Maminka.czDiskuze

Císařský řez-zklamání?!

Darja 10. 8. 2009 0:22:40
Ahoj Beruško, buď úplně bez starosti, tyhle pociy jsou řekla bych opravdu normální. Jen, jak se zdá, se o nich ještě pořád moc nemluví. Jako by to do jisté míry pořád bylo něco nepatičného, že vnímáš porod císařským řezem jako něco, co tě úplně rozhodilo, místo, abys byla šťastá, že všechno dobře dopadlo a máš zdravé dítě. Houby!!!! Ono je taky důležitý, co to vyvolá v tobě a vůbec není důvod se za to stydět!!!! Mám sama dvě dcery, už celkem celký. 5 a 9 let a obě šly císařským řeze. Ta první proto, že se mi zastavil porod a i když jsem měla klasické porodní bolesti trvající několik hodin, mimi nesestupovalo a já se tudíž neotevírala. Nepodařilo se mi napíchnout epidurál, takže porod proběhl v narkóze. Bylo to pro mě strašné zklamání a vůnec jsem se s tím nemohla srovnat. Nehledě na to, že tělo hormonálně po císaři funguje jinak (ne tak přirozeně) jako po klasickém porodu. Probudila jsem se na JIP a vůbec jsem neměla pocit, že jsem porodila dítě. Když mi za pár hodin přivezli oblečené maličké mimi, ta euforie, ta závratná láska k němu, ty se prostě nedostavily. Připadalo mi, že mohli vzít jakékoli dítě na novorozeneckém, přiézt ho a vydávat ho za moje, stejně bych ho musela přijmout. Bylo to těžký i dál. Špatně jsem kojila, malá nepřibývala a psychicky jsem se z toho dostávala dlouho. Navíc jsem o tom ani nedokázala mluvit, protože jsem si připadala jako špatná, když svoje dítě tak automaticky nemiluju a vytvářím si k ěmu vztah tak složitě. Naštěstí jsem to všechno časem nějak překonala a dnes už dokážu říct, že zaplaťpánbůh (jsem ateistka ) mám zdravý, krásný dcery. Takže abych to shrnula, za svoje pocity po císaři se nestyď, jsou naprosto normální. Zvlášť, když to ještě jde pod narkózou. Tam už je o to člověk opravdu tak říkajíc okradený. Držím palečky a pokud budeš chtít, ozi se mi na můj mail : dariaz@volny.cz
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme