Maminka.czDiskuzePočetí

Cysta nebo těhotenství?

Ahojte, mám problém, který se týká tohohle tématu. Měla jsem zpoždění menses 6 dní, udělala jsem si těh. test a vyšel pozitivní. Poté jsem udělala ještě jeden a také pozitivní, i když druhá čárka byla slabší než u toho prvního. Druhý den ráno jsem udělala znovu test a také pozitivní se slabší druhou čárkou. Jela jsem na gyndu a podle ultrazvuku mi doktorka řekla, že to zatím není jasné, že je možné, že tam vajíčko ještě putuje, ale že tam mám nejspíš i malou cystu. Udělali mi krevní test na HCG a hodnotu mám 820. Doktorka řekla, že to vypadá dobře, ale ještě není 100% těhotenství, v pondělí mám jet na další test z krve na HCG. Do té doby jsem se chtěla zeptat, jestli máte některá zkušenost a nemůže to být spíše mimoděložní, nebo způsobeno tou cystou, než abych byla opravdu těhotná. Děkuji za odpovědi :) do pondělí daleko a jsem nervózní.
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
Je pravda, že mám PCO a musím říct, že cysty mě vznikají, myslím, že jsem mnohokrát myslela, že by to zaměnit šlo. J e důležité být pozitivní, já hodně nervuji, mám sice podporu od partnera, ale i tak řešíme a koukáme na názory z kliniky.
Odpovědět To se mi líbí0
@Kura Kura Já jsem právě měla takhle rozházený už asi pátý cyklus, předtím kvůli stresu, takže jsem ani nepočítala s tím, že by mohl test vyjít pozitivně. Navíc jsem již v minulosti prodělala operaci cysty, proto jsem raději hned běžela k doktorce :) že mám vyšší HCG pro mě bylo překvapením, někdy totiž prý i cysta může ukazovat pozitivní test. Takže se snažím nestresovat a také si říkám, že to buďto dopadne, nebo prostě příště. Ale když už vůbec k tomuhle došlo, tak mám prostě strach a chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemá takovouhle zkušenost. Mockrát děkuji :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Emo,na to, aby se tvoje případné těhotenství projevilo naplno je ještě moc brzo. Když jsem otěhotněla poprvé, tak jsem byla nedočkavá, jako ty. Gynekoložka mi řekla v podstatě to, co tobě. Tělo potřebuje čas na to, aby začalo produkovat dostatečnou hladinu HCG. Taky mně velice ohleduplně připravila na to, že se těhotenství nemusí potvrdit. V první chvíli jsem jí to měla dost za zlé, ale pak jsem pochopila, proč mi to řekla. Zklidnila jsem se a na další odběr na HCG jsem šla srovnaná s tím, že to může dopadnout tak i tak. Dopadlo to dobře. Držím palce a hlavně buď v klidu, to je pro otěhotnění a zdárný průběh těhotenství velice důležité.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme