Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Dávkování léku na horečku

Maminky, roční dcera dostala poprvé horečky, dávala jsem jí Nurofen podle dávkování na krabičce, ale kamarádka mě upozornila, že to bylo málo. Jaké tedy je správné dávkování léků na horečku s ibuprofenem? Chci mít jistotu, kdyby se zase objevila viróza nebo bolest zubů. A je lepší nurofen nebo paralen?
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
@Kura Kura Tohle je ale omyl, který vám potvrdí i ledajaký praktik - dávkování nurofenu na krabičce je poddávkované a nemá potřebná efekt. Navíc u léků si ibuprofenem není riziko předávkování tak velké jako u paracetamolu.
Odpovědět To se mi líbí0
Měla jsem v únoru poprvé nemocného dvouleťáka. Po dávce Nurofenu, co bylo napsáno na krabičce mu teplota vůbec neslezla, tak jsem se vydala k doktorce. Ta mi řekla, že na krabičce je to špatně napsané. Že na jeho váhu (cca 12 kg) mu mám dát dávku 5,5 ml. Tato vyšší dávka teplotu srazila. Nurofen je asi příjemnější na podání. Náš malej u čípku děsně řve
Odpovědět To se mi líbí0
Dávkování je vždycky jasně napsané na krabičce. V tomhle bych názory různých kamarádek nepovažovala za důležité. Předávkováním bys mohla dceři způsobit závažné problémy, tohle není prostor pro experimentování.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Blíženci V mnoha obcích se konají na oslavu konce války průvody spojené se světélky lampionů. Letošní roku budou…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek:

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné