Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Dát dítěti neobvyklé jméno, jako třeba Charlotta Ella, nebo ne?

Čekáme s mužem první dítě, holčičku, a shodli jsme se, že jí dáme nějaké ne tolik běžné jméno - líbí se nám Jasmína, Josefína, Justýna - ale já jsem se teď zamilovala do zdvojených jmen, jako třeba Marie Anna, Charlotta Ella, Jasmína Anna, Justýna Emma (moje nej favoritka) a tak podobně - je to moc velký úlet? Mohla by si vybrat, jak se jí bude říkat, ale musí se pak obě jména psát třeba na školní sešity? Já vážně nevím, muž se na to moc netváří, přes koůleno to lámat nebudu, ale prostě proč ne?
Celkem 14 odpovědí Zobrazit jako strom
My jsme dali detem jmena mezinarodni,protoze maji tri obcanstvi a je po problemu!(James,Victoria, William)
Odpovědět To se mi líbí0
pucte si knihu v knihovne a tam je napsano i vyznam jmena apod;moje sestrenice se treba jmenuje Hana a chodila na gymnazium kde byly dalsi ctyri Hany..
Odpovědět To se mi líbí0
jmeno bych volila tak aby ho nemeli problem vyslovovat ani ve skole a ani kamaradi,ale neco exotickeho bych klidne dala1 Moje mati chtela dat me sestre jmeno Sarlota a nechteli to akceptovat,ze pry to je zakazane,to bylo v roce 1981 a tak psala na pitomej urad nekolikrat a nakonec to uznali ale,ze pry se to ma psat cesky amati jenom-"ch" vyridime potom!
Odpovědět To se mi líbí0
Rozhodne ano!
Odpovědět To se mi líbí0
Zdvojené bych jí nedávala. Přijde mi to zbytečně komplikované, stejně si bude říkat a ostatní také, jen tím jedním. Ale neobvyklým jménům fandím. Justýnka, Jasmínka, jo! My máme Violku a Odetku a zrovna včera jsem kolem toho vyposlechla řečí, ale je mi to jedno. Líbí se mi. Nemůžeme se jmenovat všichni stejně.
Odpovědět To se mi líbí0
@Zoja A co ti na tom příjde úsměvné? Jsi asi trošku omezená,když máš potřebu se vysmívat vkusu jiných.
Odpovědět To se mi líbí0
@Zoja A co ti na tom příjde úsměvné? Jsi asi trošku omezená,když máš potřebu se vysmívat vkusu jiných pozor
Odpovědět To se mi líbí0
@Mateřinka Ale bude to nejspíš lokální, u nás na jihu Moravy těch Sofií a Justýn asi tolik nemáme, neznám ani jednu. Ale s naší Eliškou chodí do školky dvě další.
Odpovědět To se mi líbí0
Ve školkách je spousta holčiček jménem Emma (+varianty), Ella (+varianty), Mia, Sofie, Justýna atd. Takže do kategorie zvláštních a netradičních jmen se začínají dostávat jména našich babiček a prababiček. Není to tak dávno, co jsem potkala malou Jiřinku. V jejím věku je široko daleko jediná. Doba, kdy bylo jméno Sebastián, Justýna, Matyáš nebo Ema zvláštností je dávno pryč. Teď je jich jako máku. Kdo chce dát dítěti neobvyklé jméno, tak může zalovit v historii, nebo vymyslet nějaký naprostý cizokrajný úlet.
Odpovědět To se mi líbí0
Prosím Te, a jaké z těch jmen má být to neobvykle, když všechna jména, co si napsala má teď každý? 💁🏽‍♀️Za mě tyhle dvoj jména určitě ne. Přijde mi to úsměvný. A navíc se to k sobě nehodí. A taky hodně záleží na příjmení, to si nenapsali, jaké mate příjmení.
Odpovědět To se mi líbí0
Moji synové jsou Ondřej a Kryštof, což je pro někoho asi nuda, ale v okolí není ani jeden, zato mám dvě kamarádky, co mají Tobiáše a tři, které mají Emu nebo Emmu.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj,chápu, že nechceš, aby se tvá dcera jmenovala, jako čtyři další holčičky ve třídě. Se zdvojenými jmény bych ale byla opatrná. Jednak bývají často dost dlouhá a hodně záleží i na tom, jak to vypadá v kombinaci s příjmením. Mám ve svém okolí holčičku, která dostala také dvě křestní jména. V praxi to vypadá tak, že se v běžném životě stejně používá jenom to první. Ona sama své druhé jméno příliš neprožívá, hlavně od doby, kdy začala chodit do školy. Vysvětlila mi to tím, že jí hrozně dlouho trvá, než se podepíše a dost často se jí ani celé jméno nevejde na příslušný řádek. Ukáply při tom i nějaké slzičky a proto se to ve škole vyřešilo dohodou, že bude používat jenom svoje první jméno. Takže druhé křestní jméno se dostalo do jakési imaginární roviny: sice existuje, ale nikdo ho nepoužívá a mnoho lidí o něm ani neví.Jasmína i Josefína jsou krásná a neobvyklá jména. Já bych je druhým křestním jménem nekazila.
Odpovědět To se mi líbí0
Já bych se toho nebála, pokud by alespoň jedno ze dvou jmen bylo krátké? Ideálně obě - Anna Emma ale není nic moc, uznávám
Odpovědět To se mi líbí1
Za mě, neobvyklé jméno jo, zdvojené ne, protože vy ho právě musela všude psát. Na školní sešity nutně ne, to není oficiální doklad, ale do všech kolonek a formulářů, to bych jí neudělala.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Střelec Nepokoušejte se změnit lidi ve své blízkosti. Každý má svůj názor a vy dobrými postoji na život zrovna…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Radana, Radovana, Ivica

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné