Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

cucání palce

Ahoj holky,mám 6ti letou dceru a od narození si cucá palec,dudlík nikdy nechtěla.Nejdřív mi to přišlo normální,říkala jsem si,nechce dudlík,tak si prostě cucá palec.Ale najednou jí byl rok a ona si ho cucala vesele dál.Zkoušeli jsme co kdo poradil,nejdřív pepř na prstík,jenže ten si pečlivě očistila a prstík byl opět v puse,pak pokapat citronem,to olízla a přišla za mnou že chce "etě",takže účinek opačný,má ráda vše kyselé O<img  class=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" /> .Pak přišel na řadu hořký lak na nehty,vydržela ho cucat 10 minu a šklebit se u toho,ale pak hořkost zmizela a ona měla svůj dokonalý paleček.Také jsem za ní měsíc chodila a "nenechala" jí palec do pusy strčit,stejně ale při únavě a usínání byl v puse.Zašli jsme s tímto problémem za zubařkou,řekla nám že se jí rozjíždí patra-prostě když zkousne,nemá zuby u sebe.Dostali jsme na noc rovnátka,seděla jsem u ní když usínala,ale když jsem odešla rovnátka byla venku a palec v puse.Už nevím co dál :'( .Nemáte někdo nějakou zaručenou radu?
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
Nejspíš by Vám mohla pomoci psychoterapie. Setkávám se s tímto problémem u úzkostných dětí. Pokud by jste měla zájem, můžete se mi ozvat :-) Jinak držím palečky!!
Odpovědět To se mi líbí0
Našla jsem (ale nevyzkoušela) trik v knížce Lžička plná cukru
Odpovědět To se mi líbí0
Tak to určitě nemáte lehký. Jestliže jí je již 6 let, zkuste jí to říct, že jako nesmí a podobně jí to vysvětlit. Pokud ani to nepomůže, tak tedy nevím, co s tím.
Vm že jsem oc nepomohla, ale věřte mi, vím jak ej to pro vás těžké.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Rak Povšimli jste pohledné osůbky. Ve vaší blízkosti už je nějakou dobu, ale kvůli špatné náladě jste o ni…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Oldřich, Otokar, Žitomír

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu