Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Červen-Červenec 2013 a ostatní těhulky :-)

Ahojky flower , založením této diskuse bych se chtěla seznámit s budoucími mamikami,které čekají červencové miminko . Popovídat si zde o radostech a starostech v těhotenství .Různými tipy a triky .Poradit si mezi sebou Já se jmenuji Ivana je mi 25 letčekám svoje druhé štěstí. Zatím těhotenství nemám potvrzené paní doktorkou, ale dle pocitů a těhu testů mohu říct, že červencové miminko už mám v bříšku . Doma mám 2,5 letého synka Tadeáška. Moc se těším na všechny budoucí maminky,které se zde zapojí diskusi. Hezký den Ivana
Celkem 301 odpovědí Zobrazit jako strom
usmev
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky devcatka tak zase mam cas napsat 1.9. nasi prdelce byly 3 mesice toto leti mala nam dela obrovskou radost porad se smeje a i ockovani zvladla v poradku neni mozne ze uz je to tak daaavno co jsem ji mela v brisku krasny pocit a pekne rosteme mame z porodnich mir ktere byly 3100g a 47cm tak mame 59,5cm a 5330g
pro krasny den vam posilame usmev a jak paseme
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,
chtěla jsem už napsat dřív, ale vůbec nestíhám. Dvě děti jsou docela záhul a večer padám jak mimino do postele. Verunka se narodila přesně na den termínu dle PM 6.7. ve 23.50h. Měla 4100g a 52cm. Porod byl záhul. Úplně jiný než u prvního. Poslíčky jsem měla v sobotu 6.7. už od rána a v 15h mi odešla hlenová zátka. Po ní přišly slabší kontrakce co 10min. Tak jsme se v 17h vydali do porodnice. Tam mi řekli, že jsem otevřená na 1 prst a stále je tam 0,5cm čípku. Tak mě poslali na pokoj a čekala jsem jestli se to rozjede. Do 20h byly kontrakce stále co 10min jen byly silnější, tak mě v 21:30h vzali na porodní sál na vyšetření. To bylo hooodně bolestivé a sestře pak asi nechtěně praskla voda a pak to nabralo obrátky. Kontrakce ještě víc zesílily. Jen to mělo zádrhel. Při příjmu mi nebyli schopni změřit odhadem kolik malá bude mít, tak se neměli od čeho odpíchnout a poslední odhal byl 3500g. Otevřená jsem byl pak už na 10cm, ale malá se svou velikosti nemohla nějak postupovat dolů. Tak mi podali oxytocin. No bolesti to byly šílené. Musela jsem ležet na boku, malou monitorovali a ja myslela že umřu. Chtěla jsem chodit a pak to přišlo. Po veškerém trápení sestra řekla, že zkusíme tlačit. U prvního porodu jsem malého při tlačení ani necítila a ted to hrozně bolelo. Nešlo to a navíc malá měla 2x omotanou šňůru kolem krku. Když mi ji podávali byli fialová. Tak jsem samozřejmě začala panikařit a pak se rozbrečela. Spadl mi kámen ze srdce. Propustili nás ve středu minulý týden a malá měla trošku problémy s přibíráním, ale už je to lepší a na dnešní poradně jsme měli 4220g. Spinká v noci krásně, budí se co 3-4h, ale na noc je s příkrmama. Nějak moc mléka nemám a ona je až moc spavá. Skoro vůbec nebrečí a když jo tak to trvá asi 20min než jí to pořádně rozčílí. Prostě je to to pravé novorozeně co dopolodne prospí, odpoledne je trochu víc aktivnější jinak má režim 20h spánku za den. nají se a usne a tak to jde pořád dokola. Ale je moc šikovná a krásně drží hlavu, prohlíží si ruce, prostě mi ani jako novorozenec nepřijde.
No to jsem se rozepsala tak se mějte hezky a ať miminka poslouchají
Odpovědět To se mi líbí0
@Laduska88Ahojky,
Tak my a sex zatím tabu..stále ještě očistkuju...a přece jen je to azatm jen 14dní...po Tádíkovi jsme ale taky nedodrželi 6-ti nedělí...po 4 týdnech jsme na sebe vlítli ale jak píšeš Laduško bylo to jak poprvé ale bylo to úžasné..plné lásky něhy... no prostě krásné..tak jsem zvědavá jaké to bude teď.

Taky zdravím všechny již narozené miminka a i ty které se schovávají v pupíčkách.Ppapa Ivča+ Táda+Adámek
Odpovědět To se mi líbí0
jojo ivi porod byl hodne rychly
ja si to pamatuju v utrzkach ale manzel mi to dovypravel jak to bylo

a jak jste na tom holky se sexem??? ja se bala ze hned jen tak nezacnem a my uz zacali po 3 tydnech kdy jsem mela ocistku jen 14 dni sice mi to pripadalo jako poprve ale bylo to tak naaadherneeee manzel byl nezny pritulny a ja si to uzila uplne nejvic
tak pozdravte miminka a ty ktere jeste nemate miminka pohladte briska
Odpovědět To se mi líbí0
Laduško, tkže docela fajn porod že? Já už o ničem nevím...dole mě nic nebolí , prsa už si taky zvykla jen ty noce to jsou našlápnuté až mě to někdy budí.Ale jinak supr...Tak holky hlavně zdravíčko a pište jak jste na tom ;) všechny zdravíme s klukama
Odpovědět To se mi líbí0
a jeste jsem zapomela dopsat miry kdy mela vahu 3100g a vyska 47cm uzlicek malinky
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky maminky po dlouhe odmlce mam zase cas sem napsat jelikoz uz jsem po porodu 40dnu tak jsem stihla zazit i rustovy sprut no reknu vam nic prijemneho to neni v noci co hodinu vzhuru nakrmit prebalit a uspat a do pul hodky repete no ale nastesti to trvalo tak ty 3dny a ted malinka spinka v noci krasne nakrmena v 8hod vecer a vstavani az o pul 5 rano bomba

a co se porodu tyce tak uz vam muzu rict svuj zazitek
31.5(den pred porodem) jsem byla s nasima na chalupe se odreagovat a uz moje mamka poznala ze se to blizi sedala jsem si na kraj zidle a rozdychavala bolesti ale ja vedela ze jeste nic neni a nebude sice jsem byla otevrena na 2prsty ale az na ty rozdychavacky jsem se citila v pohode potom jsem jela pro sveho manzela domu a prijeli jsme oba dva na te chalupe jsme se zdrzeli cca do 10-11vecer kdy jsme pak jeli domu a manzel aby to trosku popohnal tak jsme slapali 6pater pesky nahoru zvladlo se to a nic se nerozjelo
od cca 3hod rana jsem se prevalovala a zhluboka dychala...tak jsem sla do sprchy protoze jsem nechtela jet na plany poplach do porodnice....jak jsem vylezla z vany po 20min byl klid, rikam si no jo ti poslicci tak jsem sla znovu spat a od cca pul 5 rana jsem uz nezabrala prevalovala se sprchovala se a dokonce skakala na balonu aby to bud vyvolalo nebo zazehnalo....zhruba v 5hod jsem si zacala psat casy s bolestma ktere byli prvne nepravidelne...jednou co 10min pak co 12 min a pak se to ustalilo asi v 6hod kdy to bylo co 5min tak jsme se s manzelem oblekli a zavolali svagrovi ktery byl u nas do 5min rikam mu tak se ti to vyplnilo ze to bude na den deti no v porodnici si me prevzali a zhruba v 7hod me napichli kanylu..mela jsem obrovske stesti protoze jsem chytla pokoj kde jsem mela vanu monitor hudbu a WC no nadstandart
tak me dali na monitor a videli ze kontrakce tam jsou tak manzelovi dali nemocnicni oblek at se pripravi a presunuli me na ten luxus pokoj zhruba v 8:45 jsem si dala vanu a bum praskla mi voda ve vane...tak manzel volal sestru a ta mi udelala znova monitor a to uz jsem byla otevrena na 6cm takze presun na kozu mela jsem s tim vyskokem celkem problem ale zvladlo se to no na koze jsem byla cca v 9hod a uz jsem mela tendence tlacit jenze jsem to mela jeste rozdychat nez prisla doktorka...jak tam byli vsichni tak jsem mela zacit tlacit....celkem jsem asi tlacila 3-4x pri tretim tlaceni jsem bohuzel tlacila do hlavy tak mi pani doktorka musela atlacit na bricho a pomoct mi...sice bolest jak nevim co ale jakmile jsem zatlacila po ctvrte tak byla prdelka na svete v 9:17hod no kdyz mi ji dali jeste od krve na bricho na veskerou bolest jsem zapomela uf to bylo tak nadherne a dojemne jak se na me koukla a pak hned ocicka zavrela a celou dobu me vlastne manzel drzel za ruku diky bohu za jeho oporu no malou si vzala sestricka z novorozeneckeho odd. a zacla vazit merit utirat atd....mezitim co tohle ta sestricka delala me doktorka sesivala...bohuzel jsem se nastrihu nevyhla ale byla jsem sita jen na 2 stehy...hned jak ji utreli tak mi ji dali k prsu a laska moje se prisala no proste nadhera a pote co vsechno delali se mnou a s malou tak nas nechali na 2hodky na sale i s manzelem....holky ale muzu vam rict ze nic krasnejsiho jsem nezazila ta bolest opravdu za to stala

omlouvam se za spamovani a vsem maminkam gratuluju k prckum
Odpovědět To se mi líbí0
A tady jedna fotečka tech mích milovaných kluků..Tadeášek a Adámek <3
Odpovědět To se mi líbí0
@SandraKadeAhojky holky,
omlouvám se, že píšu až teď,ale s dvěma dětma je to fakt mazec...ač tedy uklizeno, navařeno a postaráno o děti mám...večer padnu do pelechu kolem 22.00hod a KO...Ještě že Adámek je zlaté děťátko.

Sandruško moc gratuluji k Míšovi a přeju hlavně zdravíčko a dobré mlíčko,ať vám krásně prospívá a dělá vám samou radost.

Ještě někdo další se nám nenarodil?Holkyyy

U mě porod byl takový....
V pátek mě vyděsili s těma ozvama..jak jsem psala jeli jsme na vyvolávačku do nemocnice...tam mě teda poslali domu a v neděli v 10.00hod na CTG...
Nu v neděli okolo třetí raní mě chytli "křeče" do kyčlí zase...ale neustupovala to...okolo 7 jsem vzbudila manžela, že se pojede do porodnice raději dřív...v osum jsme tam byli nakráčení. sestřičky natočili CTG s tím, že tam jsou jen malé bolístky a že mě doktor určo pustí domů...po vyšetření otevřená na 3cm, a že mě příjme...sestřičkám nic neřekl a ony nevěděli kam mám jít. Jestli na porodní či na gyndu...já se smála a ony řkaly vy, ale nevypadáte na to, že by jste měla rodit .
No ale v papírech byla napsána příprava..nu udělala mě sestřička klyzma jé ja se náramě konečně vypráznila ach..bolesti po 5-7min trošku zesilovali ale nic strašného...znova ozvy a vyšetření 3-4cm...a že to jde pomalu to bylo 10.00 hod... pak jsem šla do sprchy a to teda bylo něco... bolesti začali po 4 minutách a zesilovali...sestřička chodila kontrolovat srdíčko a furt se na mě smála, že jsem úžasná...další sprchu jsem si dala po půl hoďce a to na mě přišel pak doktor a říká no krása 6-7cm píchnem vodu...prý že se kontrakce zesílý uáá to byla najednou taková bolest a to mě ještě potřebovali natočit ještě jeden záznam .Tak to už jsem tam jako nevydržela ležet a kroutila jsem se záznam na prdlačku ale coo...volala jsem Lukymu ať už dorazí.Zas jsme byli domluvení ,že u samotného porodu nebude až bude malej u novorozenecké sestry půjde k ní a vyfotí malého a pak bude semnou ty 2 hodiny na sále....sestřička po ozvách vyšetřila a říká nooo 8cm a hlen jdeme na sál. To bylo 13.15 hod...Luky to stihnul hezky...na porodním sále jsem musela vydržet 6 silných kontrakcí na boku aby se malému dorotovala hlavička a to už jsem tam drtila lehátko bože to bylo šílenééé a pak už se tlačilo....a malej byl venku.Nástřihu jsem se nevyhla ale to protože malej byl velkej .
Když srovnám mé porody druhý byl tedy bolestivější...kratší ale bolestivějsí..a stál za to, takový krásný uzlíček .
Začínáme se hezky sehrávat ale hlavně Adámek je zlaté miminko..V noci krásně spí koupeme tak na 20.00hod první buzení okolo 2-3 hod a pak až na 6.00hod. Takže se všichni krásně vyspinkáme
Když jsme byli na vstupní prohlídce u dětské dr. tak naše váha 4 150g takže asi vyřím smetánku ..taky už má za sebou adámek prvníbolístku štípali mu uzdičku pod jazýčkem šmudlík jen malinko zaplakal.No t je od nás asi vše. V úterý jdeme zase do poradny tak pak napíšu jak přibíváme...
Odpovědět To se mi líbí0
A ještě přidávám jednu fotečku...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,
Ivčo moc a moc gratuluji k Adámkovi a přeji celé rodině jen to nej. Malý je krásný.
Já mám pro Vás také novinky, v neděli 30.06. v 17:19 se nám narodil malý Míša, vážil 3170g a měřil 51cm.
Nakonec se sice narodil císařem, ale hlavní je, že je zdravý a že už jsme doma a šťastní.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, teda Ivčo už jsem s říkala co se děje Malý je krásný. Jaký byl porod? Já jsem stále 2v1 i když jsem termín měla už včera , ale od dnešní noci mám bolesti a odtekla mi hlenová zátka, tak snad už se to rozjede. Kontrakce mám, ale stále jsou nepravidelné.
Odpovědět To se mi líbí0
A zde jedna fotečka ;)
Odpovědět To se mi líbí0
Už jsme doma od čtvrtka a dáváme dokupy nějaký režim abÿ se ná spolu krásně žilo.
A jak se vede vám?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky..
jak se máte? Já už bombasticky.
V neděli 30.6. ve 13.49 hodin se nám narodil Adámek.
Vážil 4060g a měříl 54cm.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky koukám zas ticho nikdo nic nepíše...Já teda zažila včera den eňo ňůňo...
Byla jsem na poradně po 2 dnech kvuli ozvám a opět mímo spavé nechctělo se vzbudit,začala jsem špinit, malého jsem i ve čtvrtek špatně cítila a tak mě dr. poslala do nemocnice s tím že mi to mají vyvolat dokonce tam i volala aby o mě věděli a co a jak...pěkně jsem to o brečela ale tak když se miminku nelíbi u mě podstopím cokoliv...
smířená jedu do nemocnice s tím že císař neb v lepším případě vyvolávačka..ale sráška z blbcem byla jistá..Sestřička to bylo zlatíčko kéž bych jí chytla k porodu...byla jsem asi 2 minuty na CTG přiběhl umolousaný neupravený s dírou na tričku doktor a s rukama křížem a s dosti povrchní náladičko mi řekl a proč vás jako posílá... vždyť je to všechno v pohodě...křivku jsem měla přesně takovou co mi dr říkala že se jí to nelíbí že je děťátko moc senzitivní a pak mu zas rychle klesni tep...no pan doktor se nekoukl ani na těhu průkazku, ani mě nevyšetřil a poslal domů..trochu jsem se čertila a odporovala mu s dr. jsme se domluvili že kdyby mě tam nechtěli mám jí volat zavolala jsem a dr. že si jí veme k uchu no dámy takové švitoření jsem neslyšela...na CTG jdu v neděli a mám slíbená hamiltonův hmat aby jsme to popohnali...No manžel je v šoku já jsem v šoku a co dál...uvidíme v neděli...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,
tak můžu říct že včerejšek byl teda žůžo.
Byla jsem na kontrole a monitor opět nic moc...první natáčení katastrofa mimčo značilo že se mu tam nelíbí..a pak usnul a dolší natáčení bylo docela dobré ale zase spal..no při prohlídce mě paní dr. pěkně prohrábla no až auvajs prý to zkusí aby se to rozjelo..no a já do 2.30hod byla v bolestech a nic z toho...dnes jsem začala špinit... a zítra zas na CTG :-/ tak jsem zvědavá...
Zatím papa maminky Ivča
Odpovědět To se mi líbí0
Dobré ráno milé dámy... flower
ač je to k neuvěření stále 2v1 ...paní doktorka se mi směje a krk by na to prý dala že v tédle době by už měla doma týdení miminko ...
Chodím si každou středu na kontroli.Natáčí mě CTG, a paní dr mě vyšetřuje..
Přez 3 týdny jsem otevřená na 1,5cm,čípek zkrácen na půlku,dítě natlačené no vše naznačuje že zachvilku už ale ono prostě néé. .. jsem sice 38+4tt takže máme ještě čas ...paní dr. říkala že mímo je fakt obřík :-[ tak jsem zvědavá co pak vyleze. ..může to přece jen zkreslovat ještě velikost placenty a množství vody...
Už se ale těším až to bude za mnou...ty hice jsem přeživala tak tak :-$ ..málem jsem vypustila duši vlezla jsem s Tádíkem do bazénu ač nevím jestli to jje to pravé ořechové ale ono se to fakt nedalo ...teď je líp ale začínají mě brát šílené křeče do kyčlí že když vstanu ty tři kroky mi dávají co dělat než se rozejdu je to sranda..
Nu miláčkové nemá už někdo další mímo?
Natálka je nádherná
tak se opatrujme a hlašme se .
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak my jsme od čtvrtka v nemocnici, protože malý má jeden monitor super a druhý špatný, tak jsme tu, aby nás mohli častěji kontrolovat. Tak uvidíme co dál, pokud by se monitory zhoršili, tak bych prý rodila dřív, kdyby se to ustálilo na těch dobrých tak by mě pustili ještě domů a pokud to takhle zůstane, že jeden je dobrý a druhý ne, tak tu asi ještě nějaký čas zůstaneme... Tak nám prosím držte palečky ať se to zlepší a můžeme ještě na chvíli domů.
Všem Vám přeju ať se mají dobře jak Vaše poklady v bříškách, tak Vy a samozřejmě to samé i pro už narozené poklady
Tak zatím papa
Odpovědět To se mi líbí0

Video

Diskuze

Doporučujeme