Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Cvičení s Aniballem

radka 26. 11. 2014 10:14
Ahoj holky, kamarádka mi doporučila před porodem cvičit s balónkem aniball - abych se vyhnula nástřihu hráze. Ona sama rodila před třemi měsíci a je úplně bez poranění, balónek dost chválí. Chci se zeptat, jestli nemáte taky někdo zkušenost? Já mám cca dva měsíce do termínu... Díky.
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
Nikol 16. 12. 2014 12:38
Ahoj, mám dva týdny do termínu a jsem s aniballem nacvičená zatím na 25,5cm. Při prvním cvičení s balonkem jsem se až polekala, ale teď vím, jak to tam dole funguje a jsem klidná a na porod se těším.
Odpovědět To se mi líbí1
Denča 26. 11. 2014 14:22
Ahoj, podle mě je to nejlepší investice. Cvičila jsem od 36. týdne. Jednou denně a po dosažení 30 cm každý druhý den. Po cvičení jsem ještě masírovala hráz olejem Weleda. Musím říct, že porodní asistentka byla dost překvapená - samozřejmě jsem ji informovala, že jsem hráz připravovala a nepřeju si nástřih. Během samotného vypuzování jsem třikrát zatlačila a malý byl na světě :-), rovné 3 kg a 34 cm obvod hlavičky. Sice nebyl velký, ale ten psychický komfort ...neocenitelné. Po porodu jsem neměla žádné potíže, všechno se vrátilo do původního stavu - muž spokojený ;-] Při druhém těhotenství budu taky cvičit, takže za mě určitě doporučuju :-)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu