Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Chování dítěte v přítomnosti tatínka...

Veruska84 14. 1. 2012 19:46
Ahoj maminky, nevím, jak bych jinak nazvala tuto diskuzi, ale fakt mě zajímají vaše postřehy a rady. Jde mi o to, že moje dcerka (2 a 1/4 roku) jakmile je tatínek doma, chová se jak rozmazlený fracan. A to fakt doslova. Když není taťka doma, malá si pohraje, vše co ji řeknu splní, když je např. večer na pivku, lehne si a jde spinkat. Jakmile je taťka doma (jelikož ma 12hod směny, tak je doma co druhý den), tak je vzteklá, schválně rozlívá pití, křičí na mě, jde s ním doslova i na záchod a večerní spaní je fakt něco na moje nervy. Pořád volá, že chce čůrat, kakat, je blbě přikrytá apod. Prostě jde mi o to, jestli je to normální. Je fakt, že manžel ji dovolí vše, nedá ji na zadek (což mě klidně odsuďte, ale když vyloženě schválně něco dělá a je na to vícekrát upozorněna, tak ji na ten zadek plácnu, je na svůj věk celkem vyspělá, takže chápe moc dobře co se smí a co ne). Takže tím pádem když je doma, jsem věčně vytočená, furt po ní řvu atd. A manžel to nemůže pochopit, že když není doma, tak je fakt zlatíčko. Máte to někdo doma podobně? Předem díky za odpovědi.
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
daninka1 3. 2. 2012 21:44
Ahoj tak vidím, že v tom nejsem úplně sama. Náš kluk 2,5 roku je totéž. Manžel pracuje také 12ky někdy má i 3 dny volna a když je doma já neexistuju. Prostě táta musí dávat na nočník. Já to asi neumím :-P nemůžu oblékat, vše táta jinak je vztek :-X . Táta dovolí to a to a když příště se zakáže tak je vztekání. My když jsme sami tak je většinou vše ok, stačí říct se to nedělá a dá pokoj. A nejvíc mě vytáčí, že snad nechce malý pochopit, že je táta v práci a během několika minut pořád říká táta. Ale večer před spaním jsem zase dobrá já 8-) .
U nás se to naštěstí ze strany táty zlepšuje, sem tam už dá na zadek, když už je vytočenej a trochu se už snaží zvíšit hlas, ale to to trvalo. Ale on nemusí mu nic moc říkat protože si pořád hrají (táta je téměř také jako dítě ve 30.) :-!

Zatím čau
Odpovědět To se mi líbí0
Very 20. 1. 2012 4:58
Veru,, to znáááááááám, a řeknu ti na rovinu: že dokud taťka nepochopí, že i on musí "vychovávat" a ne být jenom furt za toho hodného, lepší to nebude. Víš co? buď v klidu, nerozčiluj se, nezakročuj...nech malou jemu na starosti, a někam jdi nebo si zajeď...ať vidí, jaké to je, být s ní doma...ať si poradí...přesně toto sem udělala já...dneska (David bude mět 3 roky) už můj sám moc dobře ví, že vychovávat musí taky on, a ne furt jenom přehlížet, co děcko dělá....a že musí i plácnout po prdeli a tak...nebo zakřičet.....Nejlepší rada na to je, nechat tatínka v tom řádně vymáchat..samotného....ať si to zkusí...on pozná, jaké to je, ...nejhorší je ale to, že pokud furt bude on jenom ten hodný a hodný a nejhodnější...doplatí na to velice škaredě. Děcko ho nikdy nebude poslouchat, nikdy k němu nebude mít respekt, a vždycky se při něm bude chovat jak malý smrad....
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu