechno jenom do bříška.Tak jsem spokojená.Protože mám kamarádku,která přibrala 23kg a šlo jí to úplně všude a teď už bude skoro rok po porodu a ještě je pořád taková oplácaná.A to dřív byla hubeňour.Ale taky když mi vyprávěla,že třeba vstala ve tři hodiny ráno a šla si dělat bramboráky,tak se ani nedivím To já teda nic takovýho neprožívám.Jím úplně stejně jako před těhu.A ani chutě nemám nějaký vyjímečný.Spíše bych řekla,že jím ještě méně než dřív.Jakmile se více nadlábnu,tak mi tlačí žaludek. Holky už mají asi málo místa Pokud to půjde,tak bych chtěla určitě přirozeně,ale záleží na tom jak se tam holky srovnaj,ale když budou obě hlavičkama dolů,tak určitě přirozeně!A když by to nešlo a brali mě na císaře,tak bych chtěla,ale s epidurálem,abych je mohla aspoň po porodu hned vidět.
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.MJééé tak to je super A bude ti někdo s holčičkama pomáhat? Protože i jedno miminko dá zabrat, natož dvě Naše holčička se bude jmenovat Ema po mé prababičce Vy už máte jména?
Myslím že s tím spaním mají problém asi všechny těhulky, ale na druhou stranu je to příprava na období kdy nás bude miminko (nebo miminka ) v noci budit
Doufám že když se mimi narodí dřív, že nebudou mít žádné potíže..držím palečky. Kdy máš termín?
Já jsem teď 29+3 a zatím jsem přibrala 8 kilo ale všechno do břicha Taky doufám že ty poslední 2 měsíce nepřiberu moc najednou
Je pravda že to strašně letí, a začínám si uvědomovat že porod se nezadržitelně blíží
Chceš rodit přirozeně?
Odpovědět To se mi líbí0
Už víme,že i to druhý bude holčička.To je to jediný co jsem si odnesla ze 4D ultrazvuku Že budeme mít holčičky nakonec dvě.Ale máme všichni velkou radost a už se na ně moc těšíme.Tak koukám,že s tím spánkem v tom nejsem sama.Ale je to hrůza,když je člověk zvyklej spát celou noc a najednou je desetkrát za noc vzhůru Tak holky mě v noci kopáním zatím nebudí,ale když jdu spát,tak mají nejvíce napilno to je pravda A kolik jsi zatím přibrala?Já zatím 7kg a to už jsem dneska 26+3tt,tak doufám,že to nepůjde hodně nahoru před porodem. Já mám takový tušení,že holčičky se narodí dřív,když už jsem teď otevřená.Tipovala bych,že budu ráda,když tam ještě deset týdnů vydrží a pak budou chtít jít ven,ale to už se bude začínat poslední měsíc a to už tolik vadit nebude než kdyby se narodili teď prdelky.On Ti ten červen uteče.Když si to vezmu,tak po víkendu už bude červen.To je hrůza jak to rychle utíká Nedávno jsme zjistili,že čekáme miminka a teď už budeme skoro u konce.Přehoupne se červen.Dětem začnou prázdniny a než půjdou do školy,tak to máme všechno za sebou Už se moc těším až je budu držet v náručí obě dvě Už máte vybraný jméno?
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.MPracuji jako recepční takže práce to sice fyzicky namáhavá není ale už je to pro mě hodně nepohodlné a musím to vydržet ještě do konce června Co se spánku týče tak už se moc nevyspím protože mám bříško dost velké a pořád se v noci přetáčím na záda..pak se vždy vzbudím na to že mě to bolí, no a nebo se malá rozhodne že spát prostě nebudeme a vyvádí skoro celou noc
Tak to je super že ti to dali domů Mě bylo špatně když jsem vypila ten čaj ale naštěstí jen chvilku. Doma je to určitě lepší ale musím pochválit sestřičky že o nás hezky pečovali a dost nám to usnadnili Jo a těhotenskou cukrovku naštěstí nemám Držím palečky ať ti to taky dobře dopadne
Ty čekáš dvojičky viď? Pohlaví víte pořád jenom u jednoho mimíska?
Odpovědět To se mi líbí0
A co děláš za práci?A kolik Ti zbývá ještě týdnů do nástupu mateřský?Já jsem OSVč a trošku jsem si zapomněla připlatit,takže já budu pracovat co nejdéle to půjde.I když už jsem si vše přesunula domu a zákaznic už mám strašně málo,takže se nenadřu.A spí se Ti ještě dobře?Mě už moc ne.Bříško pomalu roste a mám problémy s usínáním.Byla jsem zvyklá usínat na břiše,tak jsem potom začala spát na boku,ale teď už mi to taky moc nejde.Docela mi pomáhá kojící polštář.Krásně se mi s ním usíná,ale nevýhoda toho je,že když se potom přetáčím na druhou stranu,tak se vždycky vzbudím,protože ten polštář mi shrne deku a já mám rázem půlku těle venku takže jsem opět vzhůru Jinak mě ve čtvrtek čeká ten test na cukrovku,tak jsem zvědavá,abych se nepoblinkala,ale dostala jsem to domů,takže si to doma vysypu do černýho čaje,nadechnu se a vypiju to A pak za hodinu tradá k doktorce a ta mi odebere krev
Odpovědět To se mi líbí0
@Ahojky...já jsem přímo z Kaznějova....
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.Mnooo tak to poslušně lež v posteli musí to být otravné ale myslím že každá z nás to pro svoje mimi udělá a vydrží co se týče výbavičky tak už jenom koupíme pár maličkostí a kočárek a budeme to mít kompletní Oblečky mám v plánu vyprat a připravit až budu na mateřské takže v červenci
do té doby to musím vydržet v práci..ale řeknu ti že mi to tady občas už pěkně leze na nervy :'(
Odpovědět To se mi líbí0
Bubble,já chodím na kontrolu taky každý dva týdny.Ale vždycky tam jdu se strachem jestli je vše v pořádku a nebo se to zhoršilo a domu už mě nepustí a rovnou mě nechá odvést do nemocnice.To mi řekla teď naposledy,že musím ležet jinak to pozná a pošupajdím si to.Taky už mám všechno nachystaný.Oblečky vypraný vyžehlený.Výbavičku nakoupenou,takže už mám klid a co ty?
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.Mto bylo od něj hezké že za to nic nechtěl
mrzí mě že máš komplikace, držím ti palečky ať vše dobře dopadne
já byla dnes na kontrole a naštěstí je vše v pořádku, a teď už budu chodit na kontrolu každé 2 týdny
Odpovědět To se mi líbí0
@tak doktor za to taky nic nechtěl a snažil se asi dvacet minutek a nic.Ne ne nenabídnul.Řekl,že se to u dvojčátek povede málokdy a většinou,tak do čtvrtého měsíce dokud tam mají ještě dost místa.Tak už to zkoušet nebudeme.Začala jsem se otevírat,takže teď musím stejně jenom ležet,takže z toho už nic nebude
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.Mtak to mě mrzí kamarádka nečeká dvojčátka ale miminko bylo celou dobu tvářičkou zabořené v placentě tak ji objednali ještě jednou ale platit znovu nemusela..vám nic takového nenabídli?
Odpovědět To se mi líbí0
@Bohužel nemám ani jednu fotečku.Oni se přetočily a byly přes sebe a už to nešlo.Tak jsme je dvacet minut přemlouvali a nic On říkal,že u dvojčátek se to povede málokdy a když už se to povede,tak většinou do toho čtvrtého měsíce a to už jsme dávno propásly
Odpovědět To se mi líbí0

Video

Diskuze

Doporučujeme