Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

cucání palce

Ahoj holky,mám 6ti letou dceru a od narození si cucá palec,dudlík nikdy nechtěla.Nejdřív mi to přišlo normální,říkala jsem si,nechce dudlík,tak si prostě cucá palec.Ale najednou jí byl rok a ona si ho cucala vesele dál.Zkoušeli jsme co kdo poradil,nejdřív pepř na prstík,jenže ten si pečlivě očistila a prstík byl opět v puse,pak pokapat citronem,to olízla a přišla za mnou že chce "etě",takže účinek opačný,má ráda vše kyselé O<img  class=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" /> .Pak přišel na řadu hořký lak na nehty,vydržela ho cucat 10 minu a šklebit se u toho,ale pak hořkost zmizela a ona měla svůj dokonalý paleček.Také jsem za ní měsíc chodila a "nenechala" jí palec do pusy strčit,stejně ale při únavě a usínání byl v puse.Zašli jsme s tímto problémem za zubařkou,řekla nám že se jí rozjíždí patra-prostě když zkousne,nemá zuby u sebe.Dostali jsme na noc rovnátka,seděla jsem u ní když usínala,ale když jsem odešla rovnátka byla venku a palec v puse.Už nevím co dál :'( .Nemáte někdo nějakou zaručenou radu?
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
Nejspíš by Vám mohla pomoci psychoterapie. Setkávám se s tímto problémem u úzkostných dětí. Pokud by jste měla zájem, můžete se mi ozvat :-) Jinak držím palečky!!
Odpovědět To se mi líbí0
Našla jsem (ale nevyzkoušela) trik v knížce Lžička plná cukru
Odpovědět To se mi líbí0
Tak to určitě nemáte lehký. Jestliže jí je již 6 let, zkuste jí to říct, že jako nesmí a podobně jí to vysvětlit. Pokud ani to nepomůže, tak tedy nevím, co s tím.
Vm že jsem oc nepomohla, ale věřte mi, vím jak ej to pro vás těžké.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu